Osobní rozvoj

Chcete být úspěšný? Odpočívejte!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Důvod, proč jsem se rozhodl napsat tento článek, je jednoduchý. Mnoho lidí v mém okolí relaxaci a odpočinek zanedbává. Doba je uspěchaná, každý se jen honí za prací, za penězi a zapomíná na to, že by měl někdy vypnout, uvolnit se a oddechnout si. Je sice fajn, že pracujete na 120% ráno, odpoledne i večer, ale myslíte, že když se mozek tzv. převaří, že je tohle urputné pracovní nasazení z dlouhodobého hlediska přínosné? Dle mého je velmi důležité dopřát tělu dostatek odpočinku. A o tom bude tento článek.

Napíši Vám mou zkušenost: Jednu dobu jsem to s prací doopravdy přeháněl. Seděl jsem pořád u PC a neposlouchal náznaky svého těla, že bych měl odpočívat. Začala mne čím dál častěji pobolívat hlava, cítil jsem, že tělo začíná stagnovat, přestávalo mi to myslet a nebyl jsem schopný vymýšlet nové věci.
Já na to nereagoval. Práce, kterou dělám, mne strašně baví a proto jsem makal na 150% – ve dne v noci. Jenže co se stane, když nedopřejete tělu dostatek odpočinku? VYPNE – onemocníte a lehnete.
2 měsíce jsem byl nemocný, mimo, vyčerpaný, unavený a trvalo doopravdy dlouho, než jsem se z toho dostal.

Teď si možná říkáte, proč o tom píšu článek? Je to jednoduché: odpočinek by nikdo neměl podceňovat. Každý by měl dopřát svému tělu nějakou tu hodinku času denně pro uvolnění se a odreagování od svých povinností, stresu apod. Můžete si zajít třeba na procházku, napustit si vanu a prostě jen tak ležet a na nic nemyslet, nebo si zasportovat. Když je totiž člověk přepracovaný, nemá nápady a mozek prostě nefunguje na 100%.
A to vše negativně ovlivňuje váš business. Všechno do sebe zapadá.

Dopřejte svému tělu odpočinek a uvidíte sami. Vaše pracovní výsledky se zlepší. Budete nápaditější, budete pozitivnější a nebudete podráždění. Pokud denně navazujete kontakty s lidmi a jste podráždění, okolí to pozná a jen velmi těžko s Vámi naváže spolupráci. Lidé chtějí spolupracovat s pozitivními lidmi, nechtějí spolupracovat s člověkem, který je nervózní, unavený a srší z něj negativní energie.

Odpočiňte si

Hodně lidí pracuje 24 hodin denně, sedí u PC s hlavou v dlaních, přemýšlí co udělat lépe, aby se jejich business posunul zase o něco dál. U přepracovaného člověka ale dojde ke stagnaci mozku! Zkuste si odpočinout. Každý den aspoň chvilinku a uvidíte. Váš mozek začne pracovat mnohem lépe než když je unavený a zahlcený. Začnete myslet pozitivněji, napadnou vás nové věci, které mohou váš business posunout do jiného levelu.

Co myslíte, že jsem zvládl udělat během 2 měsíců nemoci? NIC. Ležel jsem v posteli a byl jsem rád, že ležím. A práce? Neměl jsem absolutně pomyšlení. 2 měsíce promarněné! Není tedy lepší si každý den dopřát odpočinek, věnovat se své rodině, jít si zaběhat, a být poté v pohodě a plný pozitivní energie? Určitě ano, okolí to pozná a vy budete navazovat nové kontakty a začne se Vám i lépe dařit.

Zkuste se zamyslet: Kolik svého času věnujete odpočinku a relaxaci? I úspěšní lídři odpočívají: začínají den jógou, někteří každý den alespoň hodinku relaxují u dobré hudby nebo sportují a chodí na procházky apod.

Doopravdy je nutné pravidelně si pročistit hlavu. Přestaňte se honit za penězi 24 hodin denně, dopřejte tělu odpočinek a uvidíte, že se nejen jako člověk psychicky a fyzicky posunete dál, ale že i Váš business, který děláte, dostane jiný rozměr.

Uvědomili jste si, že patříte do skupiny lidí, která svému tělu dopřává doopravdy málo odpočinku? Jsem moc rád, jelikož to byl účel.

 

Pokud se vám můj článek líbil, dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích. Jsem si jistý, že tento článek může pomoci i ostatním lidem v zamyšlení se ohledně svého odpočinku.

Přeji všem krásný den a …. odpočívejte a relaxujte 🙂

Michal Aniol

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

  1. Naprostý souhlas. Člověk musí odpočívat a zajít si zasportovat nebo jít s rodinou na procházku. Škoda, že to nevěděl i můj táta, který pracoval od rána do večera a doplatil na to.

Napsat komentář