MLM společnosti

Chci začít. Jakou MLM společnost si mám vybrat?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Už jste přečetli mnoho článků o MLM, nebo-li síťovém marketingu, zjistili jste, že to je nejlepší způsob, jak si začít tvořit svůj pasivní příjem. Nicméně, položili jste si otázku: „Ale s jakou společností začít spolupracovat?“ Nechcete se spálit, tvořit si tým a pak zjistíte, že společnost ukončila svou působnost nebo změnila pravidla. V tom vám zcela rozumím, proto jsem se rozhodla k napsání tohoto článku, který vám pomůže poznat ty správné znaky MLM společnosti, se kterou se nemusíte obávat navázat spolupráci. Čtěte tedy dál.

Tuto otázku a ještě mnohem víc jsem si kladla i já při mých začátcích v MLM. A proto jsem dnes vděčná, že jsem se rozhodla pustit do podnikání v mých očích s nejsilnější mlm společností, která tu je přes 50 let.

Vezmeme to popořadě. Co by tedy správná MLM společnost měla splňovat?

1. Měla by mít svůj podpůrný školící systém, semináře 

Vnímejte to tak, že když MLM společnost nebude mít školící systém, nemusí se duplikovat ty správné zásady, ale třeba to, co si jedinec, který přivedl dalšího člena myslí, že je správné podle něj. Když se však bude nový jedinec zúčastňovat seminářů, což je nejsilnější složkou správné společnosti, dostane know-how, které opravdu funguje, protože na semináři převezme zkušenosti od těch, kteří již svých cílů dosáhli a dosahují, takže dokážou dát „nováčkům“ to nejlepší pro jejich rozjezd. ZJISTĚTE, ZDA VAŠE VYBRANÁ SPOLEČNOST NABÍZÍ TUTO MOŽNOST VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ, ŠKOLENÍ

2. Správné nástroje – CD, audionahrávky, knihy a další pomůcky

To jsou ty věci/pomůcky, které vás povedou k realizaci vašeho vysněnému snu, budou vás podporovat v cestě, nenechají vás vzdát se, budete pořád motivovaní – poslechem správných CD od úspěšných lidí, čtení knih od autorů, kteří poskytují rady, manuály jak co neefektivněji dosáhnout vašich cílů, společnost by vám měla pomoci ve správném výběru pomůcek – jako je tabule, na které ukážete svůj marketingový plán, či tabletu, poskytne materiály, marketingový plán atp.ZJISTĚTE, ZDA MÁTE KDE SEHNAT SEZNAM VŠECH POMŮCEK, KTERÉ BUDETE POTŘEBOVAT K REALIZACI VAŠEHO PODNIKÁNÍ

3. Mentor 

Zvýraznila jsem, protože to je ten nejdůležitější člověk, který vás zná, zná vaše sny, ví kdy chcete své cíle naplnit, je tu pořád pro vás, motivuje vás, informuje o novinkách, vede vás tou správnou cestou, můžete se na něj kdykoliv obrátit s otázkami ohledně vašeho podnikání, je tu pro vás. – Nemusí to být bezpodmínečně sponzor, který vás do byznysu přivedl.

Je dobré mít po „boku“ víc takových lidí, kteří vás znají, protože kdyby neměl zrovna čas jeden, je tu druhý, na kterého se můžete obrátit při řešení vašich dotazů (především v začátcích vašeho podnikání), neměli byste mít pocit, že jste někomu na obtíž, právě naopak, vaši mentoři jsou rádi, že se ozvete, protože tak vidí zájem o podnikání a ví, že směřují svou pomoc správným směrem (představte si sami, kdybyste měli pomáhat tomu, kdo se o vaši pomoc neprosil.. sama jsem si zažila, není to dobrý pocit).

4. Veletrhy, školení o produktech, službách 

Zjistěte si, zda společnost pořádá veletrhy, školení o produktech či službách (kde se máte možnost zjišťovat nové informace potřebné pro váš byznys), tvoří kostru vašeho podnikání, protože bez nich by nebylo nic, je potřeba znát, co máte v obchodě, vyzkoušet si produkty, začít pravidelně používat ty, které jste si oblíbili. Multilevel marketing je postaven na osobním doporučení, není možné doporučovat něco, co nemáte sami ozkoušené – takže co nejdříve si pořiďte produkty, služby z vašeho obchodu, jak vám to finance dovolí, i kdyby pro začátek jen jeden produkt, lepší než nic 🙂

5. Zjistěte, jak dlouho je společnost na trhu

Z toho důvodu, že stále vznikají nové a nové mlm společnosti, není nic horšího než vstoupit do společnosti, kde si vytvoříte síť odběratelů a firma následně zanikne a vy začínáte od nuly. Pokud je firma na trhu už nějakou řádku let, vypovídá to za vše, zřejmě vše funguje jak má, jinak by firma už dávno zanikla.

6. Zjistěte si jaký obrat společnost má a zda se rok od roku zvyšuje nebo stagnuje, či klesá

Podle toho poznáte mnohé, protože jestli se obrat rok od roku zvyšuje, vypovídá to o rozkvětu a o tom, že firma funguje jak má – další informace, která není na škodu si o firmě zjistit, v jakém pořadí se firma nachází v žebříčku mlm společnosti s největším obratem.

Toto je ve zkratce vše, podle mě to nejpodstatnější, čím se řídit při správném výběru, než se do toho pustíte 🙂

Doufám, že vám tyto informace pomohou v cestě za tím nejlepším rozhodnutím pro výběr společnosti se kterou navážete spolupráci. 🙂 Přeji vám hodně štěstí, držím palce, ať se rozhodnete co nejlépe. Pokud chcete poradit, napište mi.

(redakčně upraveno)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

8 Comments

 1. Souhlasím, pro mne je bod číslo jedna jako alfa a omega. je to lehké . Stačí se podívat na system školení v dané zemi a hned se pozná zda je úspešná, či ne. Osobně neznám společnost, bez vzdělávacího systému a seminářu, zda by zde byla pár let a měla zásadní úspěchy. Pěnej článek.

 2. díky Tome za komentář 🙂
  ano, je to tak, lidé musí být vedeni a motivováni, vždyť to je jako kdybysme i bez školy uměli počítat a číst .. někde se to musíme naučit, je to stejné jako u začínání podnikat 🙂

  PS: z fb stránky Svět – knih jsem Michalovi odpovídala já osobně, aby nedošlo k omylu 🙂 všem přeji příjemný den, Romča

 3. Krásný den
  Já osobně si myslím že nejdůležitější je chtít pracovat a na mlm firmě si myslím že rozhoduje při všech dobrých ukazatelích potenciál a portfolio produktů.Ale jsem přesvědčen že nejdůležitější je pracovní nasazení.

 4. ano Jirko, naprostý souhlas – chtít pracovat to je jasné, ne nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče, že ? 🙂 škoda, že velká většina si myslí, že bez práce se stanou boháči.. a portfolio produktů je další věc.
  Děkuji za reakci
  příjemný večer
  RS

 5. Přesně tak, Rommčo. Většina lidí si myslí, že nasedne na vůz, který nějaký hlupák potáhne a až ho přestane bavit táhnout, nebo se tahoun unaví, tak přesednou na jiný. Mně se tvůj článek líbí. Jen nesouhlasím s bodem 5. Protože kdyby se toho drželi všichni, tak i Amway by zůstala jen regionální firmou a zanikla by. Nevznikl by networkmarketing a my bychom se tady nebavili 🙂

 6. ahoj Milane, díky za tvoji reakci.. brala jsem to z hlediska dnešní doby, ne tehdy, kdy začínaly první networkmarketingové firmy. 😉 v součanosti vznikají stále nové firmy a také zanikají, aniž se ohřejí na trhu. – hledím na to asi z trošku jiného úhlu než ty – protože já osobně, když se chci do něčeho pustit, tak aby to stálo za to a ne „pokus/omyl“
  Romča

 7. Ahoj, moc fandím těmto stránkám a věřím, že se alespoň trochu podaří udělat lepší dojem z MLM v České republice, protože se domnívám, že v této záležitosti dost zaostáváme. Ale věřím v lepší zítřky, i právě kvůli těmto stránkám…Díky 🙂

 8. Karle, ahoj 🙂 já tomu také věřím, že se o tom lidé budou víc a víc dozvídat, nicméně situace v ČR je rok od roku horší, takže si myslím, že jim ani nic jiného nezbyde.. mzdy se nezvyšují, propouští se, mladí nechtějí dělat – ani se jim nedivím, protože podmínky v některých firmách jsou opravdu DRSNÉ. Takže mít svoje podnikání, to je ta cesta.. a proč ne síťový marketing, když to ušetří tolik práce, času?
  Děkujeme za příspěvek.
  Romča 🙂

Napsat komentář