Rozhovory

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: MLM mě inspirovalo k založení vlastního podniku, říká teprve devatenáctiletý podnikatel Zdeněk Rückel

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Čím dál více se setkávám s úspěšnými podnikateli, kterým nebylo ještě ani 20 let. Co je motivuje k podnikání? Jaké obchodní modely využívají? A jaké jsou jejich nejlepší tipy, jak vydělat peníze? Exkluzivně pro Multilevel-Marketing.cz jsem vyzpovídal mladého podnikatele Zdeňka Rückela, který nám mimo jiné prozradil svůj recept, jak vydělává peníze na internetu.

Zdenek Ruckel

Zdeňku, dovolte mi na úvod netypickou otázku, kolik je Vám let?

Je mi 19 let.

Na tom samo o sobě není nic divného, ale narozdíl od Vašich vrstevníků, kteří se baví přiměřeně jejich věku, Vy se věnujete už nějaký ten pátek podnikání. V kolika letech jste začal podnikat a kdo Vás k podnikání přivedl?

O podnikání jsem se začal zajímat zhruba v 16 letech. Pamatuji si, že jsem dostal od svého bratra knihu Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho a to byl asi první impuls. V 17 letech jsem si začal přivydělávat na internetu, a když jsem dosáhl plnoletosti, ihned jsem si založil živnostenský list. Od té doby jsem se naplno začal věnovat internetovému multi-level marketingu. K podnikání mě přivedl můj starší bratr, který je velmi úspěšný podnikatel a investor. Díky němu mám plno bohatých zkušeností v podnikání a jsem mu za to velice vděčný!

Zmínil jste multi-level marketing. Proč jste si vybral právě MLM?

Protože je to spravedlivý způsob výdělku, u kterého je člověk hodnocený na základě dosažených výsledků. V MLM mohu dosahovat výdělku přímo úměrného mé aktivitě, a to bez vysokých vstupních nákladů na rozjezd vlastního podnikání. K tomu jsem navíc pánem svého času a nikdo mi nerozkazuje, co a kdy mám dělat. Proto jsem si zvolil pro nastartování své byznysové kariéry právě multi-level marketing. Bohužel lidé v ČR jsou velmi konzervativní a neradi slyší o síťovém marketingu. Je to možná i proto, že se častokrát MLM milně zaměňuje za pyramidové systémy typu Ponziho schéma, které jsou nelegální.

Co považujete v podnikání doposud za svůj největší úspěch?

Na tuhle otázku se těžko odpovídá. Za úspěch považuji více věcí. Například, že jsem se odhodlal vůbec podnikat. Mnoho lidí mi to rozmlouvalo a pořád tvrdilo, že toho budu litovat a ať se raději dobře učím a najdu si “jisté zaměstnání”. Za největší úspěch považuji, že jsem uspěl v MLM a začal jsem díky němu vydělávat slušné peníze. Za necelý rok působení v jednom MLM jsem dokázal vybudovat vlastní tým, ve kterém mám nyní přes 700 partnerů.

Nedávno jste rozjel vlastní podnikání, kde učíte lidi, jak vydělávat peníze na internetu, můžete nám přiblížit, o co jde?

Máte pravdu, přibližně před třemi měsíci jsem založil společnost eJobs s.r.o., pod kterou jsem spustil internetový projekt Golden Affiliate. Cílem projektu je naučit lidi, jak na internetu bezpečně vydělávat peníze a zabezpečit se do budoucna. V Golden Affiliate se dozvíte, co je to affiliate marketing, proč je zlato trendem současnosti i budoucnosti, a jak můžete prostřednictvím zlata a affiliate marketingu vydělávat peníze. Po zhlédnutí krátkých videí si může každý nezávazně a zdarma otevřít svoji virtuální kancelář a začít vydělávat! Produktem v GA je celosvětově uznávané zlato Argon Heraeus od renomované společnosti Swiss Gold.

Mnoho lidí, včetně mě, si chce v dnešní nejisté době ukládat část svých peněžních prostředků do zlata, ale nemá dostatek financí k zakoupení celého zlatého slitku. A právě společnost Swiss Gold umožňuje svým klientům naspořit si 50g zlaté slitky za velkoobchodní ceny prostřednictvím postupných nákupů zlata malého množství. V momentě, kdy si klient svůj slitek „dospoří“, je mu zaslán domů na jeho adresu nebo mu ho společnost umožní zdarma uskladnit na jeho jméno u Raiffeisenbank. V případě, že by klient svůj slitek „nedospořil“ (není to povinné), jsou mu jeho peníze zaslány zpět na jeho účet. Garantují i zpětný odkup zlata za jeho aktuální cenu vypsanou Londýnskou burzou přepočítanou na české koruny.

Jestli tomu dobře rozumím, zatímco si spořím do zlata, dostávám zaplaceno za každého člověka, kterému Golden Afffiliate doporučím, je to správně?

Ano. Ve virtuální kanceláři má každý partner GA svůj unikátní odkaz, který může sdílet na internetu a posílat svým známým. Vždy, když někomu odkaz zašlete, tak budete moci sledovat v sekci statistiky ve Vaší kanceláři, kolik lidí se na váš odkaz podívalo, kolik z nich kurz Golden Affiliate zaujal a kolik z nich si začalo u SG spořit do zlata. Na základě těchto statistik budete přesně vědět, kolik peněz Vám bude zasláno na účet za Vaše doporučení. Za každého, kdo začne spořit do zlata přes Váš odkaz, dostanete provizi z první úrovně ve výši 1000,- Kč za každého partnera a z druhé až páté úrovně provizi v hodnotě 200,- Kč za každého partnera. Jedná se tedy o víceúrovňový affiliate program. Takže díky affiliate marketingu může každý partner na internetu vydělávat slušné peníze a vytvořit si tak pasivní příjem.

Kolik si tedy mohu měsíčně vydělávat propagací Golden Affiliate?

Výdělky nejsou nijak omezené a jsou naprosto úměrné aktivitě. Čím více doporučíte partnerů, kteří se rozhodnou investovat finanční prostředky do zlata, tím budou Vaše provize vyšší. Jsou zde již tací, kteří si takto vydělali desetitisíce korun.

Co byste doporučil našim čtenářům jako nejrychlejší cestu k penězům? Dejme tomu, že chci vydělávat 5.000 – 10.000 korun měsíčně z internetu. Co mám udělat ještě dnes, abych do měsíce vydělával?

Předem bych je rád upozornil na fakt, že poctivý výdělek na internetu, stejně jako v reálném životě, není možný bez přiměřeného úsilí, a pokud jim někdo něco takového bude slibovat, tak je to přinejmenším pochybné. Doporučil bych jim podívat se na kurz Golden Affiliate, kde snad načerpají přínosné informace, jak vydělávat peníze na internetu. Také mohou zkusit sdílet svůj odkaz ve zkušební době a zvážit, jestli je pro ně tento způsob výdělku vhodný. Někdy stačí mít v týmu jenom jednoho šikovného partnera, který Vám vydělá mnoho peněz a nastartuje Vaše výdělky na internetu!

V čem se podle Vás liší affiliate marketing od multi-level marketingu? Mohou tyto dva obchodní modely fungovat vedle sebe?

Rozhodně mohou. Affiliate marketing se hodně podobá MLM. Jediný rozdíl, který spatřuji, je, že affiliate marketing je doporučování produktů či služeb po internetu. Může tak být pro lidi, kteří se bojí odmítnutí, příjemnější než MLM, protože se v něm nedoporučují produkty napřímo. Navíc zde odpadá jakýkoliv osobní kontakt, telefonování nebo přemlouvání. Jednoduše zašlete svůj odkaz s produktem či službou někomu dalšímu. Když se doporučovaná věc dotyčnému líbí a koupí si ji, tak dostanete provizi. Není to spravedlivé?

Jaké podnikatelské plány chystáte do budoucna?

Je jich mnoho, ale rozhodně nechci opustit affiliate marketing. Rád bych vybudoval celosvětovou internetovou společnost, prostřednictvím které si lidé budou moci přivydělávat peníze, aniž by museli nabízet nesmyslný produkt.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů nejen v podnikání.

Také Vám děkuji za rozhovor.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE





PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!



PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

1 Comment

  1. „Rád bych vybudoval celosvětovou internetovou společnost, prostřednictvím které si lidé budou moci přivydělávat peníze, aniž by museli nabízet nesmyslný produkt.“

    Nic proti němu, je to frajer, ale existuje poměrně dost společností, které nabízí produkt, který je lepší a v přepočtu na koncentraci i 2x levnější, než ty lékárnové a drogerijní „shity“. Namátkou SevenPoint, LR, Ramissio, Herbalife, Just, …

    A budovat společnost bez produktu, to je hodně blízké Ponziho schématu, ne-li přímo Ponzi, ale to bych nechtěl říkat dogmaticky, nejsem odborník na kompezační plány.

Napsat komentář