Zdravím Váš přátelé, rád bych se s Vámi podělil o téma, které poslední měsíc studuji, a je dle mého názoru více, než zajímavé.
99% procent čtenářů tohoto blogu má svůj vlastní byznys a pracuje na tom, aby dosáhli finanční svobody, proto jsem se rozhodl napsat článek na toto téma a podělit se s Vámi o své poznatky.
Začal jsem studovat možnosti investování peněz, za hranicí běžně dostupných prostředků, jako je penzijní připojištění, stavební spoření, investiční připojištění nebo termínované vklady. A to poté co jsem se po několikáté dočetl o tom, co bohatí dělají s penězi.
Jaký je rozdíl mezi myšlením chudého a bohatého?
„Bohatý vydělané peníze investuje a co mu zbyde, utratí. Chudý utrácí a to co mu zbyde, investuje.“ Tato slova mě poslední dny ráno „tahají“ z peřin a večer ukládají ke spánku. Hledám to tajemství, které mám pocit, že mi stále uniká, i když vím, že jsem blíž a blíž. Rád bych teď uvedl pár důvodů, proč, dle mého názoru, lidé neinvestují, nebo se o toto téma vůbec nezajímají.
Krátkodobé myšlení
Jedna z věcí je ta, že lidé přemýšlejí velmi krátkodobě a neumí se zaměřit na budoucnost. Jednoduše budou mít raději dnes deset tisíc korun, než zítra milion. Raději si dnes koupí televizi na splátky a zadluží se na tři roky, než aby si půl roku počkali a koupili si ji za hotové. Toto myšlení hraje velkou roli i při rozhodování, zda chtějí či nechtějí mít svůj vlastní byznys.
Strach z neznáma
Hodně lidí si nedokáže představit, že se dají zhodnotit peníze jinde, než v bance, či pojišťovně. Nevěří, že se jim peníze vrátí, banka jim dává pocit falešné jistoty a pak tu máme kouzelné slovo garance, nepřítel každého finančně gramotného člověka. Garance je na procesu investování to úplně nejdražší. Garance je slib, který, když na to přijde, banky stejně nebudou schopny dodržet, stačí se podívat na velikost garančního fondu a objemu peněz na pevně úročených vkladech.
Lenost
Lenost se učit, lenost dělat vlastní byznys. Také vidíte, jak to jde krásně ruku v ruce? Je přeci daleko jednodušší dojít do banky, dát tam své peníze a za 10 let nadávat, než zjišťovat, jak se dá investovat efektivněji.
Samozřejmě, že důvodů je daleko více a mohou být i více individuální. Mým záměrem bylo vyzvat všechny, kdo toto téma studují, aby v tom pokračovali a těm, kteří se o toto téma nezajímají, aby se nad tím zamysleli.
Warren Buffett si prý rád člení publikum na svých přednáškách jednoduchou otázkou: „Chcete, abych Vám dal milion dolarů, nebo chcete, abych Vás naučil, jak vydělat milion dolarů?“
Co byste si vybrali Vy?
Závěrem bych chtěl požádat všechny, kteří mají nějaké zkušenosti s investováním, nebo ho také studují, aby mě kontaktovali. Snažím se hledat co nejvíce informací a názorů.
Tomáš Karásek
Skype: tomas.karasek2
Email: tomas.karasek11@gmail.com
—
Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.