Osobní rozvoj

Jak by řekl novodobý Shakespeare: „Být, či nebýt v MLM?“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

right-238370_1920Toť otázka? Dle mého by to měla být svobodná volba každého jedince. Pouze vnitřní rozhodnutí svobodně smýšlející osoby. Nic víc, tečka!

Poslední dobou se setkávám s názorem určitých lidí, kteří tvrdí, že pracují pro MLM společnost, protože si myslí, že jiná možnost jak vydělat peníze jim nezbývá. Sakra, MLM není povinná školní docházka, kterou by si musel každý projít. Mělo by to být vnitřní přesvědčení, nikoliv zoufalé okolnosti, které nás k tomuto přesvědčení přivedly.

Jak se osobně pracuje vám, když něco MUSÍTE dělat? Odpověď nechám na každém z vás, neboť nechci psát tečky na konci věty.

Jak vnímáte MLM vy a proč jste se do něj zapojili? Pokud jste se nezapojili, je to také v pořádku. Jen mě napadá otázka, proč tedy tento článek čtete! 4 z 5 nemlmáků varuje, že po přečtení článku se vám zvedne tlak. V případě nízkého tlaku bylo vaše rozhodnutí číst tento článek správné a také ho šiřte dál mezi nízkotlakáře.

Co mě motivuje napsat tento článek?  Stále vnímám válku mezi lidmi, co dělají MLM a zaměstnanci. Připomíná mi to jak konflikt sever proti jihu. Respektujeme rasu, náboženství a v neposlední řadě i povolání, pro které se rozhodneme. Každý má svou pravdu a není třeba hledat jednotlivé nevýhody jedné či druhé cesty a rozmazávat je. Není potřeba využít v praxi zákon padajícího hovna. Když mi někdo vyčte, co dělám, tak si musím najít nějakého chudáka a ty hovna ze sebe sházet.  Pro drobné ujasnění malý testík. Co je lepší – MLM nebo zaměstnaní? Správně, pro každého je to něco jiného, takže to nepaušalizujme a mluvme za svou osobu.

V MLM je pro mě největší hodnotou osobní rozvoj. Potkávám zajímavé osobnosti, co mě inspirují a posouvají dál. Navazuji nová přátelství, rozšiřuji si obzory. MLM je daleko hlubší myšlenka než jen vydělávat peníze. Ač samozřejmě peníze také, jen to nesmí být jediný motiv, kvůli kterému MLM děláte. Takto to vnímám já.

Kdo dělá MLM jen kvůli penězům, dlouhodobě neuspěje a skončí. Opravdu! A proč? MLM je energeticky a emočně náročné povolání. Hlavní náplní je posouvání vlastních limitů! Cílem vás není odradit, ale reálně se zamyslet nad tím, zda to je práce pro vás. Lidem pokládám otázku: „Co vás motivuje na tom, že vás někdo bude posílat do zadní části těla?“ Podle reakce zjistíte opravdový motiv. Je potřeba zjistit pravou emoci. Když se zeptáte, co by lidé chtěli, tak vám většinou řeknou auto, dům, rodinu a dovolenou v Jugoslávii (kdo se nezasmál, ať povinně shlédne sérii básníků).

Zde padla kosa na kámen. Teď si představte, že je vaše sebevědomí a sebeláska nízká. Zajdete za pár známými ukázat jim projekt a oni vás začnou utvrzovat, že děláte pyramidu a že stejně neuspějete. Najednou vám fízl v hlavě začne našeptávat: Kde vezmeš nové kamarády, když se tě teď lidé budou stranit? Ten pocit v hlavě je tak silný, že vám může vystavit byznysovou stopku a vy skončíte. Bohužel pak se nejčastěji říká toto: „Víš, já na to MLM nejsem, to není pro mě, tam se nemůže uspět.“ Většinou zodpovědnost poukáže na jiný jmenovatel, než je vlastní odpovědnost, aby dotyčná osoba měla pocit, že ona za to nemůže a vsugerovala si, že udělala pro úspěch v MLM vše. Nikdo totiž neřekne: „Víš, věnoval jsem málo času přípravě, chtěl jsem rychle peníze, ale výsledek nebyl podle mého očekávání. Uvěřil jsem názorům jiných lidí a nedokázal jsem vydržet ty negativní pocity, které se mi honily hlavou. Chci mít klid! MLM je dlouhá cesta a já jsem netrpělivý a chci vše hned.“

Tato odpověď je taky v pořádku. Není podstatné, zda MLM děláte či neděláte.  Jen by člověk měl říct svou příčinu, zkušenost a svůj názor nepovažoval za jediný správný.

 Znám pár lidí, co dělali MLM a po pár letech založili vlastní firmu, která jim tvoří milionové obraty. Každý ať si vybere zaměstnání, nebo MLM. To je každého svobodné rozhodnutí. A to, že budou proti sobě válčit názory, nikomu neprospěje. Jediné co se stane, že obě strany se uzavřou do svého paradigmatu a budou se utvrzovat v tom, že jejich cesta je správná a druhá ta špatná.

Ať už na světě řeknete cokoliv, vždy budete mít příznivce i odpůrce. Už jen, že napíšu tento článek, mi mnozí budou psát – super, ale najdou se i ti, co si řeknou – kecy. Komu mám věřit?

Je jen na vás čí názor přijmete za svůj. Buď svůj, nebo cizí. Lidem se líbí motivační příběhy lidí, jak se z nicky stal milionář, ale držet a stát si za svým názorem při MLM je obtížnější. Je to stejné jako s láskou. Máte svou ideální polovičku, kterou milujete, a nějaký opravdu dobrý přítel vám řekne, že ona má takové a makové chyby. A vy jí řeknete: Miláčku, já tě opravdu moc miluji, ale pár lidí mi něco řeklo a já se s tebou musím rozejít. Oni jsou větší osobnosti a já jsem ovlivnitelný a nerad vybočuji z davu. Musím si najít lásku, kterou mi schválí okolí. Promiň, já bych opravdu chtěl, ale názor okolí je důležitější.

A zde máme kámen úrazu. Ovlivnitelnost a vlastního přesvědčení.

Hooooou, dopsal jsem. Už bylo vše řečeno. Teď je potřeba si dát odpovědi na vaše otazníky, které vám naskočily v hlavě po přečtení článku a pokud ne, gratuluji – víte, co chcete.

PS: Chtěl bych se ocenit. Líbí se mi, jak dokážu popsat jednotlivé pocity do hloubky a napsat originální a čtivý text.  Já vím, že za výborné články mě nikdo nemusí pochválit, aby mi doplnil sebevědomí. Teď někteří lidé řeknou, má pravdu a jiným se zkroutí obličej a neodpustí si připomínku. To je život!  Ať budete dělat cokoliv, vždy se najdou tací, co vám nefandí. Věřte sami sobě a nenechte se ovlivnit jiným názorem. Pokud se vám článek líbil, tak ho sdílejte, komentujete. Můžete si mě přidat na fb do přátel, nebo si mě naopak blokněte, pokud s vámi nerezonuji. Pamatujte, že důležití jste Vy!

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

3 Comments

  1. Tomáš, výborný článok. Ďakujem. A ešte vyzdvihnem časť z tvojho článku „Kdo dělá MLM jen kvůli penězům, dlouhodobě neuspěje a skončí. Opravdu! A proč? MLM je energeticky a emočně náročné povolání. Hlavní náplní je posouvání vlastních limitů!“

Napsat komentář