Osobní rozvoj

Kim Kiyosaki – rentiérkou v raném věku, aneb jak dosáhnout finanční svobody z pozice skorobezdomovce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Deset profilů a životních příběhů úspěšných žen podnikatelek. Každá z nich podniká v něčem jiném, je z jiné země, z jiných poměrů, žije v jiných podmínkách. Některé si vyšlapaly cestu k podnikání od nuly, jiné k němu přišly, ani neví jak. Přesto mají společné hodnoty. Motivaci k práci, úspěch a bohatství. Jsou inspirací pro každého z nás a důkazem toho, že nezáleží na pohlaví, ale na víře v sami sebe. Přinášíme nový seriál o bohatých ženách.

První díl bude patřit investorce, podnikatelce, autorce motivačních knih a rentiérce Kim Kiyosaki. O penězích dřív nevěděla nic. Netušila, jak fungují investice. Co ale věděla úplně přesně, že chce být v životě nezávislá a že nemá ráda, když jí někdo říká, co má dělat.

Medailonek Kim Kiyosaki

Kim Kiyosaki se narodila v New Jersey a je nejmladší ze tří sester. Její maminka učila ve škole, otec se živil jako prodejce. V teenagerovských letech toužila Kim po větším poznání a něco jí táhlo poznat nový kraj. Zjistila, že svět existuje i jinde, než v New Jersey, New Yorku a Pensylvánii. Právě to byl hlavní důvod, proč se přestěhovala na Havaj. A jak se jí později potvrdilo, bylo to ideální místo k žití a zkoumání.

Studium pro ní bylo důležité stejně tak, jako cestování po celé zeměkouli. Pětkrát během čtyř let vyměnila univerzitu. Nakonec však úspěšně vystudovala obor marketing na havajské univerzitě v Honolulu.

Budu sama sobě šéfkou

Kim začala svou kariéru v oblasti reklamy. Její první zaměstnání bylo v mediálním oddělení jedné z největších reklamních agentur v Honolulu. Později se dostala na místo v reklamním prodeji. Přesto, že její otec byl zkušený obchodník, přímy prodej v krvi neměla a chybělo jí i patřičné školení v tomto oboru.

Ve 25ti letech vedla časopis pro jednu obchodní společnost, věnovala se prodeji inzerátů. Její pozice byla velmi důležitá, záviselo na ní mnoho úkonů. Znamenalo to pro ní každodenní stres a tlak. Stejně to Kim měsíc co měsíc zvládala dobře a časopis měl tak možnost pravidelně vycházet.

Avšak ani tato práce pro ní nebyla to pravé ořechové. Po dvou letech začala být nespokojená. Uvědomila si, že nesnáší pracovat pro někoho jiného. Toužila po výzvě a svobodě. Táhlo jí to zpátky na druhou stranu Spojených států a měla v plánu odstěhovat se do New Yorku. Do metropole, kde bude mít větší prostor a víc příležitostí. Tehdy se rozhodla podnikat na vlastní pěst a řekla si: Budu sama sobě šéfkou.

Robert mě dostal na šampaňské a procházku po pláži

Kim Kiyosaki s manželem Robertem

V době, kdy Kim silně uvažovala o přestěhování, se objevil Robert. Šest měsíců se jí pokoušel pozvat na rande. Kim vytrvale odmítala s tím, že na nový vztah teď nemá ani pomyšlení. Zkoušel to tedy přes její nejlepší kamarádku, posílal dopisy, květiny, nechával vzkazy. Ale Kim byla pevná jako skála. Až jednou, po dalších třech měsících, když se Robert objevil u ní v práci a zkoušel pozvání osobně, nabídku na večeři ze slušnosti přijala. Od té doby jsou spolu a o stěhování tenkrát nebyla ani řeč.

Ještě té noci se Kim svěřila svému budoucímu manželovi, že by ráda podnikala. A ještě té samé noci, jí Robert Kiyosaki vysvětlil známý casflow kvadrant. Kim tak zaujal, že si ho hned překreslila do diáře. No řekněte, není to romantické malovat si na prvním rande obchodní model?

Životní partneři a obchodní partneři v jednom

Kim KiyosakiHned po měsíci rozjeli dohromady svůj první byznys. Cílem jejich prvního projektu bylo vytvoření příjmů, které by pokryly náklady na cestách a výuku vzdělávacích programů po celý rok. Během této doby se připravovali na další podnikání.

Nastal prosinec 1984 a Kim s Robertem se chystali na přesun. Prodali všechen svůj majetek a odjeli z Honolulu do Jižní Kalifornie rozjet další projekt. Stalo se však nečekané, peníze do pár měsíců utratili a ze dne na den se ocitli bez střechy nad hlavou, práce a vlastně i motivace. Ve své knize Bohatá žena popisuje Kim, že rok 1985 pro ní byl tím nejhorším rokem v životě vůbec. Oba se byli na dně, některé dny přespávali dokonce v autě.

Nechat se zaměstnat je pro každého podnikatele krokem zpět. To si oba dobře uvědomovali a snažili se najít, jak z toho ven. Po dlouhé fázi přežívání se rozhodli začít podnikat v oblasti vzdělávání. Robert ještě předtím v Honolulu založil pár podniků a Kim dříve studovala, jak vést výuku a jak zavádět do vyučování inovační metody. Podnikání se postupně rozrostlo na jedenáct poboček v sedmi zemích světa. Neustále cestovali a to především mimo Spojené státy.

V listopadu 1986 se Kim a Robert vzali. Podnikání ještě nebylo zcela na vrcholu, ale příjmy stále roztly. Deset let po založení firmy, tedy v roce 1994, podnik prodali a žili jen ze zisků. Ve svých 37 letech se Kim stala finančně nezávislou bohatou ženou. Pracovala už jen na tom, co jí bavilo. Nemusela vydělávat pro peníze, peníze vydělávaly pro ní.

Bohatá žena Kim dnes

Kim KiyosakiPrvní investicí Kim byl dvoupokojový nájemní domek v Oregonu, na kterém získala mnoho (ne moc pozitivních) zkušeností. Dnes spravuje nemovitosti v hodnotě několik miliónů dolarů.

V roce 2006 Kim vydala knihu Bohatá žena, ve které popisuje podnikatelské schopnosti žen a vyzývá je, aby vzali svou finanční budoucnost do vlastních rukou. Snaží se poukázat na to, že ženy v dnešní společnosti nemusí být závislé na druhých (na manželovi, partnerovi, šéfovi, atd.). Chce v nich probudit odvahu a zvýšit sebevědomí. Zvládne to každá z nás, píše opakovaně v motivační knize. V letošním roce 2012 vydala knihu Je nejvyšší čas, kde popisuje skutečné příběhy o podnikání a investování.

Nejenom motivační knihy, ale i semináře jsou pro Kim samozřejmostí. Vyzařuje velmi příjemnou náladu a jako motivační speaker slaví velké úspěchy. Společně se svým manželem vlastní několik společností. Na to, co si spolu v minulosti prošli za těžké období je obdivuhoné, co dokázali. Kim Kiyosaki žije vysněný spokojený život a jak se dozvíte z každého rozhovoru s ní, je velmi šťastná. A o to přece v životě jde, že?

Inspirujte se s Kim Kiyosaki

Pokud se s Kim chcete dostat do kontaktu, je to dnes v době internetu a sociálních sítí hračka. Na svých facebook stránkách má něco přes 42 tisíc fanoušků z celého světa. Skoro denně aktualizuje statusy a zveřejňuje programy, akce i fotografie. Ani na svém twitter profilu Kim nezahálí, sleduje jí tady kolem 40 tisíc příznivců. Preferujete-li webové stránky, pak navštivte www.richwoman.com. Pro všechny ženy – podnikatelky doporučuji také její dvě knihy Bohatá žena a Je nejvyšší čas, které v ČR vydává nakladatelství Pragma.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář