Leadership

Lídr nebo Šéf? Jaký vliv mají na vaše podnikání

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Tento článek píšu, protože si myslím, že většina lidí si tyto pojmy plete.
Lídr, důvěra a pomoc jsou nezbytné prvky k tomu, aby jakékoliv podnikání prosperovalo.

Nedávno jsem zaznamenal u mladých i starších lidí, kteří se vyjadřovali k práci nebo kolektivu, poznámky typu „Peníze jsou všechno“ , „Pracovat sám je nejlepší“ , „Stačí o tom lidem říct jen pár slov“, „Jen ať se to naučí sám“. Ale co mě zarazilo byla poznámka „Peníze jsou všechno“.

A přesto tito lidé budují firmy, nebo struktury v podnikání. Kde je pokora?
Upřímně, kdo bude mít větší sféru vlivu na druhé? Člověk, který vlastní 1.000.000 Kč, nebo člověk, který pomůže 10 lidem vydělat 100.000 Kč? Co myslíte ?
Samozřejmě člověk, který lidem pomůže.

Váš vliv je určován tím, jak moc stavíte zájmy druhých před zájmy své. Budování jakéhokoliv podnikání je o důvěře mezi lidmi. Když pomůžete lidem, naroste jejich citové konto k vám, budou vám důvěřovat a když vy budete v úzkých, nenechají vás v tom.
Proč chce lídr, abyste byli úspěšní? Odpověď je prostá, protože on bude taky.

Lídr má v sobě kvality a vlastnosti, které v nás probouzejí to, že ho následujeme, aniž by nás do něčeho musel tlačit. Skvělý lídr o svých zkušenostech nemluví, ale hlavně je praktikuje. Naplánuje s vámi potřebné činnosti, abyste věděli jak na to, a řekne vám, proč je dobré udělat to.
Pokud člověk, kterému poskytnete dobré vedení, překoná první překážky, stane se odhodlanějším, silnějším (vnitřně) a důvěřivějším vůči vám.

Zažil jsem lidi, jak na mé praxi v hotelnictví tak i v podnikání, kteří si rádi říkali „šéfové“. Dali rozkaz a člověk měl danou činnost vykonat, ačkoliv nevěděl jak.  Šéf je člověk, který přikazuje a většinou se nepodílí na společné práci se svými lidmi. Lidé se většinou pod vlivem a dohledem šéfa cítí nepohodlně, protože se bojí na někoho takového obrátit.
Pokud budete lidem jen nařizovat co mají dělat, pro váš prospěch, ztratíte důvěru, přátelství a respekt u těch, kteří jsou vašimi přáteli nebo spolupracovníky.

Poskytujte dostatečnou pomoc, buďte příkladem, budujte důvěru a podílejte se s nimi na společné práci. Vytvářejte ze svých lidí lídry.

Není to výsledek za pár hodin, nebo měsíců, jsou to roky. Ale díky usilovné práci s lidmi a budování lídrů, budete moci časem svého podnikání zanechat, protože vaši lidé budou dostatečně schopní na to, aby zase oni pracovali se svými lidmi efektivně a vaše společné podnikání bude stále prosperovat.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

3 Comments

  1. Souhlasím s tebou Romane, rád bych věděl názor na tuto otázku, která trápí mnoho lidí. příklad: Tvůj byznys partner už nepracuje, jen ti zabírá tvůj čas nepracuje a ty sloužíš pro něho jako zeď nářků! Kdy a jak ukončit spolupráci?

  2. Samozřejmě, chápu tvojí otázku. Člověk jako lídr ti poskytne veškerou pomoc, kterou ty k podnikání potřebuješ, ale nemůže za lidi dělat práci bez jejich iniciativy. Pokud máš takového člověka doporučuju s ním probrat, co od toho dále očekává s jeho přístupem. Pokud nebude mít zájem se dále na práci podílet, doporučuju ukončit spolupráci. Bude tě jen brzdit.

  3. Dobrý článek, díky za něj. Jen několik poznámek. V MLM nehledáme pracovníky hledáme spolupracovníky. Co to znamená? Není tu šéf. Jsme na stejné úrovni. Spolupracujeme. ( SPOLU PRACUJEME ) Jedná se tedy o spolupráci. Co to znamená? Pomáháme jeden druhému a společně jdeme kupředu. Pokud jedna ze stran nespolupracuje systém nemůže fungovat. Není v tom žádná věda. Odpovězte si sami jak to máte ve své společnosti.

Napsat komentář