Osobní rozvoj

Motivace. Proč pořád peníze?!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zdravím Vás přátelé, po delší odmlce jsem se rozhodl s Vámi opět sdílet své dojmy, motivoval mě k tomu článek Tomáše Řezníčka, který byl velmi trefný, konkrétně věta: „Hlavně peníze!“.

Jsou známé dva druhy motivace a s motivací lze samozřejmě dále i pracovat.

Vnější motivace

Přijde za Vámi kamarád s nabídkou na byznys a řekne Vám, že budete milionáři, nebo dokonce miliardáři. Wow! Mohu říci, že na peníze slyší většina lidí, speciálně v ČR, ale co se poté stane? Řekněme si, jak to vypadá reálně v podnikání. Investování, investování a ještě jednou investování a až poté zisk. Podnikatel potřebuje živnostenský list, první výdaj. Založí společnost, další výdaj. Nakoupí materiál, další. Networker zaplatí registraci, výdaj. Začne volat, je na internetu, jezdí na schůzky, další výdaj. Pozor a to nezmiňuji to nejcennější aktivum, ČAS! To znamená, že idea rychlého zbohatnutí se rozplyne a člověk končí s tím, že vyhodil peníze za další letadlo, pyramidové schéma, nebo něco podobného. Motivace zvenčí je krátkodobá, Ivo Toman pojmenoval svoji knihu Motivace zvenčí je jako smrad, právě z tohoto důvodu.

Vnitřní motivace

Vnitřní motivace je umění sám sebe namotivovat, ideální je si najít takový cíl, věc, slogan, či současný stav, se kterým nejste spokojení, který Vás bude udržovat neustále „nabité“. Jenže to není vůbec snadné. Občas je potřeba se nechat namotivovat na semináři, nebo od sponzora. To znamená, že i vnější motivace má svůj význam. Hokejisty také trenér před každou třetinou pořádně nabudí.

Ani při vnitřní motivaci nejsou peníze, dle mého názoru, tím pravým. Bude to z Vás cítit. Zamyslete se, když děláte zdravou výživu a jdete za známými, na co myslíte? Na to, že jim chcete pomoct, nebo na to, že dneska vyděláte? Co je podle Vás lepší? Napište mi Vaše názory, velmi mě to zajímá 🙂

Klíč k úspěchu

Jak se tedy správně namotivovat? Krátkodobě (například před schůzkou), mohou pomoci afirmace (dnes svou příležitost a své produkty skvěle odprezentuji). Z dlouhodobého hlediska je nejlepší motivací poslání. Například, když jsem finanční poradce, tak chci, aby všichni lidé v mém okolí ušetřili na pojistkách a přitom byli lépe pojištěni. Když se pohybuji v oblasti technologií, tak chci, aby měli všichni moji známí zjednodušenou komunikaci díky mým produktům. A obecně…chci, aby si všichni lidé kolem mě vydělali peníze a byli šťastnější, to je například má motivace, pozvednout úroveň života lidem kolem mě. Vyberte si jakou chcete, doufám že Vám tento článek pomůže ve Vašem podnikání.

Těším se na Vaše ohlasy!

Tomáš Karásek

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

  1. Tomáš Řezníček Odpovědět

    Dík:) Jinak motivuje nás to co nemáme, peníze jsou motivační prvek především na začátku. Pak jsou nástroj, to co si za ně pořídíme. Většina lidí se nedokáže vyrovnat s negativními emocemi, když slyší ne, nebo hlasy okolí že to nejde. Pač neví proč. MLM je nejtěžšíbyznys na světě. Kdo se jím živí je dobrej, zde nic člověk neodrbe, vše se pozná. Nejdůležitější je osobnost. Osobní rozvoj je nedílnou součásti úspěchu. Kdyby MLM lidé chápali princip OSOBNOSTNÍ PYRAMIDY, tak by se posunuli dál. Nebo se snaží popřít tento zákon.

Napsat komentář