Nezařazené

Proč některým MLM nefunguje?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Když se setkáte s MLM firmou, často slýcháváte: „Uspějou ti vytvrvalí, pracovití, ti kteří poslouchají a nic nového či svého nevymýšlejí…

V něčem mají pravdu a v něčem nikoli. Co je důležité rozlišit?

  1. Jestli jsem líný překonat svou zónu komfortu a raději vymýšlím zkratky a jiné pohodlné cesty či aktivity
  2. Poslouchám racionální důvody, proč bych to měl dělat
  3. Nebo to opravdu má životní cesta být nemá

1. Lenost

K tomu prvnímu není co dodat. Mnoho lidí chodí pořád a pořád na školení a tzv. vzdělání, buší do sebe informace, jsou chytří, jak rádio a přitom výsledky v praxi žádná sláva. Připomínají mi studenty vysokých škol, kteří sedí v bezpečných lavicích budovy vysoké školy a povídají si o různých teoriích a všichni jsou náramně chytří. Do doby, než mají dělat rozhodnutí a čelit praktickým problémům. Především mají problém se svou sebehodnotou a odmítnutím (nezpracované emoce z dětství). Proto moc schůzek nedělají – ještě by jim někdo do telefonu nebo do očí řekl „NE„, a to přeci bolí. Na trhu se některé MLM společnosti chlubí svým nejlepším vzdělávacím systémem a bohužel často jejich členové prakticky nic jiného nedělají, než že čtou a nebo se vzdělávají. Statisticky když vezmeme Paretovo pravidlo, tak zase nám vychází, že 80 % lidí dělá 20 % výkonu a 20 % lidí dělá 80 % výkonu. Hádejte, kteří jsou kteří…

2. Racionální důvody

Dokonce je i početná skupina lidí, kteří poslouchají racionální důvody, proč by měli budovat MLM (že budou mít přeci pasivní příjem apod.). Ale ne každý se na tento druh podnikání „hodí“. Někteří  vynakládají extrémní množství energie, která se jim nazpátek bohužel nevrací. Pokud tam není touha srdce (jen rozum), pak to moc nepůjde. Doporučuji vám zjistit si, jaký jste typ, a jestli vám to bude stát za to. Využít můžete například služby společnosti Socion.

3. Jiná cesta

Bod číslo tři je mnohem zajímavější. Jsou to lidé, kteří zvedli „svůj zadek“ ze své komfortní zóny, překonali se, bolelo to (o tom žádná), vytvořili si pracovní návyky a mají výsledky. Nicméně čím více se poznávají, tím více možná cítí, že má být jejich cesta jiná. Dokonce cítí, že výsledky by mohly být úplně v jiných dimenzích za stejnou vydanou energii. Nebo že MLM má být jen část cesty a je potřeba se posunout dál. Jenže opustit to, co funguje je mnohem těžší, než to, co nefunguje. I zde platí staré známé „Aby člověk získal lepší, musí opustit to dobré“ :).

 

Suma sumárum…

MLM vám půjde, když:

  1. Cítíte, že je to vaše cesta (nebo její část)
  2. Chcete to dělat srdcem
  3. Víte, že je to o práci, budete dělat pravidelně a nebojíte se odmítnutí

 

Autor článku: Lucie Cieslarová

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Na MLM mě nejvíce baví růst, zpětná vazba z byznysu a možnost vedení lidí a budování sítě. Proč chci být součástí projektu MLM? Především mi to dává obrovský smysl. Cítím potřebu tento obor kultivovat tím správným způsobem, vzdělávat a jít příkladem. Miluji sport, technologie, osobní rozvoj a studium snad úplně všeho. Moje oblíbené motto: "Buď rosteš nebo hyneš". Více o mě na www.luccie.cz.

Napsat komentář