Osobní rozvoj

Štěstí se Vám nevyhne, ale poběží Vám naproti! Změňte svůj pohled na život!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Až přehnané nároky, bezdůvodné předsudky, domněnky a nesmyslné požadavky. To je každodenní rutina spousty lidí. Co všechno mohou způsobit taková “nevinná“ očekávání?

No, čekal jsem od tebe víc.“

„Já jsem si myslel, že takové základy přece víš.“

„Čekal bych, že nic takového nikdy neuděláš.“

„Čekal jsem, až zavoláš nebo napíšeš ty.“

„Myslel jsem, že jsi zodpovědná a naučila ses na ten test.“

„Co čekáš, když jsi přišel tak pozdě?“

„Myslel jsem, že taková nejsi.“

Ukažme si na příkladu, co vlastně myslím.

Jaký by měl být Váš partner? Někteří na mě možná sesypou celý vagón vlastností, které by měl, nebo neměl mít. Měl by být krásný, štíhlý, hodný, vypracovaný, spolehlivý, měl by mít peníze, takové a makové vlasy….bla bla

Poznáváte v tom svoje blízké? Nebo partnery, babičky, rodiče, kamarády…?

Už od útlého věku něco máme očekávat a ostatní očekávají něco od nás. Babičky, rodiče v nás vidí doktory, bakaláře, a šéfy významných společností. Ale, když projevíte opačný postoj, nedej bože se vzpíráte, jste ti nejhorší. A to jen proto, že nechcete splnit jejich sny. Něco od Vás očekávají. A tím ubližují Vám, protože vy to nechcete a sobě, protože to oni chtěli a nestane se tak. Je toho plná televize a média. Očekávání je s námi tak dlouho že už jej nebereme, jako nic neobvyklého, ale spíš, jako normálního.

A co vy? Jestli očekáváte, že se Váš seznam požadavků na partnera splní ve všech stech bodech, přeji hodně štěstí.

Na druhou stranu, pokud takového „dokonalého“ člověka opravdu poznáte, dejte mi vědět.

Je příliš jednoduché někoho odsoudit, je to pohodlnější. Jistě, souhlasím, že některé nároky jsou podstatné a důležité. Ale musíme si uvědomit, jakou váhu opravdu mají. Z jakého úhlu se na to díváme?

Je Váš partner menší? Nemá blond vlasy, modré oči a vypracované tělo? A je to opravdu důležité pro život?

Neočekávejte příliš. Ublížíte tím okolí i sami sobě. Partnera tím shodíte, protože není zrovna Schwarzenegger a sebe tím utvrdíte, v tom smyslu, že on nebyl tím pravým. Ten pravý teprve přece přijde. Ale pozor, nemusí to tak nutně být. Tolik lidí na světě čeká a doufá, až se objeví, ten pravý. A když přece jen přijde, nevidí ho.

Kouzlo nespočívá v hledání dokonalého člověka, ale v tom, si z něj dokonalého teprve udělat. Nemyslím, tím ho nějak brutálně předělat, ale vážit si maličkostí a detailů, které ho dělají jedinečným. Tím budou převažovat klady a zápory nebudou najednou tak důležité a nebudete jim věnovat tolik pozornosti. Najednou si vy rodiče uvědomíte, jak kouzelné děti vlastně máte. Jaký potenciál v nich je. Kolik úžasných lidí kolem Vás je. Zkuste se na ulici jen tak na někoho usmát. Jen tak. Buď uvidíte šok, nebo sklopí hlavu, protože jste dotyčného vyděsili, prostým úsměvem.

Tak samo, když se bavíme o MLM.  Zmínili jste se doma? Řada z Vás, i já jsme se setkali s odporem. Lidé mají jisté očekávání a předsudky.

„To je blbost, je to pyramida.“

„Na tom nemůžeš vydělat.“

„To můžeš rovnou vyhodit peníze z okna.“

„Ty na nic takového nemáš, nezvládneš to.“

„Podívej se na sebe. Ty a podnikatel?“

Je očekávání chybou? Rozhodně ne!

Není očekávání, jako očekávání.

Přehnaná až neuvážená očekávání jsou zabijáky, to se jistě shodneme. Mám za to, že vysoké procento rozvodovosti s tím má spojitost.

Ale!

Na druhou stranu očekávání nemusí být nutně úplně špatné, s nadhledem však posuďte, od čeho si máme nárok něco slibovat a očekávat, a od čeho naopak ne. To je ten klíč. Když už očekáváte, nikdy neočekávejte od toho, co nemáte ve své režii.

Šok přijde, když si uvědomíme, že očekávání není ničím jiným než jen další ubohou domněnkou. Zahoďte proto všechna nesmyslná očekávání! Garantuji vám, že Vám bude lépe, bude z vás cítit klid, radost, vyrovnanost, kamkoliv jen půjdete.

„Neúspěšní a nešťastní očekávají něco od všeho a všech. Kromě sebe, samozřejmě. Nebuďte, jako oni.

Dovolte ostatním, aby Vás ohromili.

Očekávání od sebe však může sloužit jako vzpruha i motivace. Vyžeňte však z hlavy to každodenní očekávání krásného počasí a sluníčka, protože to říkala nějaká rosnička. Zapomeňte na přehnaná očekávání nikdo není dokonalý.

Pokud jste lídrem, jistě víte, že pokud záměrně vysokými očekáváními neustále stresujete své podřízené, nepodávají kýžené výkony. Snižte očekávání na svět a svět vás nepřestane okouzlovat.

„Chováš-li nulová očekávání, nezklame tě nic na světě. Naučíš-li se s očekáváním moudře pracovat, dosáhneš nevídaného úspěchu a životního naplnění.“

Dost zklamání! Otočme karty!

A co jste od tohoto článku očekávali vy? Bez očekávání a s notnou dávkou zvědavosti si můžete odnést i něco,

co jste možná přehlédli…

Život bez nesmyslných očekávání je totiž úplně jiná liga!

Krásně se k tomuto tématu vyjadřuje například pan MUDr. Michal Čillík, v krátkém videu, kde krásně popisuje hranici očekávání.

https://www.youtube.com/watch?v=KXppD4W8bYM

Hezky se bavte, mějte se krásně a užívejte si život.

Smolková Lucie 🙂

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář