Start podnikání

Úvěry pro malé podnikatele

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Rozvoj firmy je dán několika faktory bez ohledu na to, jaké činnosti společnost poskytuje. Kromě získávání zakázek a dostatku kvalitních zaměstnanců je klíčovým ukazatelem zejména financování.

Prosperita firmy a její rozvoj je do určité míry určován i tím, jak rychle do této firmy proudí peníze a do čeho management společnosti investuje.

Platí zásada, že každá firma může být financována úvěrem zhruba do poloviny výše celkové roční bilance. Vše vychází z jednoduchého předpokladu, že cizí peníze – úvěry a půjčky – zvyšují pro řízení firmy vyšší motivaci, než při použití vlastního kapitálu.

Nabídka podnikatelských úvěrů je v tuzemsku dostatečně pestrá a široká. Lze získat sumy v řádech statisíců až po jednotky milionů korun. Tradiční představa o financování je taková, že podnikatel zajde do pobočky banky, u které má firemní účet a sjedná si podnikatelský úvěr. Tento způsob je do určité míry standardní, avšak podnikatel musí mít dopředu jasné, kolik peněz pro své podnikání potřebuje. Jiným způsobem jsou kontokorentní úvěry, které se sjednají jednou, a lze z nich flexibilně čerpat finanční prostředky.

Výhody kontokorentu

Rozdíl mezi standardním podnikatelským úvěrem a kontokorentem je v placení úroků. U podnikatelského úvěru platíte úroky za celý úvěrový rámec, přičemž u kontokorentu jen za to, kolik peněz skutečně čerpáte. Máte-li například nastaven kontokorent do limitu jednoho milionu korun, ale čerpáte jen sto tisíc korun, platíte peníze jen za oněch sto tisíc. Kontokorentní úvěr se průběžně splácí, kdykoliv na firemní účet přijde nějaká platba. To je opět další odlišnost od standardního úvěru, který má pevně stanovené splácení. Kontokorent má oproti podnikatelskému úvěru tu nevýhodu, že má vyšší úrokovou sazbu.

Tím však výčet úvěrů pro podnikatele a firmy nekončí. Z nabídky lze využít například revolvingové úvěry, povolené přečerpání účtu nebo malé úvěry pro podnikatele. Ještě předtím, než budete v bance žádat o úvěr, si pečlivě rozmyslete, jestli ho pro své podnikání potřebujete. Pokud ne, pak vám nepomůže ani sebelepší bankovní produkt a vy si zbytečně přiděláte další problém.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář