Osobní rozvoj

Vše souvisí se vším aneb….. Kde se stala chyba a existuje nějaké řešení?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Vše souvisí se vším aneb….. Kde se stala chyba a existuje nějaké řešení?

Spousty lidí v síťovém marketinku končí z důvodů, že se nepohnuli dál. Nenaplnili se jejich představy. Nesplnily se sliby lidí, kteří je přivedli do systému. Sliby lídrů byly jen prázdná slova. Položili jste si někdy otázku proč se tak děje?

Sponzor neúspěšnému člověku ve většině případů vysvětlí, že se málo snažil, nejezdil na semináře, nevzdělával se. Myslím že to všichni známe. Říká se tomu, nevystoupil ze své Komfortní zóny. Tyto dvě slova jsou hodně používané: Komfortní zóna.

Kdo z vás ví co je Komfortní zóna? Pomohl vám, někdo při cestě z vašeho komfortu? Já myslím, že ne. Z mých zkušeností je to jen „musíš tohle a támhleto“. Více pro vás nikdo neudělá. Většinou si s vámi nikdo nepromluví. Nepozná vás. Neví, co jste za člověka. Neví, jak žijete, jaké máte starosti a jak vás může podpořit. Neví, co umíte a co je potřeba vás naučit. Takový ten lidský přístup. Většinou jde jen o byznys, výkony, měsíční limity, body. Vztahy se nám nějak vytratily.

Lidé, kteří se zajímají do hloubky, vědí, jak funguje lidský mozek a jeho propojení do energetického systému těla. Tady už se dostáváme ke kvantové fyziky. Pro pochopení základů kvantové fyziky a souvislostí doporučuji přečíst malou knihu od Petra Volšíka – Konec světa Kvantový a Májský. Je to vše dost složité a tak se budu snažit být stručný a popsat věci co nejednodušeji.

Jde o to, že v náš mozek je určitým způsobem naprogramován. Každý člověk má ve své hlavě jiný program. Lze to jednoduše vysvětlit tím, že jednomu se líbí hokej a druhý má rád vážnou hudbu. Jsou to různé programy a nastavení myšlení jednotlivce.

Náš mozek je nastaven podle toho, v jakém prostředí jsme vyrůstali. Jaké věci jsme prožily. Každý den, každý okamžik se do naší mysli ukládají informace, zážitky. Náš program, se podle toho upravuje.

Pokud se nám stala třeba v dětství nějaká nepříjemná událost, tak například jsme se ztrapnili před celou třídou při přednesu básně. V našem mozku je tato událost napořád uschovaná. Mozek je nastaven tak, že nás chrání před nepříjemnými situacemi. A má li nastat podobná situace v dospělém věku. Například veřejný projev. Mozek vyhodnotí, že je to pro nás nepříjemné a nebezpečné. Mohli by jsme se cítit trapně a prožít tu nepříjemnou událost znovu. Mozek nás tak vůbec nepustí k takovému činu. Udělá se nám nevolno, stáhne se nám hrdlo a nejsme schopni promluvit. Mozek nás takto zachránil před tou trapnou situací. Hurá.

Co takhle komunikaci s cizími lidmi. Rodiče nás naučili, když jsme byli ještě malé děti, že s cizími lidmi se nemluví, že je to nebezpečné. No a máme to tam, Když máme mluvit s cizím člověkem je nám to nepříjemně, rozklepeme se a raději to vzdáme. To samé může fungovat u telefonování. A takto bych mohl pokračovat.

Máme v sobě určité bloky, které nejsme schopní sami překonat. Není to nic divného, každý máme něco. Člověk není schopný sám a bez pomoci překonat již zmíněnou Zónu komfortu. V ten okamžik je pro Lídra nezajímaví. Otáčí se k němu zády. Odpoví si sám na otázku proč se tomu dotyčnému nedaří. Málo se snažil a hotovo!

Já tvrdím, že se mu dostatečně nevěnoval, že ani nechtěl pomoct. Možná ani neví jak. Jsem přesvědčen že ho vůbec nepoznal. Je pro něj jednodušší nestarat se. On se najde ten praví, který se chytne. Na tom postaví svůj byznys. Jen tu nenastává malý problém. Rozených obchodníků je málo a přibývá nám lidí, kteří zaplatili vstupní poplatek. Licenci mnohdá i s vysokou částkou. Věnovali svůj čas a výsledek je nulový. Jsou zklamáni a je logické, že se o svoji negativní zkušenost podělí. To pak vrhá špatné světlo na celé odvětví MLM.

Nemyslete si, problém nemají jen nováčci a lidé na nejnižších pozicích. Je spousty a možná i většina lidí v MLM průmyslu, kteří dosáhnou určité pozice. Tam se zastaví. Doslova se zaseknou. Dál už to prostě nejde. Problém je podobný, jako u těch již zmiňovaných na nejnižších pozicích. Jde o strach, který nemůžou překonat. Jde o to že jejich mozek je také chrání a brání jim před něčím o čem oni sami nevědí. Také já si výše popsanými životními lekcemi prošel, a z tohoto důvodu sem si dovolil napsat tento článek.

Ptáte se co se s tím dá dělat. Všichni chceme dopředu. Máme své sny, přání a cíle, a ono to nejde a nejde. Je potřeba se malinko zabývat svou myslí.

Tak a co se s tím sakra dá dělat? Má pro vás dobrou zprávu. Jsou tu metody, které mohou pomoct. Základ je zbavit špatných programů v naši hlavě. Ale jak to udělat? Jedna z metod jak to řešit je EFT. Emotional freedom techniques

Tvůrcem metody EFT je americký inženýr Gary Craig. Od svého vzniku se EFT (Emotional freedom techniques) stalo nejefektivnější metodou v novém terapeutickém směru nazývaném ENERGETICKÁ PSYCHLOGIE. Tento nový směr vnímá lidské tělo jako komplexní systém myšlenek, emocí, energii a vzpomínek.

Jde o formu psychologické akupresury, využívající znalostí čínské medicíny. Vychází z předpokladu, že příčinou negativních emocí je porucha v našem energetickém systému.

Já tuto metodu znám už několik let. Dozvěděl jsem se o ní z knih Jacka Canfielda. Jack Canfield je americký řečník a známý spisovatel motivačních knih. Jeho nejznámější dílo je série knih Slepičí polévka pro duši. Mimo jiné se také podílel na napsání knihy Tajemství.

V dnešní době se metodou EFT zabývám jako profesionál a pomáhám lidem řešit jejich problémy jak v profesním, tak i v soukromém životě. Je to úžasný pocit, když vidíte lidi kterým jste pomohli překonat jejich problémy a oni se díky tomu mohou posunout dál.

Co všechno lze vyřešit metodou EFT se dozvíte na tomto odkazu.

Pokud vás tento článek zaujal. Pošlete jej dál po sítích, jak sociálních, tak vašich osobních. Děkuji.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2 Comments

  1. Máte pravdu a Váš článek by si měli přečíst také idé, kteří to chtějí vzdát 🙂

  2. Super článek, skutečnost, že tento blog píše více lidí je úžasná, protože vhledy, které každý dokáže přinést svojí individualitou jsou nesmírně obohacující. Podle nadpisu jsem čekal, že to bude článek o tom, jak je třeba ladit všechny životní oblasti, aby to fungovalo (a ne se jen soustředit na byznys) – důkaz toho, že člověk v určitých situacích opravdu nemá mít očekávání. 😀

    Každopádně tohle je další důležitá věc a myslím, že snažit se být úspěšným v podnikání je dřina, pokud jsem často nemocný, hádám se s lidmi na potkání a ještě do sebe láduji jeden dortík za druhým a patřičně se za to plísním. Na sobě mám vypozorováno, že pokud se fláknám ve zdravém stravování, ovlivňuje to negativně moji schopnost neprokrastinovat, dokud se hlídám, abych chodil rovně, mám úplně jiné myšlenky, než když chodím „normálně“ atd. atd. všechno je provázané se vším a o různých příkladech by se tu dalo popsat ještě dalších X řádkuů…

Napsat komentář