Osobní rozvoj

Závazně trapný rozhovor aneb jak to udělat jinak!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

trapny-rozhovor
Nezávazný rozhovor je každodenní nástroj obchodníka provozujícího úspěšné podnikání. Nad tímto článkem přemýšlím už pěkných pár týdnů. Teprve teď uzrál ten správný čas abych ho napsal a udělal z něj delikatesu v našem 5hvezdičkovém webu 🙂 naservírovaném přímo do PC nejváženějšího hosta, tedy pro Vás! Samozřejmě článek je pojat čistě mým subjektivním svérázným názorem, který se nemusí shodovat s některými body současné etiky, která se občas snaží být milá, avšak neupřímná.

 

K čemu slouží nezávazný rozhovor?
Nezávazný rozhovor slouží (Všímáte si? Dával jsem v první třídě pozor, pač odpovídám celýma větama, paní učitelka by ze mne měla radost) k uvolnění stresu, srovnání myšlenek, navázání důvěry a pohodičky, prostě taková slovní předehra :).  Ale hlavně jde o to, aby nezávazný rozhovor byl upřímný. Bavím se pouze o pracovních schůzkách. U lidí, kde si důvěřuji a vím, že nebudu souzen, a moje věta nebude použita proti mně, tyto otázky dávám a rád odpovídám, ale to není dnešním tématem. K věci! Dámy a pánové, otázky jsou níže, prosím čtěte.

Jak se máte?
Jaká byla cesta?
Jak se Vám daří?
Jaké je u vás počasí?

A ejhle, zde nám zřejmě padla kosa na kámen, a otupila se. Mě osobně tyto otázky nezajímají, pač většinou jsou odpovědi neupřímné, a nestojím získávat strojené odpovědi a zároveň nechci odpovídat cizím lidem na intimní otázku jak se mám, pokud se zrovna nemám dobře. Někdo řekne: je to jen fráze! Já říkám –  a není lepší vést upřímné fráze, které budou zajímat obě strany a budou mít opravdový účel nezávazného rozhovoru, než tyto staré a nudné věty?

Říkáte vy lidem realitu na otázku jak se máte? Třeba v tomto znění:

„Víte, zrovna se mi moc nedaří v náborování a hledám někoho lepšího, než jsem já. Tak doufám, že vás má nabídka bude zajímat, aby se mi začalo konečně dařit.“

„Víte, mám nějaké pohledávky a potřebuji peníze, tak jsem vyrazil zas do terénu mezi lidi. Tak doufám, že z Vás bude jackpot, abych nemusel už dál nabízet věci jiným lidem.“

„Zrovna máme uzávěrku a honím produkci, tak doufám, že budete mít zájem a něco uzavřu nebo si koupíte. Jinak si to budu muset nakoupit na sklad, nebo napsat na někoho známého.“
Asi néééééééé, že? Takže lžete? Nemusíte odpovídat.

Jdeme dál! Pokud se chcete dostat k jádru věci a zjistit realitu, a přitom být trochu důslední, tak můžete použít tyto doplňující otázky po tom, co vám protistrana odpoví slovem dobře.

Opravdu se máte dobře?
Co to konkrétně znamená mít se dobře?
Toto je oficiální tvrzení pro media, nebo jaká je skutečná realita?

Není to zrovna friendly přístup, ale tento malý trik vám ukáže, jak se dotyčný opravdu cítí, a jaká je osobnost. Toto je vyšší osobnostní level, takže slabší osobnosti nezkoušejte.

Pokud někdy podlehnu tlaku, tak říkám taky dobře, ale nemám z toho dobrý pocit. Právě proto jsem si vymyslel své dobré hlášky. Kdy na otázku „jak se mám“ odpovídám takto:

„Mám se jak chci, a jak chci, tak se mám, a jak se máte vy?“

nebo „Taky se máte jak chcete, a jak si zasloužíte se mít?“

Většinou se protistrana zasměje, pač jste originální a dobrá nálada je navozena a o to jde. Nejvíc se to líbilo Petrovi Š.. Vždy se mne na to ptal i několikrát, a pokud to čte, tak tě zdravím Peťo.

 

Nezávazný rozhovor by měl být, dle mého názoru, upřímný, slušný, prostě obě strany aby se cítily v pohodě a otevřely se. Lidé mají nastavený automatický bloky a otevřou se pouze, když se cítí bezpečně. Takže jsem začal aplikovat svoje výtvory.

Pozdravím a zeptám se: „Etiketa hovoří, že prvních pár minut by se měl vést nezávazný hovor. Napadá vás nějaké téma? Pokud ne, můžu navrhnout? Upřímně by mne zajímalo cestování, kniha, filmy, osobní rozvoj, cokoliv co je upřímné a zajímá i vás.“

Nebo to mne napadlo teď, a vyzkouším toto rčení: „Upřímně, jaký máte názor na nezávazný rozhovor, a jak by podle vás měl vypadat?“ Líbí se mi, jak mne napadla další alternativa při psaní článku. Dobře ty, Tome.

 

Pokud dostanu otázku „jaká byla cesta“, moje reakce zní: „Asfaltová!“ Přesně taková reakce nastane!!! Je to dobrý co.

Otázku „jak se vám daří“, vezmu jen lehce: Kdo vám řekne něco jiného než dobře nebo výborně? A to výborně má někdy takovou intenzitu, že ještě vteřina té výšky, a praskne vám sklo na hodinkách. I kdybych žral trávu s kamenama, tak při byznys schůzce bych neměl říct ani nic jiného. A já ji pokládám jen výjímečně. Pač kdyby mi někdo řekl výýýýýýborně a nebyla to pravda, začal bych se smát, a to bych nechtěl.

Na otázku „jaké je u vás počasí“, nebyl prostor, takže se o ní bavit nebudeme. Nicméně máte inspiraci, jak na ni reagovat.

Podtrženo sečteno. Chtěl jsem vám ukázat absurdní obsah otázek, neupřímný význam na téma nezávazný rozhovor a jejich negativní dopad. Cílem je, abyste se zamysleli nad podstatou nezávazného rozhovoru, a jak by vám bylo příjemné, aby vypadal v duchu upřímnosti a pravdy.

Pro ty co mají nějakou ostrou výtku. Pište své poznámky na email: stejnetonectu@centrum.cz A pro ty, co mají pozitivní komentáře a tipy, triky a zkušenosti, o které se chtějí podělit, tak prosím využijte komentářů pod článkem a sdílejte!

Těším se na vaše postřehy.

 

P.S.: Ten asfalt byl dobrej, co? Až ho vyzkoušíte, nebuďte skoupí a podělte se s námi o reakce lidí.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Michal Karmazín je neúnavným obráncem MLM modelu, díky kterému si i on, přes pomoc dalším lidem, kompletně změnil život k lepšímu a nyní, o principech úspěchu v tomto krásném odvětví, rád sdílí MLM knowhow přes projekty: oMlm.cz, MlmJinak.cz, MlmSystem.cz, MlmAkademie.cz, a samozřejmě i Multilevel-marketing.cz, který přikoupil na konci roku 2021.

2 Comments

  1. Dobré ráno
    Chtěl bych se zeptat. Když bych vám nabídl účast na celosvětovém produktu z oblasti M.L.M, jak by byla Vaše reakce? Jednalo by se o novou celosvětovou multimediální sociální platformu.

Napsat komentář