Osobní rozvoj

10 tipů na úspěch od Richarda Bransona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kdo by neznal Richarda Bransona – jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů Velké Británie a ikonu podnikání. Kdo jiný by mohl mluvit o úspěchu víc než právě on? A přesto, že spoustu z toho co řekne už víte, můžete se posunout dál – začněte se tím i řídit. Byť jen jedinou věcí! Berte to jako první desetinu vašeho budoucího úspěchu!

Jedna z nejzajímavějších součástí úspěchu je schopnost sdílet to, co jste se naučili a pokusit se tak pomoci druhým. Podobně jako ostatní lidé  i já se učím lépe na základě zkušeností než pouhým teoretizováním v neskutečném množství textu, který má jediný účinek – ztrátu zájmu. Jaké jsou top tipy na úspěch?

1. Následujte své sny. Udělejte to!

Budete žít mnohem lepší život, pokud to prostě uděláte a budete se věnovat věcem, které vás zajímají a opravdu baví, zkrátka jsou vaší vášní.
Spousta lidí má spousty skvělých nápadů, ale jen malá hrstka jde a pokusí se je proměnit ve skutečnost. Chcete-li, aby vám byl život samotný potěšením, věnujte nejvíc času práce na věcech, které milujete. Musíte se odvážit zariskovat a splnit své sny! To je jediná šance, jak zažít obohacující život plný vzrušení.

2. Měňte věci k lepšímu a konejte dobro

Pokud nechcete měnit životy jiných k lepšímu, pak byste ani neměli začít s podnikáním. Protože o tom by to celé mělo být. Firmy mají cítit odpovědnost za změny nejen ve světě, ale i pro své zaměstnance, zákazníky – zkrátka pro kohokoliv.

3. Věřte svých nápadům a buďte nejlepší

Víra v sebe sama a ve vlastní podnikatelské nápady, může být právě tím rozdílem mezi úspěchem a neúspěchem. Pokud nejste hrdí na své nápady a myšlenky, a nevěříte svým představám a plánům, proč by jim měl věřit kdokoliv jiný?
Abyste inspirovali, musíte být sami inspirativní, zapálení pro svou věc. Jen tak v lidech okolo vzbudíte podobnou vášeň.

4. Bavte se a starejte se o tým

Zábava je jednou z nejdůležitějších – a často podceňovaných – složek každého úspěšného podniku. Pokud se nebavíte, pak je asi pravý čas skončit a zkusit něco jiného.
Vše je propojené. Pokud práce vaše zaměstnance a spolupracovníky opravdu baví a upřímně pečují o ostatní lidi, výsledkem je jen to nejlepší.
Hledejte takové lidi, kteří v druhých vidí to lepší, více chválí než kritizují a zcela milují to, co dělají.

5. Nevzdávejte se

Každé dobrodružství, které jsem prožíval – ať už šlo o zakládání nové firmy, létání balónem po celém světě nebo závody lodí přes oceán – vždy se objevily momenty, kdy ta nejsnadnější věc, kterou bych mohl udělat, bylo vzdát se.
Tak jednoduše to ale nevzdávejte! Dejte do toho vše: otřepte se a zkuste to znovu. Budete překvapeni, čeho všeho jste schopni dosáhnout.

6. Udělejte spoustu seznamů a nastavte si nové výzvy

Pokud si nezapisujete své nápady, věřte, že do rána mohou být pryč. Zapisujte si vše, protože jsou to právě detaily, které z průměrného dělají výjimečné. Detaily jsou důležité a jsou o vašich vlastních výzvách a cílech.
Dělejte si seznamy pro sledování svých cílů, a začátky jsou tou ideální chvílí pro psaní cílů. Budete překvapeni, co se samo nabízí k překonání!

7. Užívejte času s rodinou a naučte se delegovat

Umění delegování je jedna z klíčových dovedností jakými podnikatel vládne. Musíte se tomuto umění naučit. Najděte lidi, kteří mohou převzít některé úkoly, ve kterých jsou lepší než vy, nebo vás tolik nebaví, abyste se osvobodili pro tvůrčí plánování budoucnosti.
Dělejte to, v čem jste nejlepší a pro ostatní činnosti si najděte ty správné lidi.
Čas, který delegováním získáte, můžete trávit s rodinou. Je to to nejdůležitější ze všeho, obzvláště máte-li děti.

8. Zkuste vypnout televizi, jděte ven a užívejte si

Lepší než sedět před televizí či počítačem celý život, jednoduše je vypněte a vyražte do světa. Nemusíte sledovat jiné lidi, co všechno dělají, běžte a dělejte to sami! Je tu tolik fascinujících příležitostí k setkávání s ostatními, vzrušující dobrodružství a výzvy, po kterých je třeba skočit, dokud je čas.

9. Když o vás říkají špatné věci, dokažte jim jejich omyl

Někteří lidé na váš úspěch zareagují tak, že se budou snažit vás pošpinit. To nejlepší, co můžete udělat, je ignorovat je. Ačkoliv je to nepříjemné, musíte se naučit ignorovat to.
A nejen to. Dokažte jim jejich omyl tím nejlepším možným způsobem: uskutečněte svou vizi a dokažte, že se bohapustě mýlili.

10. Dělejte to, co máte rádi s pohovkou v kuchyni 🙂

Žijete jen jeden život, tak dělejte co musíte – (u)žijte si ho!
Dokud jste obklopeni lidmi, které máte rádi, děláte to, co máte rádi, tak opravdu nezáleží na tom, kde jste.
Pokud „žijete“ v kuchyni a máte sklon trávit tam většinu času, dejte si tam pohovku. Máte-li ložnici a taky partnera, kterého milujete, tak opravdu nepotřebujete už nic jiného 🙂

 

A jaké jsou ty vaše nejlepší tipy na úspěch?

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář