Start podnikání

Co je to MLM, aneb jak se stát dravcem spotřebitelského řetězce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Také se pokaždé při návštěvě supermarketu cítíte jako lovná zvěř? Dravci útočí na vaše peněženky a vy se ptáte, kam tečou všechny ty utracené peníze? Pojďme se podívat na to, jak se stát tím „dravcem“ a profitovat ze spotřebitelského řetězce.

Co je to MLM, aneb jak se stát dravcem spotřebitelského řetězce

Multilevelmarketing nazývaný též mlm, networkmarketing, síťový marketing, osobní franchising nebo interaktivní komerce je více jak 50 let  prověřený fenomén kombinující přímý prodej s jedinečnou podnikatelskou příležitostí.

Síťový marketing nově definoval vztah mezi výrobcem a spotřebitelem a nastartoval éru tzv. profesionálního spotřebitelství.

Myšlenka mlm je jednoduchá. Minimalizovat distribuční náklady produktu mezi koncovým zákazníkem a mlm firmou, která produkt vyrábí. Tyto firmy se ptají sami sebe, jak prodat špičkový produkt zákazníkovi, ušetřit peníze za marketing a reklamu, investovat do vývoje produktu a nabídnout skvělou podnikatelskou příležitost těm, kteří chtějí ze síťového marketingu profitovat.

V praxi tento model funguje takto:

Jdete do klasického kamenného obchodu a dejme tomu, že si koupíte vaše vysněné boty za 1000 korun. Z této částky 10% = 100 korun je použito na samotnou výrobu těchto bot. Zbylých 90% = 900 korun si mezi sebou rozdělí výrobce, dopravce a obchodník. Pro vaši představu jsou to náklady na marketing, reklamu, energie, přepravu, mzdy, nájem,  marže atd. Každý, kdo v takovém klasickém výrobně-obchodním byznysu podniká, vám potvrdí, že vytváření pozitivního toku peněz tímto způsobem je velmi obtížný proces.

U seriozních společností multilevelmarketingu si objednáte produkt, který je o dvě až tři třídy kvalitnější než v klasickém obchodě. Tyto mlm firmy se zavazují že cca 30% z celkové ceny produktu dávají zpět na výrobu, vývoj a inovaci produktu. Tím garantují špičkovou kvalitu svého výrobku. Dalších cca 50% z ceny produktu ve formě bonusů a pasivních příjmů jde do kapsy ditributorům, kteří s mlm společností spolupracují. Díky tomuto systému odpadají náklady spojené s distribucí výrobku a tak vzniká přidaná hodnota ve formě unikátní podnikatelské příležitosti pro všechny, kteří hledají navýšení příjmu.

Náplní práce distributora v síťovém marketingu není chodit od dveří ke dveřím a prodávat výrobky, ale budovat odběratelskou síť. Distributor v rámci své sítě napojuje nové distributory na mlm společnost, učí je samospotřebě a jak budovat jejich vlastní spotřebitelskou síť. V tomto případě funguje distributor jako distribuční kanál mlm společnosti.  Za dobře provedenou práci dostává náležitě zaplaceno a stává se pomyslným „dravcem“ spotřebitelského řetězce. Bonusy, výplaty a odměny se vyplácejí např. z přímého prodeje ke koncovému zákazníkovi ve formě prodejní marže, z celkového obratu distributorovo sítě, z generačního obratu apod.

Kolikrát do roka si koupíte auto? Možná ani jednou, ale zubní pastu několikrát. Nejvíce peněz se točí ve výrobcích, které užíváme a kupujeme opakovaně. Proto se mlm společnosti zaměřují na výrobu a prodej kosmetiky, doplňků stravy a úklidových přípravků.

Pro ty, kteří pochopí pákový koncept networkmarketingu, skrývá toto odvětví nemalé bohatství. Otázka je zde pořád stejná. Zůstanete lovnou zvěří nebo se stanete „dravcem“ spotřebního řetězce?

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

4 Comments

  1. Tak to je 100% perfektně vysvětlené. Za všechny podnikatele v tomto geniálním podniktalském oboru VELKÉ DÍKY.
    Samozřejmě těch tajemství v tomto oboru je daleko více.

  2. Super článok. Jednoducho a trefne vysvetlené o čo ide v MLM. Veľa ľudí aspoň na Slovensku to nechápe správne a tak si domýšľajú veci ktoré nie su jednoducho pravdivé .)

Napsat komentář