Seriály

Email Marketing prakticky: Co je to ten emailing?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Seznam emailových adres – zlatý důl pro toho, kdo ho vlastní a umí správně používat. V tomto seriálu vás krok za krokem naučím, jak budovat vlastní emailovou databázi. V sedmi příspěvcích vám takřka v přímém přenosu ukáži, jak implementuji email marketing na tento blog. Získáte jedinečnou šanci dívat se mi při práci přes rameno a čerpat z toho, co jsem do této doby o email marketingu naučil.

Díl 1. Co je to email marketing?

Nejprve ale trocha teorie…

Přibližně před rokem a půl se u nás začalo výrazně zvedat povědomí o email marketingu… což byl pojem, který u nás do té doby znalo jen několik zasvěcených podnikatelů a marketérů.

Co si pod tím vlastně představit? Co email marketing je a co není? Většina e-shopů, firem a podnikatelů bohužel stále vnímá email marketing jako způsob, jak své klienty zahrnout virtuálními letáky se akčními nabídkami.

Možná taky znáte ten pohled na přecpanou poštovní schránku, ze které visí tiskoviny o tloušťce silnější knihy. Samé letáky a propagační hlouposti. Podobně dnes vypadá emailová schránka většiny z nás… chodí nám otravná reklamní sdělení ze všech stran… od firem, které si hrají na email marketing, ale vůbec nepochopily jeho principy.

V kontrastu s tím, jeden z průkopníků email marketingu u nás, známý internetový podnikatel David Kirš, ve svém kurzu EmailAcademy prosazuje zajímavé heslo: “Nejdřív pomáhej, potom prodávej.” Principiálně jde o to, že firma nebo např. blogger svým kontaktům poskytuje hodnotná sdělení, nové poznatky z oboru a zkrátka předává takové informace, které pro klienty nebo čtenáře mají určitou přidanou hodnotu.

Tím budují vztah, důvěru a tzv. “status experta” v očích svých klientů, čtenářů nebo návštěvníků webových stránek. S takovým přístupem jsou zákazníci mnohem připravenější a lačnější od nich nakoupovat A je to logické. Neznámou holku si také nevezmete hned na prvním rande. Musíte se trochu otrkat, než si řeknete své ano. Prodej funguje na velmi podobných principech.

Email marketing ve zkratce:

  • nejdříve potřebujete upoutat na stránkách zajímavým obsahem, které návštěvníky motivuje k tomu, aby na sebe zanechali kontaktní email, na který chtějí dostávat novinky a další informace
  • tento kontakt zpracuje speciální software pro email marketing a zařadí jej do databáze kontaktů, kde se s ním dá dále pracovat
    firma, podnikatel nebo blogger generuje pro klienta či čtenáře zajímavý obsah, který mu občas zašle emailem (např. článek, novou studii, instruktážní video… cokoliv hodnotného).
  • Tento proces lze díky technologiím dokonce i chytře zautomatizovat
  • tím se mezi obchodníkem a klientem buduje jakési pouto a když pak obchodník má něco užitečného k prodeji, klient je tomu mnohem více otevřený (viz. heslo: “Nejdřív pomáhej, potom prodávej)

Výsledkem správného email marketingu je, že si firma nebo blog buduje loajální zákazníky či čtenáře, kteří se těší na další zprávu (email) a rádi pak nakupují. To je oproti klasickým emailovým letákům začínajícím “akční nabídka” velký posun vpřed. Nejedná se totiž o žádnou maličkost. Například firma Jena nábytek a.s. si během jediného roku rozšířila svou databázi z 380 na 16 000 kontaktů… díky použití chytrého email marketingu.

Asi největší expert na email marketing u nás je již zmiňovaný David Kirš, který tyto principy učí již ve třetím ročníku svého oblíbeného kurzu Email Academy Premium, který nedávno odstartoval a je dokonce částečně zdarma.

Ve druhém díle našeho seriálu, tedy zítra, vás seznámím se strategiií email marketingu na tomto blogu. Dozvíte se, proč emailing zavádím a jaké výhody z něj vyplynou pro vás čtenáře. Máte se na co těšit…

Po celou dobu „experimentu“ jsem otevřen Vašim dotazům, komentářům, postřehům a samozřejmě i radám :-) zde v komentářích pod příspěvky.

← Předchozí díl: V novém seriálu vás krok za krokem naučím, jak budovat seznam jmen online

→ Další díl: Strategie emailingu na blogu multilevel-marketing.cz

Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář