Osobní rozvoj

Franklin Covey – 3 kroky k efektivnímu plánování

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Diář Franklin Covey

Váš úspěch závisí ve velké míře na tom, jak efektivně dokážete věci  naplánovat. Ať už jste obchodník, žena v domácnosti nebo spisovatel, vždy operujete s časem, který máte k dispozici. Čas je velmi spravedlivá veličina. Každý ho má stejně. Ale ne každý ho stejně využívá. Velmi úspěšní lidé, a je jedno v jakém oboru, používají čas efektivně k dosahování svých snů a cílů. Ti neúspěšní ho používají pro to ostatní.

Cíle jsou sny zasazené, naplánované a měřitelné v čase. Pokud své sny nedokážete přeměnit na cíle a ty efektivně naplánovat, pak je téměř nemožné, abyste jich dosáhli. Sny se snadno promění v nesplněná přání a cíle v osobní frustrace.

Společnost Franklin Covey dokázala světu, že úspěch lze naplánovat. Přečtěte si tři kroky k efektivnímu plánování a naučte se, jak dosáhnout harmonie v osobním, rodinném, pracovním nebo podnikatelském životě najednou!

1. Určete si své hodnoty

Vaše hodnoty jsou pilíře, o které se můžete v jakékoliv životní situaci opřít. Vyjadřují váš postoj, jak jednáte a konáte. Pomáhají utvářet váš charakter a představují vaší životní filosofii. Hodnoty mohou mít podobu vlastností např. pravdomluvnost, spravedlnost, upřímnost a ochota nebo jsou vyjádřeny v jiných formách např. jako zdraví, rodina a osobní rozvoj.

Při určování osobních hodnot se ptejte sami sebe „Co je pro mě v životě důležité, s čím se ztotožňuji nebo kým se chci stát?“ Své hodnoty určete tak, aby odrážely odpovědi na výše uvedené otázky. Jestli je pro Vás na prvním místě rodina, bude též i Vaší hodnotou.

Hodnoty si nestačí jen napsat, musíte se jimi také řídit.  Ke každé své hodnotě si připište jednoduchý pokyn, který Vám pomůže přenést hodnotu do praktického života. Pokud si např. ceníte svého zdraví, pak napište „Každý den běhám 20 minut na čerstvém vzduchu, jím jen BIO potraviny, pravidelně hodinu medituji a relaxuji  a těším se skvělému zdraví.“ To, co si napíšete, pak také každý den dělejte.

2. Určete si své role a cíle

Každý z nás je během života nositelem několika rolí – otec, matka, syn, dcera, bratr, sestra, podnikatel, zaměstnanec nebo vedoucí pracovního týmu.

Role si můžete i sami vytvářet, podle toho jaké vyznáváte hodnoty. Např. hodnota duchovní růst = role osvícený člověk, hodnota zdraví = role zdravý člověk, apod.

Aby Vaše plánování bylo co nejefektivnější, určete si své role – napište, kým jste nebo kým se chcete stát.

K rolím, které jste si takto napsali, poté přiřaďte konkrétní cíle, kterých v rámci oné role chcete dosáhnout.

Příklad:
role – dobrý otec
cíl 1 – vzít každou sobotu děti na vzrušující výlet
cíl 2 – číst každý večer před spaním dětem pohádku
cíl 3 –  rozvíjet každý den v dětech finanční inteligenci zábavnou a srozumitelnou formou

3. Plánujte každý týden a každý den

Vždy na začátku týdne si udělejte čas na plánování. Zamyslete se nad tím, jakých cílů v dané roli chcete dosáhnout. Tyto hlavní cíle pak rozplánujte do dnů a konkrétních časů jako jednotlivé úkoly.

Stejně tak na začátku každého dne plánujte dané úkoly. Stačí pár minut na to, abyste prošli schůzky, které Vás ten den čekají a přiřadili priority k úkolům.

Během dne podle toho, jak budete úkoly plnit, je zařazujte mezi vyřízené, delegované nebo rozdělané.

Pokud si osvojíte tento způsob plánování, zjistíte, že snadno dosahujete svých cílů ve stanoveném čase.

Franklin Covey byla založena v roce 1983. Hlavním představitelem firmy je její spoluzakladatel Stephen R. Covey – autor knižního bestselleru „7 Návyků skutečně efektivních lidí“. Firma se zabývá vzděláváním jednotlivců i organizací na poli osobního růstu, leadershipu a time managementu. Jejími neznámějšími produkty jsou značkové plánovací systémy a diáře Franklin Covey.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář