Nezařazené

Jak jednat při prospektování s negativními lidmi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jednou z největších výzev nejen pro začínající network marketery je nepodlehnout negativním lidem při kontaktování a prospektování. Negativita je schopna zabíjet sny a nadšení stejně rychle tak jako jste měli naději na úspěch v tomto odvětví…A pro mnohé to představuje nepřekonatenou překážku, ze které se již nezotaví. Takže, jak jednat s negativními lidmi při budování byznysu?

Jak se poznají negativní lidé?

Negativní lidé jsou přátelé, rodina, cizinci, spolupracovníci nebo prospekti, kteří mluví negativně o vašich snech a cílech, kterých chcete dosáhnout.

Nedělejte si žádné iluze o tom, že lidé, které nejvíc milujete, budou také nejvíce nakloněni vaší nové příležitosti. V mnoha případech je tomu naopak a tato pravda je velmi zraňující. Oni nás dobře znají, znají naší minulost, znají náš charakter více než kdokoliv jiný a na základě těchto zkušeností s námi nabývají dojmu, že mohou předpovídat jaký úspěch či neúspěch budeme mít.

Nedovolte, aby vás předsudky ostatních lidí odradily od toho, co chcete v životě dosáhnout. Když se vaše rodina, přátelé nebo prospekti vyjadřují záporně o vašem MLM byznyse a nechtějí s ním mít nic společného, nepochybujte, ale zůstaňte plně zaměřeni na to, co chcete vy a ne ostatní!

Jak jednat s negativními lidmi při prospektování

Jedna dovednost, kterou by měli ovládat všichni network marketeři, je naučit se, jak se spojovat s lidmi a vyvolat v nich pocit empatie k vám jako podnikatelům v síťovém marketingu. Místo empatie zvyšuje však většina networkerů negativitu nátlakovými prodejními taktikami a tím, že se snaží za každou cenu vnutit každému na potkání svou příležitost. Tak se akorát dobrovolně vyřazujete ze hry.  Pochopte, že vaše výrobky, služby, kompenzační plán nebo mlm společnost nemusí být vždy pro druhé dobrou volbou.

Takže místo toho, aby jste bombardovali vaše prospekty všemi argumenty proč je váš MLM tak cool nebo hot, naučte se porozumět tomu, jaké váš prospekt řeší problémy a zda mu váš byznys může poskytnout ona řešení. Tím 1) minimalizujete odpor, 2) pomůžete tomu, aby si vaši prospekti uvědomili, že nechcete jen získat provizi, ale že se jim doopravdy snažíte pomoci v dosažení jejich snů a cílů. Když lidem ukážete, že vám na nich záleží, začnou věřit vašim doporučením. Nikdy nepodceňte sílu budování vztahů při prospektování!

Jak reagovat na negativní lidi

Neberte si kritiku ostatních osobně. Negativní reakce na váš byznys nejsou odrazem na vás jako člověka. Proto nedávejte lidem to potěšení, aby viděli, že vás jejich negativní komentáře nějak zraňují.

Nebuďte ani naštavaní na ty, kteří nesdílí vaší radost z MLM byznysu. Pokud dovolíte lidem, aby šlapali po vašich snech, bude pro vás težké uspět v síťovém marketingu. Oddělte se od jejich negativity a přijměte skutečnost, že zatímco oni nemusí být nadšeni vaší příležitostí, je venku plno dalších lidí, kteří budou…Těma se obklopte a podporujte se navzájem v dosahování vašich snů a cílů.

Je pouze na vás, zda budete věřit tomu, že jste našli pro sebe svělou příležitost, která může přinést vám a vaší rodině velké odměny a uznání. Přitahujte k sobě pozitivní lidi, buďte zadobře s těmi, kteří si vybrali kritiku, soustřeďte se na své sny a cíle a brzy je také budete žít.

Máte nějaký prověřený tip, jak jednat s negativními lidmi? Podělte se o něj zde v komentářích s ostatními čtenáři.

Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

3 Comments

  1. Mohu jen potvrdit, co zde píše Jan – dobré vztahy jsou základem fungujícího MLM. Mě se v poslední době osvědčilo říkat o příležitosti nebo našich službách jen těm lidem, kteří „chtějí“ a tím minimalizuji odmítnutí. Takže nejdříve se s lidmi musím seznámit, pobavit, vyzvědět co je trápí a pak jim nabídnout řešení. Tím pádem se vyhnu zbytečným telefonátům a oslovování nesprávných lidí….

  2. Mám svůj osobní plán jak s takovými lidmy jednat a musím říci, že dosahuji skoro 100% výsledku.

  3. Vyborny clanok. Musim len suhlasit. Treba si uvedomit, ze vztahy medzi ludmi sa buduju a nie s kazdym si ten vztah vybudujete.

Napsat komentář