Osobní rozvoj

Jak si splnit to, co si přejeme?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Každý z nás má své sny, ale jen málokdo na nich tvrdě pracuje. Když se rozhlédnu kolem sebe, připadá mi to paradoxní – lidé často strádají, chybí jim zdraví, peníze i čas. Zároveň ale nemají dostatečně silnou touhu získat zpět to, co jim chybí. Čekají na spasení a myslí si, že to změní někdo okolo nich místo toho, aby změnu učinili sami. Často slyšíme od druhých: Přeji Ti do nového roku hodně zdraví, lásky, peněz atd… ale to je jen věčné přání, které samo o sobě nic nezmění.

Ne čas, ale činy všechno změní…                                                    Staré čínské přísloví

Každý ví, že by měl denně cvičit a žít zdravě. A dělají to lidé? Nedělají a potom se jen diví, když jim jejich zdraví neslouží tak, jak by očekávali. Proč lidé necvičí? Je to drahé? Nemají na to čas? Vše jsou jen krásné výmluvy, protože jediné, co lidem v životě schází je inspirace a motivace. Sport je skvělým prostředkem k získání disciplíny, kterou většina lidí nemá,  a hlavně – u sportu je krásně vidět, že člověk musí začít nejdříve sám u sebe. V životě však často vidíme, že lidé požadují od ostatních takové vlastnosti, které sami nemají. Nejdříve se musím naučit plánovat, zorganizovat si svůj čas, pracovat efektivně a striktně dodržovat time management a až potom to mohu učit ostatní.

V dnešní materialistické společnosti mají lidé často převrácené životní hodnoty. Chtějí více zapůsobit na ostatní než aby žili v úctě k sobě samému. Raději se až po uši dlouhodobě zadluží hypotékou, což bude mít za následek to, že příbuzní a známí budou obdivovat krásný dům, ale zároveň to s sebou přináší i skutečnost, že takto vysoká hypotéka znamená pro lidi dlouhodobé žití na hranici chudoby s nedostatkem peněz na kvalitní jídlo – tedy kvalitní život. Lidé obětují zdraví, aby vydělali peníze. Určitě jste slyšeli: Vydělám peníze a potom si koupí něco pro zdraví… Možná by bylo moudřejší začít řešit své zdraví hned a peníze na něj získat tak, že prodám nepotřebné věci… Někteří však chtějí jen vydělat peníze a nebojí se to říct, nemají touhu pomáhat lidem s jejich zdravím. Chamtivost zničila jejich duše a ostatní chamtiví je následují. Domnívají se, že jsou úspěšní a že se osobnostně rozvíjí, ve skutečnosti však míří do záhuby. Jejich neustále zvyšující se sebevědomí má za následek snižování pokory, pokud ji však vůbec někdy měli. Budete jimi vyzváni, abyste mysleli racionálně než emocionálně. Já zastávám opačný názor a domnívám se, že lidé by měli raději cítit než myslet a to proto, protože největší činy na světě jsou záležitostí srdce. V konečném důsledku každé srdce hledá druhé srdce. S potěšením jsem si nedávno přečetl průzkum, že lidé upřednostňují rodinu před vysokými příjmy. Nicnémě někteří chamtivci potřebují peníze, aby na někoho zapůsobili. Mají převrácené priority. Tito lidé by se měli raději inspirovat známou herečkou a velvyslankyní UNICEF Audrey Hepburn, která prohlásila:

Až budeš starší, potom objevíš, že máš dvě ruce – jednu pro pomoc sobě samému a druhou pro pomoc ostatním.

Podle mého názoru spočívá problém lidí v jejich morálce. Někdo možná říká, že peníze lidi mění, podle mého názoru spíše odkrývají pravou skutečnost toho, jaký člověk doopravdy ve svém nitru je. Lidé nemají úctu k lidem, je to vidět podle toho, jak se již v základních školách chovají ke svým učitelům. Později to graduje prohlášením, že nechtějí být jako jejich rodiče. Distancují se od svých rodičů místo toho, aby v nich hledali celoživotní inspiraci. Nemají úctu k penězům ani k lidské práci ani k materiálním statkům. Ve Španělsku pořádají rajčatové bitvy místo toho, aby jídlo dovezli tam, kde lidé hlady umírají. Takových akcí se koná celosvětově spoustu a jejich účastníky bych nechal aspoň měsíc hlady a pokud by přežili, možná by potom přehodnotili svůj budoucí život… Většině z nich by měsíční hladovka prospěla, protože sice existuje čím dál více firem se zdravou výživou, ale zároveň je jich stále málo a když se procházím po ulici, stále potkávám množství zápasníků sumo, kterým vůbec nedochází, že v jejich těle tiká časovaná bomba… a kdyby jen jedna… Nevím, možná lidé nemají doma zrcadlo, možná se bojí do něj podívat, možná jim doma chybí osobní váha, nevím, nechápu to. Asi jim chybí soudnost nebo někdo v jejich okolí, kdo by jim řekl : Hele, podívej se na sebe, jak vypadáš, máš hodně vážný problém, měl bys se sebou co nejdříve něco začít dělat. Sice raníte jejich emoce, ale možná jim tím zachráníte zdraví nebo i život.

Možná i vy chcete přehodnotit svůj život včetně životů lidí, na kterých vám záleží. Určitě se chcete každý den těšit z lepšího zdraví, výborné postavy a skvělého pocitu z vlastní existence, určitě chcete mít více času pro svoji rodinu a zkrátka více si užívat života a to každý den v roce a každý rok ve svém životě.

Lidé jsou podle mého názoru neúspěšní v MLM z důvodu, že se jim neduplikují sítě, což je způsobeno více důvody, ale jedním z nich je i ten, že by lidé měli mít lepší morálku. V MLM učíme lidi být lepšími lidmi a to je na tom to nejtěžší….

Nepotřebujete pokrok k vybudování svého byznysu, naučte se lidskost.

Líbí se Vám můj článek? Klikněte na „To se mi líbí“, sdílejte ho na Facebooku nebo jiných sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích.

Nejen rok 2014, ale celý život plný spokojenosti

přeje Vláďa

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

Napsat komentář