Osobní rozvoj

Jak snížit náklady a zvýšit efektivitu podle Richarda Bransona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Nejbohatší Brit, miliardář sir Richard Branson, který má ve svých zhruba 200 projektech kolem 50 000 zaměstnanců, řeší to stejnou věc jako každý z nás – čas. To, že má jeho čas nejspíše jinou hodnotu, než někoho jiného ponechme stranou. Času máme každý omezené množství a záleží jen na nás, jakou hodnotu mu dáme a jak s ním naložíme.

V rozhovoru pro Firsclass magazín uvedl Branson 10 zásad, jak mít dostatek času a energie na rodinu. Když jsem si článek přečetl, našel jsem v něm dva velmi užitečné tipy, které mohou mít zásadní vliv na váš MLM byznys, ať už jste zkušený networker se stovkami lidí ve své firmě, nebo jste včera obdrželi startovací balíček.

Stejně jako většina podnikatelů, řeší i velká část networkerů 3 stejné problémy prakticky neustále, pojďme se na ně podívat blíže.

1. Jak zvýšit efektivitu a ušetřit čas

Přestože nás práce baví, chceme mít čas věnovat se i dalším činnostem, které nás dělají šťastnými. Ať už je to čas s rodinou, sport, nebo relax při masáži, měli bychom si udělat čas na činnosti, které nám pomáhají prožít život na 100%.

2. Jak zvýšit zisk

Jak vydělat více peněz? Mám snížit náklady, nebo změnit systém vzdělávání ve své společnosti? Jaké nástroje pomohou mně a kolegům v mé organizaci k efektivnějšímu a účinnějšímu marketingu?

To jsou otázky, které bychom si měli pokládat, aby naše síť rostla, my pomohli více lide a ruku v ruce s tím vydělali více peněz.

Jak zmiňuji výše a vy jistě víte, jsou dvě možnosti, jak zvýšit zisk. Můžeme snížit náklady, nebo začít více prodávat. Efekt je prakticky stejný, ale každý je vhodný v jiné situaci. Pokud není obrat, nemůže být zisk, takže pokud řešíte tuto otázku, je na místě řešení druhé, tedy více prodávat. Pokud vám systém funguje, noví lidé přicházejí ve větší míře, než stávající umírají, a vy chcete větší zisky bez nutnosti většího růstu, protože byste museli dělat například rozsáhlé změny v systému, může přijít v úvahu druhá možnost – snižování nákladů.

3. Pasivní příjem

Vybudovat si z podnikání pasivní příjem, který vydrží, i když se rok budete válet na pláži a nic nedělat, není jednoduché, ale určitě ne nemožné. I z toho důvodu je to sen všech podnikatelů. Nicméně v tomto článku berme pasivní příjem jako ten, který nám proudí jen s minimálním úsilím, například nám zabere 5 hodin týdně kontrola zaběhnutých procesů.

Každý z tipů Richarda Bransona souvisí primárně s jedním problém. Pojďme se tedy podívat, jak tyto problémy z části řeší jeden z nejbohatších lidí planety.

1. Domácí kancelář

Vím, co si říkáte: „To jsem to musel dočíst až sem, abys mi řekl něco, co už znám sto let?“. Ale upřímně, kolik firem, primárně ve finančnictví, stále užívá systém kanceláří? Ano, nepochybně to má své výhody, ale jaké by to bylo, kdyby měl každý svou kancelář doma? Není přece potřeba nic speciálního a ušetříte nejen peníze, ale primárně čas, který trávíte v autě, nebo jiných dopravních prostředcích na cestě do kanceláře. A to můžou být, ve větších městech, i hodiny denně. Domácí kancelář souvisí i s dalším tipem, proto čtěte dále….

2. Neztrácej čas na cestách

V našem odvětví trávíme hodně času schůzkami, ať už se jedná o potencionálního spolupracovníka, klienta, nebo kolegu, je potřeba myslet efektivně. Pokud máte domácí kancelář, nejen, že nemusíte platit nájem, ale také si můžete naplánovat většinu schůzek v pohodlí vašeho domova. Možná není úplně optimální tahat klienta, nebo potencionálního spolupracovníka na první schůzku domů, ale co stálý zákazník, nebo dlouhodobý spolupracovník? Pokud je pozvete domů, prohloubíte tím vztah, budujete důvěru a zároveň ušetříte čas a peníze. Dvě mouchy jednou ranou!

3. Delegovat, delegovat, delegovat!

Toto téma je možná pro nováčky trochu zcestné, ale jednou se jim bude hodit. Stejně jako v klasické firmě, tak i ve vaší síti, je potřeba delegovat zodpovědnost. Richard Branson má 200 projektů, kdyby měl všechny řídit sám, upracoval by se k smrti. Proto moc dobře ví, že správnou delegací zodpovědnosti dosáhne vyšších příjmů a zbyde mu čas, který může věnovat koníčkům a rodině!

Jedna věc je věci znát a druhá konat, sám jsem 3 roky ležel v knížkách a myslel si, že se posouvám, než jsem zvedl zadek a začal něco dělat. Došlo mi, že pokud chci vydělat, musím nejdříve investovat, a že investice do vzdělání přinese užitek jedině, když ho využijete v praxi. I to je důvod proč vstupuji do programu Makáč vs. Boháč od Andyho Winsona. Vím, že mám mezery v nakládání s penězi a tento kurz mi pomůže se jich zbavit. Díky tomu bude jednodušší splnit jeden z mých cílů na tento rok – vydělat milion korun čistého zisku a přitom mít čas na přítelkyni, rodinu a koníčky. Je směšné, že vám někdo předá své know how, na kterém pracoval přes deset let, za pár tisíc, co myslíte?

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

  1. Richard Branson je skvělá osobnost, ze které by si měl vzít příklad nejeden podnikatel. Především díky jeho originálnímu přístupu a nadhledu.

Napsat komentář