Start podnikání

Jak začít podnikat v multi-level marketingu, část I.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Multi-level marketing nebo též MLM je spravedlivý ekonomický koncept s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Účelem tohoto miniseriálu je seznámit všechny zájemce o podnikání v MLM se skutečnou realitou byznysu od holých faktů až po výběr té správné MLM společnosti a položit tak pevné základy pro neomezený zdroj příjmu v 21. století.

Co byste měli vědět, než začnete podnikat v MLM…

V prvním díle seriálu Jak začít podnikat v multi-level marketingu vám ukáži, co byste měli vědět než začnete podnikat v MLM. Na základě takto nabytých informací budete moci objektivně posoudit, zda je síťový marketing pro vás to pravé ořechové nebo nebo jen další z mnoha nabídek, jak si vydělat peníze.

Byznysový model multi-level marketing

Multi-level marketing je celosvětově uznávaná a regulérní forma podnikání. Svým zaměřením se nejvíce přibližuje franchisingu, jehož tipyckým představitelem je firma McDonald’s.

Tajemství síťového marketingu spočívá ve zkrácení distribučního řetězce na minimum. Oproti klasickému obchodnímu modelu, kdy se zboží od výrobce dostává ke spotřebiteli obtížnou cestou skrze nákladnou reklamu a drahé distribuční kanály, definuje MLM vztah pouze mezi výrobcem (MLM společností), dopravcem, distributorem a zákazníkem.

Distributor zde hraje úlohu pomyslného marketingového oddělení mateřské firmy a za své výsledky je náležitě odměňován (z obratu, ze zisku, z maloobchodního prodeje…). Jeho úkolem je tak vytvářet stále nové distribuční kanály, napojováním nových distributorů na MLM společnost, a zajistit tak pravidelný pohyb výrobků ke koncovým zákazníkům. Ty nejlepší MLM společnosti nabízejí svým distributorům prověřené fungující postupy, jak takové distribuční kanály budovat.

Výhody podnikání v síťovém marketingu

Oproti tradičním byznysovým modelům, je koncept network marketingu postaven tak, aby byl pro zájemce co nejjednodušší:

 • Nízké počáteční investice (5.000 – 20.000,- Kč)
 • Časová flexibilita (možnost budovat podnikání při škole nebo zaměstnání)
 • Sami si můžete vybrat jakou měrou se do podnikání zapojíte
 • Jednoduchá administrativa
 • Nepotřebujete žádné vzdělání
 • Minimální výdaje
 • Vyřešená logistická a administrativní infrastruktura
 • Možnost vybudovat velké bohatství (pokud máte takové ambice)
 • Možnost získání pasivního příjmu (v krátké době v poměru ke klasickému podnikání)
 • Daňové výhody
 • Možnost budovat podnikání ve více zemích světa
 • Propracovaný vzdělávací systém, který vás naučí jak vybudovat vaše podnikání (nabízejí jen ty nejlepší mlm společnosti)
 • Atraktivní systém odměňování a bonusů (nabízejí jen ty nejlepší mlm společnosti)
 • Podpůrný tým
 • Míra podnikatelského rizika je téměř nulová

Proč byste neměli podnikat v MLM

Než se rozhodnete pustit do podnikání v MLM, zvažte, prosím následující fakta:

 1. Pokud uvažujete o rychlém zbohatnutí bez práce, pak se MLM vyhněte obloukem. Síťový marketing není pro lenochy a vyžaduje svůj čas a pravidelnou aktivitu.
 2. Předtím než začnete, ujasněte si, zda máte dostatek vytrvalosti, motivace, pokory, trpělivosti a podnikatelského myšlení. Pokud ne, pak se do podnikání raději nepouštějte.
 3. Podnikání v MLM jde ruku v ruce s osobním rozvojem. Pokud si myslíte, že už vše víte a nepotřebujete se nic víc učit, pak se vám v MLM dařit nebude.
 4. Multi-level marketing je o vystoupení ze své zóny pohodlí. Při podnikání budete denně konfrontování s tvrdou realitou byznysu, kdy budete čelit mnohým výzvám a to včetně kontaktování po telefonu nebo ukazování marketingových plánů před živým publikem.
 5. Lidé vám budou na vaší nabídku říkat často NE. Možná se setkáte i s nepochopením ze strany vaší rodiny nebo přátel a mnozí z nich se vám vysmějí.

Nejste-li schopni plně akceptovat výše uvedená fakta, neměli byste začít vůbec podnikat v multi-level marketingu. Ušetříte se tak zbytečného zklamání a výdeje energie, kterou byste namísto toho mohli využít jinde.

Líbil se vám tento příspěvek? Sdílejte ho s vašimi přáteli na Facebooku a na ostatních sociálních sítích. Diskutujte o něm a podělte se s ostatními o vaše postřehy a názory zde v komentářích. Díky!

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář