Start podnikání

Jak získávat kvalifikované kontakty do MLM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Klíčem k dosažení úspěchu v network marketingu je vytvoření neustálého proudu nových kontaktů do vašeho byznysu. Bez toho nemáte v MLM šanci!

Pokud jednou začnete podnikat v MLM a vydáte se na cestu budování vlastního byznysu, kontaktování bude jednou z prvních výzev, kterým budete muset čelit.

Aby jste se vyhnuli analýze z paralýzy, jak získat vaše první kontakty, vaši lídři vám jako první doporučí napsat si seznam jmen z vašeho nejbližšího okruhu tedy rodiny a přátel.

Vím, že to může být trochu skličující oslovovat rodinu, ale vaším cílem na začátku je ukázat přiležitost každému, kdo je ochoten poslouchat. Proto při psaní seznamu myslete na vaše spolužáky, kolegy z práce, přátele, kamárády, apod..

Spousta networkerů se chce vyhnout svému „horkému“ trhu, ale já vám doporučuji, abyste se nejprve spojili s vaší rodinou a přáteli a představili jim byznys. Koneckonců, je normální sdílet nové věci s lidmi, kteří nám jsou nejblíže. Nikdy nevíte, kdo právě hledá a řekne ano vaší příležitosti.

Jakmile dáte dohromady seznam všech svých známých a přátel, přijde na řadu jejich kvalifikování. Kvalifikovaní prospekti jsou ti, kteří se zajímají o to, co sdílíte, chtějí se dozvědět více a zajímá je, jak se posunout k dalšímu kroku. Mohou to být naprostí začátečníci v MLM, ale i distributoři již déle zasvěcení do obchodu hledající další/jinou příležitost. Jinak řečeno, osoba se zájmem je kvalifikovaný kontakt.

Abyste mohli prospekty účině kvalifikovat, připojuji pár praktických tipů, jak na to:

  • Vysvětlete jim, jak budou moci osobně i finančně profitovat z vašeho byznysu.
  • Soustřeďte se na to, co opravdu chtějí a vciťte se do jejich potřeb.
  • Řekněte jim to, co chtějí slyšet, tím, že jim odpovíte na jejich otázky odpovědí, která řeší jejich problém. Místo toho, abyste jim řekli: „Přidej se ke mně, vybudujeme obrovské byznysové impérium“ používejte jemnější rétoriku „Spolupracuj se mnou a dovol mi, abych tě mohl učit, jak budovat tvůj byznys a splnit si tak tvé přání a sny.“
  • Nikdy nepomlouvejte ostatní MLM společnosti, místo toho se soustřeďte na dobrou stránku byznysu a vyzdvihujte jeho výhody a benefity.

Nyní, když umíte kvalifikovat své prospekty, je na čase přidávat více kontaktů do trychtýře tak, že se zeptáte své rodiny a přátel, jestli by Vám doporučili někoho, kdo by měl zájem o byznys a začnete pravidelně pracovat na tom, abyste získávali více kvalifikovaných prospektů:

  • Uspořádejte svou první jednoduchou prezentaci (meeting) nebo produktovou show.
  • Neskočte do toho přímo po hlavě, ale začnete uvolněnou konverzací.
  • Nikdy nepřemlouvejte Vaše prospekty, aby udělali něco, co nechtějí.
  • Ukažte jim, co Vám byznys přinesl a jak vám změnil život. Řekněte jim, že chcete, aby zažili to samé, co vy.
  • Po prezentaci povzbuďte prospekty ať učinní rozhodnutí. Pokud mají stále zájem spolupracovat s vámi, dejte jim možnost se ihned zaregistrovat. Pokud ne, netlačte na pilu a budujte a rozvíjejte s nimi dále přátelství, tak jak jste zvyklý.

Pamatujte si, že kontaktování vyžaduje pravidelnost a určité časové penzum. Musíte být ochotni rozvíjet v sobě ty dovednosti, které vám pomohou stát se kompetentním networkerem a dobrým prezentérem. Pokud budete dodržovat výše uvedené pravidla, jste na dobré cestě se jím stát.

Existují jednoduší cesty, jak získávat kvalifikované kontakty, bez toho aniž bych musel(a) oslovovat svou rodinu a známé?

Jednoduší je relativní. Jsem zvyklý na to mluvit s lidmi naživo a dnes mi to nedělá již žádný problém. Ale dokáži se představit, že je spousta networkerů, kterým tento způsob nevyhovuje a hledají jiné cesty, jak získávat kontakty. A to je v pořádku. Ne každý totiž vstupoval do MLM s tím, že bude obvolávat známé a chodit po schůzkách místo toho, aby dělal byznys z domova, jak mu bylo na začátku řečeno.

Existuje několik způsobů jak získávat kvalifikované kontakty. Mnoho networkerů, včetně mě, využívá mimo jiné internet a jsou schopni generovat 10 a více kvalifikovaných kontaktů denně online.

V praxi aplikují různé strategie a taktiky, jak na to. Jednou z nejlepších je tzv. attraction marketing, kdy přitahujete kvalifikované prospekty magnetickou silou.

Jak je to možné?

Podívejte se na toto video, kde vám klucí z Ameriky prozradí, jak může pro vás fungovat tento koncept při kontaktování přes internet, aniž byste museli mít nějaké dosavadní marketingové nebo technické znalosti. Stačí, když se na stránce registrujete zdarma (jméno + email) a dostanete přístup ke slíbenému půlhodinovému videu. Video je pouze v AJ, protože informace v něm obsažené nejsou zatím v češtině dostupné. Budete-li mít k videu nějaké dotazy, kontaktujte mě třeba emailem a já vám je zodpovím. Informace z videa využívám prakticky pro svůj byznys a mohu je naučit používat i vás. Přehrát video


Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář