MLM společnosti

Robert Kiyosaki a můj (kontroverzní) názor na jeho kvadranty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Mnoho z vás ví, kdo je to Robert Kiyosaki. Napsal velmi mnoho poučných knih a hlavně dokázal předpovědět nynější ekonomickou krizi. Vydělal peníze, aniž by je předtím měl a dokonce navzdory svým dluhům.

Robert Kiyosaki je mimo jiné modlou mnoha MLM systémů. Network marketing je podle něho nejrychlejší možností, jak se dostat z levé strany kvadrantu na pravou. A pokud by on měl znovu z ničeho zbohatnout, nechal se slyšet, že by šel rozhodně touto cestou (i když sám v MLM nikdy nepodnikal).

Rád bych ale upozornil na jednu věc. Všechny MLM firmy si ho berou jako modlu, jako svůj svatý grál a tak dále. Zvou ho na školení a Robert si za to nechává pěkně platit. Například MLM firma LR si ho pozvala i do Česka. Byl tady vícekrát, takže každý má příležitost dostat se na jeho seminář.

JENŽE! Robert tvrdí, že člověk, jenž chce být opravdu bohatý, pak musí mít co nejvíce aktiv. Tedy co nejvíce zdrojů pasivního příjmů. Pasivní příjem se dá vytvořit mnoha způsoby a  MLM je především o vytvoření SÍTĚ.

Čím větší je sít, tím větší je pasivní příjem.

NEBO

Mít více sítí. A jsme u toho problémů. Všimněte si, že ačkoli Roberta Kiyosakiho všechny MLM firmy milují, tak se s ním stejně plně neshodují. Všimli jste si dodatku ve vaší smlouvě distributora, že NESMÍTE  dělat pro jinou MLM společnost v dané oblasti, takže vlastně jdou proti tomu, co říká Robert tedy vytvořit, co nejvíce pasivních příjmů? Všimli jste si toho?

Teď, ale pojďme rozebrat kvadrant po kvadrantu.

Kvandranty jsou čtyři.

1) Z neboli ZAMĚSTANCI. Tento kvadrant je na levé straně jeho náčrtku. Tady lidé vyměnuji svoje nejdražší aktivum tedy čas za peníze, které jsou dokonce daněny největší možnou mírou. Vy platíte svým časem a úsilím, z kterého vám ještě podstatný kus ukrojí stát.

Robert K. se vyhýbá souzení daných kvadrantu. Já ale NE. Pro mě je kvadrant Z nevýhodný. Můj čas je tady omezený a je toho mnoho, co chci stihnout.

Co vy?

Krom toho nemáte žádnou svobodu. Musíte v osm hodin být v zaměstnaní například do tří a přes to nejede vlak. Jinak řečeno, nazval bych novodobým otroctvím. Všichni v tomto kvadrantu myslí, že to je jistota. Pak si tedy vzpomeňte na film od pana Svěráka Vratné láhve. Doopravdy náhrada člověka jenž pracoval jako zaměstnanec, byla jistota? Vždyt ho nahradil stroj! To mi nepřijde zrovna jako jistota.

Navíc stát se o vás dnes již nedokáže postarat, protože se nedokáže postarat ani o sebe. Dluhy pořád rostou a lidem nezbývá nic jiného, než se o sebe postarat sami.

Změňte tedy svůj kvadrant!

2) S neboli OSVČ. Osoby samostatně výdělečně činné. Tito lidé pracují pro svůj podnik, ale neuvědomují si, že dobrý podnik má pracovat pro ně. Kdyby tito lidé přestali pracovat, jejich „pasivní“ příjem je lusknutím prstu nulový.

Tito lidé nejsou otroky systému či svého zaměstnavatele. Jsou, ale otroky svých potřeb. Musí si sami vydělat na svůj podnik a podle toho, jak moc usilovně pracují, jsou oceněni. Jenže jsou na „horší“ straně kvadrantu. Pořád jsou otroky.

Proč  tedy nejít na pravou stranu kvadrantu?

3) M neboli majitelé. Majitelé svého podniku, který tvoří lidé, kteří pro ně pracují. Popřípadě jejich síť ze které mají pasivní příjem. K majiteli podniku bych uvedl důležitou věc, kterou mnoho lidí nechápe.

Správný podnikatel by měl mít ve svém podniku lidi chytřejší, než je on sám. Jinak je to špatný podnik!

Majitelé sítě jsou lidé v MLM odvětví povětšinou ti, jenž jsou lídři. Vůdci, které nasledují další, protože věří v jejich schopnosti jim předat jejich zkušenosti a svůj um. Každý by měl mít svého lídra, jinak se přestává učit. Pokud se člověk přestává učit, pak se přestává navyšovat jeho příjem.

Tito lidé jsou také otroci, ale svého podniku do té doby, než ho dokážou rozjet. Pak bude podnik „otročit“ na ně. Takže jejich úsilí se vrátí, což už mi přijde přijatelné. Krom toho tento kvadrant je důležitý pro zvládnutí kvadrantu I, který je s ním propojený.

4) I neboli investor. To jsou bohatí lidé, kteří mají peníze. Povětšinou bohatí ani nejsou, ale jejich korporace ano. Tito lidé jsou doopravdy chytří, platí skoro nulové daně a ví, který podnik je vhodný pro jejich peníze. Berou zisky od 100% nahoru vše ostatní je pro ně ztráta jejich největšího aktiva tedy času.

Tito lidé si doopravdy váží času, neboť ví, jak moc je cenný.

Na tyto lidi pracují peníze. Myslel jsem si, že proto, abych se dostal až sem, je nutné začít v kvadrantu M nebo se do něho dostat. Doopravdy je možné začít i v kvadrantu I a přeskočit M. Robert píše, že to není vhodné a časem se to obrátí proti Vám kvůli nedostatku zkušeností. Jenže si troufnu říct, že to dnes už neplatí.

Proč se dnes můžete rovnou stát INVESTOREM?

Protože INTERNET! Tato celosvětová neboli globální sít umožnuje absolutně všechno. I to, aby se stal ze zaměstnance investor. Pokud nevěříte, napište MI a já Vám pomohu s touto cestou.

Závěrem článku bych rád zdůraznil, že každý je strůjcem svého štěstí popřípadě osudu. Pokud se člověk nenaučí jednat s okolnostmi v životě otevřeně nikdy doopravdy kvadrant. Robert napsal, že největší problém je emocionální transformace a já s ním, až v této době doopravdy souhlasím. Jednou po velmi náročném dni, kdy se mi nedařilo prakticky nic, jsem si napsal na papír a ten do dneška visí na mé nástěnce:

,,Problém není dočasný neúspěch, ale nedostatek víry. Věř a zvítězíš.“

Z toho plyne, čím více bude porážek,  tím větší bude výhra…viz. Rockyho životní lekce.

Michal Mikulášek

Skype: michal.salvatore

Email: vipmichalmikulasek@gmail.cz


Líbil se Vám můj příspěvek? Dejte mu LIKE, sdílejte ho na Facebooku a ostatních sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích nebo mě osobně kontaktujte.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

5 Comments

 1. Kioysaki byl v MLM. V Amway u Dextera Yagera. Jeho pozici v kompenzačním plánu neznám.

  Kioysaki nikdy nebyl pozván společností LR healt&beauty system s.r.o., protože jinak bych o tom něco věděl.

 2. Pan Kiyosaki v Česku byl několikrát a můj přítel s ním dokonce hovořil a byl na semináři. Je například i záznam rozhovoru s panem Ebenem Na Plovárně http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/210522160100024/

  Co se týká toho, že měl školení pro LR, tak mi to tvrdila jedna známá, která pro ně dělá. Tvrdila to tak dva měsíce zpět, že bude v Praze. Více jsem si to nezjištoval, možná se spletla. Každopádně pan Kiyosaki tady v České Republice byl a ne jednou.

 3. Velice správně zvolený nadpis. Přiláká lidi super práce.

  Ta kontraverznost je, ale spíše v nepochopení toho, co Kiyosaki sděluje. Aspoň, co jsem měl možnost shlédnout některá videa, tak na nich neříká vybudujte několik sítí v mlm. Vybudování fungující sítě umožňuje získat a jiné aktiva.

  Kiyosaki v jedné své knize píše, že vstoupil do několika mlm a využívá jejich produkty a školící systémy. To, že se nazapojil znamená, že žádný nebudoval.

  • Ano, nadpis rozhodne pritahne pozornost… 🙂

   Bojuzel autor prispevku v nasledujicich odstavcich dokazuje, ze jeho znalosti knih RK jsou pouze povrchni nebo zamerne podava informace zkreslene, aby vyvolal diskuzi, nevim… 😉

   Amo, Robert K. jednotlive kvadranty prilis „nehodnoti“, ale uz ve sve prvni knize, rika jasnou vec: „nepracui pro penize, ale zarid to tak, aby penize pracovali pro tebe“ – z toho jasne vyplyva, do jakych kvadrantu by se clovek mel snazit dostat (M/I)… Robert pise o tom, ze zacit se da v libovolnem kvadrantu, pripadne muzete mit prijmy ze vsech ctyr…

   Pokud je mi znamo, tak minimalne jednou Roberta do CR pozvala ZFP Akademie…

   Co se tyka cesty, jak se „rovnou stat investorem? – opet jsme u znalosti knih RK – mluvi se v nich o nekolika typech investoru a Robert pise o tom, ze skutecny investor je trochu „jina liga“ – bavime se investicich v sesti a sedmicifernych castkach v dolarech – ktere vam navic nesmi „chybet“ – neboli plynou z pasivnich prijmu – proste nejzajimavejsi investicni prilezitosti jsou pro „skutecne bohate“ – a na to opravdu v zamestnani s beznym platem nedosahnete… .-)
   Proto Robert doporucuje cestu pres kvadrant „M“, kde si vybudujete pasivni prijem, ktery nasledne muzete investovat…

   To je ma „kontroverzni reakce“ na „kontroverzni nazor“ 😉

 4. Dobře napsáno Míšo, sleduju už pár tvých prispevku a fandím ti..
  Taky ti hodím trosku reakci, svou smlouvu v mlm jsem tak dokonale nestudoval abych ted rekl jestli muzu nebo nemuzu tvorit i dalsi site u jinych spolecnosti pomoci tohodle dokonaleho systemu. A upříme si to ani nedokazu predstavit u nekoho kdo v tomto systemu zacina a buduje sve vlastní aktivum a myslim ze to nejdulezitejsi. To jsou znalosti a dovednosti.. Bez nich nevybudujes sve financní aktivum v mlm i kdyby ses roztrhal a delal najednou s deseti mlm.(pokud nemas skryte nadaní)coz za tech 60 let melo asi 2 procenta lidi. Robert co se tyce aktiv u mlm zminuje hlavne skolici systém do ktereho bys musel jinac investovat nemale penize. Takze Slovo aktiva nemusí vzdy znamenat Peníze..

  Těším se na dlasi prispevek…)

Napsat komentář