Osobní rozvoj

Joanne K. Rowling – příběh brejlatého chlapce s jizvou jí vynesl mezi nejbohatší ženy britských ostrovů

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

J. K. Rowling (foto: http://www.jkrowling.com)

Deset profilů a životních příběhů úspěšných žen podnikatelek. Každá z nich podniká v něčem jiném, je z jiné země, z jiných poměrů, žije v jiných podmínkách. Některé si vyšlapaly cestu k podnikání od nuly, jiné k němu přišly, ani neví jak. Přesto mají společné hodnoty. Motivaci k práci, úspěch a bohatství. Jsou inspirací pro každého z nás a důkazem toho, že nezáleží na pohlaví, ale na víře v sami sebe. Přinášíme seriál o bohatých ženách.

Také jste v dětství rádi poslouchali nejrůznější pohádky, vyprávěli poutavé příběhy a zajímali se třeba o svět čar a kouzel? S podníkaním to nemá nic společného, říkáte si. Joanne Rowling však právě tuhle svou vášeň proměnila v bussines století a dnes patří mezi nejbohatší ženy britských ostrovů. Autorka se stala první dolarovou miliardářkou, která získala svoje bohatství psaním knih.

Medailonek J. K. Rowling

Joanne Rowling se narodila 31. července 1965 v Yate (Anglie). S rodiči se pak odstěhovala do Winterbourne, Bristolu a poté do Tutshillu. Její matka dlouho bojovala s roztroušenou sklerózou, ve věku 45 let (v roce 1990) zemřela. Po nátlaku rodičů studovala Joanne francoužštinu a klasickou filologii na univerzitě Exeter, kterou úspěšně dokončila v roce 1987. Již během studia si rok vydělávala jako učitelka angličtiny v Paříži. Poté se živila jako sekretářka v nejrůznějších londýnských firmách.

Světový fenomén Harry Potter vznikl při jízdě vlakem

Rok 1990 se pro ní stal osudovým. Právě v tomto roce totiž při jedné ze svých cest vlakem z Manchasteru do Londýna Joanne napadla geniální myšlenka – příběh ságy Harry Potter. Rok na to se odstěhovala do Portugalska, učila ve škole a chystala se napsat první knihu, z tenkrát již naplánované několika dílné řady knih s „brejlatým klukem s jizvou“ v hlavní roli. Vdala se za tamnějšího novináře a porodila svou první dceru Jessicu.

J. K. RowlingŠťestí v lásce jí však zas tak dlouho nevydrželo. V roce 1993 se s jejím mužem rozvedla a odstěhovala zpátky do Velké Británie. Jako svobodná matka žila se svou dcerou ze sociálních dávek v Edinburghu. Nezaměstnaná Joanne stále věřila v úspěch Harryho a proto práci na příběhu nevzdávala. A tak aby nemusela mrznout ve svém nevytápěném bytě, části psala i po místních kavárnách a svou první knihu Harry Potter a kámen mudrců nakonec dokončila.

V žádném nakladatelství však nebyla úspěšná. Nenašlo se žádné, které by mělo zájem o první díl příběhu plného magie a tajemství vydat. Joanne to s knihou vytrvale zkoušela dále, měla jasnou vizi – vydat jí! Až v roce 1997 se na ní usmálo štěstí. O knihu projevilo zájem nakladatelství Bloomsbury. Knihu ale chtěli vydat pouze pod podmínkou, že autor knihy nebude Joanne Rowling. Nevěřili totiž, že bude mít kniha s neznámým ženským jménem úspěch. Na obal knihy tedy Joanne jako autora vybrala iniciály J.K., J. jako Joanne, K. jako Kathleen – Joannina babička.

Jen tři dny po zveřejnění první knihy Harry Potter a kámen mudrců ve Velké Británii, projevilo o knihu zájem další nakladatelství – americká firma Scholastic. S knihou měli velké plány a tak rovnou vydražili knižní práva za 100 tisíc dolarů a z Joanne Rowlingové se stala z ničeho nic známá celebrita. Po roce vydala druhé pokračování Harry Potter a tajemná komnata (1998). I ta se velice dobře prodávala, přece jen Joanne nejvíce vyzdvihl v roce 1999 až třetí díl Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Zajistila si tak světovou popularitu mezi dětmi i dospělými.

Od tohoto okamžiku propukla po celém světě Harry Potter mánie. Navazující knihy Harry Potter a ohnivý pohár (2000), Harry Potter a Fénixův řád (2003), Harry Potter princ dvojí krve (2005) a Harry Potter a relikvie smrti (2007) se zařadily mezi absolutní „bestsellery“ ve světovém žebříčku a z Joanne se stala jedna z nejbohatších žen Velké Británie. Její knihy jsou přeloženy do šedesáti jazyků, celkový náklad je něco přes 300 miliónů kusů. Všech sedm příběhů bylo pro velký úspěch i zfilmováno.

Bohatá žena Joanne dnes

J. K. RowlingJoanne K. Rowling je dnes úspěšná spisovatelka. Žije se svým manželem Dr. Neilem Murrayem a třemi dětmi ve Skotsku v Edinburghu. Splnil se jí životní sen mít tři děti. Je držitelkou několika významných cen. V letošním roce vydala svou první knihu pro dospělé, krimi příběh s názvem The Casual Vacancy. V České republice by se kniha měl na prodejních pultech objevit koncem září.

Velkou část své práce, svého času a především svých peněž dnes věnuje charitě. Je zapojená v mnoha projektech a snaží se pomáhat, kde to jde. Zaměřuje se především na děti, podporuje výstavbu nových škol, snaží se pomáhat nemocným, či lidem ze sociálně slabších oblastí.

Spojte se s Joanne na internetu

Oficiální stránky Joanne www.jkrowling.com jsou pravidelně aktualizované. Dočtete se zde první pravdivé okrajové informace o budoucím ději knih, co chystá, na čem pracuje. Zároveň často objasňuje nepravdivé domněnky a lži o svých knihách, či ze soukromého života, které se objevují v médiích. Facebook stránky pro veřejnost nepoužívá, avšak mezi oblíbené autory si jí můžete přidat tady.

foto: jkrowling.com, imdb.com

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář