Osobní rozvoj

Pojednání o smyslu života

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Co má v dnešní době opravdu smysl? Pro co opravdu stojí za to žít a každé ráno se probouzet? Jaký je vůbec prvotní a ten nejzákladnější pud člověka? Je to touha, reflex, základní kód, který má každý v sobě hluboko zakořeněný a dokáže člověka přimět dělat téměř nemožné.

Odpověď na tyto otázky je: Touha přežít

Pokud se člověk ocitne tváří v tvář smrti, nebo ohrožení života, je schopen jednat a použít jakékoliv prostředky k tomu, aby se zachránil. Dokonce je schopen i toho, co by v normálním životě nikdy nedokázal.

Co je tedy základní cíl života?

Proč denně vstáváme, proč vyděláváme peníze, proč stavíme domy, proč si kupujeme auta, proč to všechno? Odpověď je prostá – proto, abychom snáze přežili a zajistili přežití i celému svému rodu.

Čím větší měl pravěký kmen zásoby jídla, tím méně se musel bát o svoji existenci. Tím méně trpěl úzkostmi způsobenými ohrožením a vrtkavou budoucností. Evoluce, vzdělání, získávání nových dovedností – tím vším se snažilo lidské pokolení zefektivnit a zjednodušit svoje zachování v dějinách.

V dnešní době dělby práce a směnného obchodu představují tyto jistoty finanční aktiva a potenciál tato finanční aktiva získávat. Pokud si jako cíl života stanovíme přežití, měli bychom na konci života být zabezpečeni nejlépe. V případě, že si tento cíl rozdělíme na dílčí cíle, můžeme říci toto – každý rok bychom se měli mít lépe a cítit větší jistoty.

Je to opravdu tak? Rosteme každým rokem, posouváme se k životní moudrosti a zajišťujeme si co největší životní jistoty? Je to těžké posoudit v globálním hledisku, že? Pojďme si tento ukazatel ještě více zjednodušit.

Udělali jste včera něco, díky čemuž, jste zvýšili svou jistotu a zázemí?

Zhodnotili jste akcii, která ve vás dřímá?

 

Pokud ano, musíte se cítit výborně. Lidské tělo je s lidskou duší jeden celek. Pokud se o svou duši dobře staráte, tělo se Vám odmění výborným pocitem ze sebe sama a duše dobrou náladou a životní energií. Každé ráno budete vstávat plni elánu do nového dne, na denní problémy se budete těšit jako na další výzvy, které Vás posunou opět dál… Dál na cestě k Vaší jistotě, moudrosti a také svobodě.

 

Otázka a úkol na závěr:

  • Jaké činnosti Vás přimějí investovat do potenciálu sebe sama a jaké Vás naopak vedou ke stagnaci?
  • Zhodnocujete akcii, která je ve Vás?

 

František Vrbovský

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

  1. Zodpovím na první otázku…Já do sebe investuji docela často a jedna věc je teď pro mě na prvním místě. Jsou to audioknihy osobního rozvoje, o jejichž výhodách jsem již spoustu napsala. Díky nim se cítím vážně výborně, pomáhají mi v práci i v osobním životě. Možná to také zkuste, nebo aspoň čtěte…:-)

Napsat komentář