Recenze Start podnikání

Robert Kiyosaki, Byznys pro 21. století – recenze knihy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Robert Kiyosaki patří do skupiny spisovatelů podnikatelské literatury, jejichž díla přečtu vždy jedním dechem. Stejně tomu tak bylo při čtení jeho nejnovější knihy na českém trhu Byznys pro 21. století.

Robert Kiyosaki je respektovaným podnikatelem, světoznámým autorem bestselleru Bohatý táta, chudý táta a v neposlední řadě zapáleným učitelem finanční inteligence.

Tak jako každý správný podnikatel je Robert zavázán sledovat nejnovější podnikatelské a investorské trendy. Jedním z horkých trendů, který nedá spát milionům lidí po celém světě, je fenomén zvaný síťový marketing (též network marketing, multilevel marketing). Podle renomovaného podnikatelského magazínu Fortune se jedná o „nejlépe utajené tajemství světa obchodu“.

Ačkoliv Robert sám nikdy v síťovém marketingu nepodnikal, věnuje se intenzivně již několik let studiu tohoto vzrušujícího trendu. Network marketing vyhodnotil jako byznys pro 21. století a stejně pojmenoval i svou knihu. Díky své nezaujatosti, objektivitě a expertnímu pohledu přináší cenné informace odhalující síťový marketing každému, kdo hledá stabilní příjem v nadcházející ekonomické recesi.

Robert přizval ke spolupráci na knize svou ženu Kim Kiyosaki – úspěšnou investorku a podnikatelku. Kim obohatila knihu o kapitolu s názvem Podnikání, ve kterém vynikají ženy.

Dalším významným spoluautorem je John Fleming – uznávaný odborník v oblasti přímého prodeje. John doplňuje svými praktickými zkušenostmi z přímého prodeje Robertovi texty. Tím vzniká místy zajímavý dialog dvou profesionálů.

Ekonomická krize – čas pro změnu

Stále častěji se v médií objevují zprávy o pádech finančních trhů, vysoké nezaměstnanosti, nevyplacených důchodech a spořících programech, záchranných balíčcích, finančních injekcích, nesplacených půjčkách, devalvaci měn a bůhví o čem ještě. Každému člověku, který je schopen normálně uvažovat je jasné, že se něco děje. Robert Kiyosaki je prorokem ekonomiky. Už před lety prorokoval to, co se teď stává realitou – celosvětový ekonomický útlum. A to je prosím dámy a pánové jen pouhý začátek. Miliony lidí po celém světě se budí v noci ze sna s permanentním strachem o svá zaměstnání, rodiny, svou budoucnost…Realita je dnes taková, že bohatí bohatnou, zatímco střední třída mizí s prohlubující se chudobou a chudí dále chudnou. Co s tím? Proč bohatí bohatnou i v dobách krize, zatímco „normální“ lidé ztrácejí svá zaměstnání a jistoty? Robert shrnuje v první části svá vyplněná proroctví a nastiňuje další možný vývoj událostí světové ekonomiky. Pokládá nám čtenářům nepohodlné otázky, nutí nás racionálně přemýšlet o naší finanční budoucnosti a vysvětluje, proč je ekonomická krize ideální pro změnu stavu našeho konta.

Skrytá síla network marketingu

V druhé části knihy Robert odhaluje tajemství osmi aktiv pro tvorbu bohatství s pomocí network marketingu. Nejen nezasvěcenci ale i samotní distributoři mají často zkreslené představy o tom, co je a co není síťový marketing. Robert boří zavedené mýty a uvádí  princip podnikání v mlm na pravou míru. Přináší odpovědi na řadu kontroverzních témat:

Proč je tak zásadní rozdíl mezi penězi a bohatstvím? Jak funguje zákon sítě? Proč je síťový marketing ideálním byznysem pro ženy? Proč v prvé řadě nezáleží na produktu? Proč podnikání v MLM není o prodeji? Atd.

Díky této kapitole pochopíte, co držíte v rukou. Možná dramaticky změníte pohled na podnikání v síťovém marketingu. Možná si uvědomíte skrytý potenciál sítě a dáte svému podnikání nový rozměr.

Co potřebujete vědět, než začnete podnikat

V poslední části knihy zdůrazňuje Robert čtyři kritéria, podle kterých by se měl řídit potenciální zájemce při výběru společnosti network marketingu. Jen pro ilustraci načnu aktuálně diskutované téma: Nabízí společnost osvědčenou metodiku postupu? Každou minutu přibývají na internetu nové diskuze, zda ta či ona společnost má nejlepší systém pro získávání nových partnerů. Je lepší dělat síťový marketing přes internet? Nebo klasickou cestou osobních schůzek a meetingů? Kontroverzní téma, spousta názorů. Robert jde však do hloubky a jeho pohled na věc se značně liší od toho, co jste kdy slyšeli. Nebudu Vám prozrazovat jeho názor. Jen Vám dám tip, že je ukrytý mezi řádky knihy a stojí za zamyšlení.

Co v této knize nenajdete

V knize Byznys pro 21. století nenaleznete zaručený návod ani recept, jak vybudovat podnikání multilevel marketingu.

Pro koho je tato kniha určená

Kniha Byznys pro 21. století je ideální pomůckou pro Vaše podnikání. Pokud potencionální zájemce o Váš byznys bude mít otevřenou mysl k přečtení této knihy, pak se s Vámi nejspíš pustí i do podnikání. Robert Kiyosaki má totiž neuvěřitelnou schopnost psát jednoduše a srozumitelně o vážných tématech. Ne nadarmo se říká, když Robert Kiyosaki mluví, ostatní poslouchají.

Kniha Byznys pro 21. století je pro všechny, kteří hledají další zdroj příjmu v nadcházející ekonomické recesi. Když ví Robert o něčem, co je dobré pro Vaše finance, neváhá to doporučit.

Shrnutí

Robert Kiyosaki ve své knize neřeší konkrétní kroky, jak budovat byznys založený na network marketingu. Soustředí se na to, aby vysvětlil lidem, proč je rozumné právě v této době začít se síťovým marketingem. Ukazuje budoucím podnikatelům, jaké myšlení mají rozvíjet na cestě k úspěchu. Tato kniha jako všechny ostatní od Roberta se čte velice snadno. Je plná konkrétních příběhů a situací z Robertova podnikatelského života. Až dojdete na konec knihy budete nadšeni nabytými informacemi a zároveň zklamáni tím, že kniha končí. Vaše nadšení z této knihy znásobíte tak, že ji půjčíte dál. Nechte důvěryhodného profíka Roberta, ať za Vás udělá práci. Kniha je totiž výborným nástrojem, jak proměnit Vaše kontakty v obchodní partnery.

Knihu můžete zakoupit v nakladatelství PRAGMA. Nakladatelství PRAGMA vydává celé portfolio knížek od Roberta Kiyosaki.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

5 Comments

  1. Čtu už tuto knížku po třetí a nacházím pořád nové a nové nápady k realizaci. Doporučuji všem, kteří ještě nejsou rozhodnutí začít pracovat v networkmarketinku. Určitě pomůže v tomu správnému rozhodnutí „proč ANO“

  2. Knížku jsem četl, Kiyosakiho jsem uznával a uznávám, koneckonců, proto neodkrývá druhou stránku MLM a proč do něj nevstoupil. Sám si je vědom, že obchodní model MLM, který je postaven na exponenciálním růstu vede k jeho samotné záhubě. Díky kvalitnějšímu zapracování a získání členů MLM, dochází tak s postupnému nasycení. trhu. Proto i tak on poukazuje na MLM jako nástroj vzdělání. Jako důvod, proč se ho nezúčastňuje, udává, že vlastní firmy standartního korporátního typu. MLM nehaním, ososbně si z něj beru přesně to, co Kiyosaki popisuje. Ale vzhledem k matematickému modelu MLM nemá perspektivní životnost. ikdyž dochází k inovacím a servisním službám, pokud se základní vize sátle drží, že jeden přivede tři a ti další tři,, tak je otázka pouze 12 let v průměru, aby takováto obchodní síť způsobila kobylkový efekt. Přijde, spase úrodu, a je pusto.

  3. Tjelk: Matematicky to dokáže spočítat každý, řekni mi, ale proč se některé MLM systémy drží tím pádem přes 50let a nedošlo zde k nasycení? Čím to asi bude? 🙂

  4. Předně bych řekl, že v této knize už opravdu nebylo třeba neustále opakovat věci, které zazněly v knize Bohatý táta, chudý táta. Ale to by pak tato kniha nemusela vůbec vzniknout. Pan Kiyosaki má skvělé empatické schopnost – dokáže se vcítit do „obyčejných lidí“ a ušít jim na míru řešení, že mu budou lidé doslova viset na rtech. Avšak vše je psáno velmi obecně, neprakticky. Kniha odpovídá na otázku PROČ dělat MLM a né JAK. Můžete namítat, že tohle si člověk může nastudovat z jiné literatury nebo chodit na různé přednášky diskuze…ale prostě tohle by mělo být podle mě už v této knize. Buďte upřímní – kdo skutečně zaznamenal nějaký úspěch díky této knize? Klidně jen úspěch slovy této knihy – pasivní příjem pár tisíc korun měsíčně k výplatě.
    Ale abych jen nekritizoval, tak musím říct, že autor píše skutečně čtivě, poutavě. Nedá se mu také upřít všeobecný přehled, jelikož je sám patřičně vzdělaný.

Napsat komentář