Osobní rozvoj

Jak sám sebe vést a řídit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jste, žijete… Ale: „Kdo jsem? Opravdu to vím?“ Položili jste si někdy tuto otázku?

Dali byste za sebe ruku do ohně jak se zachováte v krizové situaci?

Sebepoznání je cílem každého člověka, který chce být úspěšný, ale jak na to? Mysl se vás snaží často mást a projevuje se různými způsoby. Ne vše, co je příjemné, je správné a ne vše, co bolí, roste. Jak poznat, zda bolest, kterou cítíte vás posiluje, nebo oslabuje?

Každý člověk může do hloubky poznat sebe sama, je jen otázkou kdy se dostane do životních situací, které ho přimějí položit si ty správné otázky, které povedou k odpovědím o něm samotném…

Situace, které byste si měli prožít:

1)  Omlazujte svoji mysl – Výstup z komfortní zóny

Stáli jste někdy před rozhodnutím, zda se vydat cestou do kopce, nebo z kopce, která vede zdánlivě stejným směrem a ke stejnému cíli? Už jste si vybrali cestu nejmenšího odporu, jen abyste se nemuseli namáhat?

Lidská nátura nás vede k tomu, abychom byli líní a šetřili co nejvíce silami. Ale pokud se budeme podvolovat, nikdy nevyrosteme. Pokud půjdeme do kopce, cesta nebude ze začátku příjemná. Není však důležité kam dojdete, ale kým se po cestě stanete. Dělejte věci, na které jste nebyli doteď zvyklí a porostete.

 

2) Osvěžte své tělo – Buďte na sebe tvrdí, buďte na sebe hrdí

Nastavte si záměrně budík o půl hodiny dříve, než jste byli zvyklí a přinuťte se vstát. Po náročném dni, kdy byste nejraději skočili do postele a spali, si běžte vydatně zaběhat. Po horké koupeli si dejte ledovou otužovací sprchu. Běžte pěšky, namísto jízdy autem. Přečtěte si knížku, místo sledování filmu. Buďte na sebe tvrdí, buďte na sebe hrdí!

 

3) Popírání fyzikálních zákonů – Získávejte energii dáváním energie

Tolikrát jste potkali člověka, který vás doslova vysával z energie, jak letargicky mluvil, uspával hady. Kolikrát jste toužili po tom, že takového člověka znovu potkáte? Chcete taky takto působit na lidi?

Doporučuju: Předávejte energii! V intonaci, gestikulaci, v dotecích, nebojte se do komunikace zapojit emoce. Udělalo vám něco radost? Radujte se nahlas! Něco vás nadchne? Předávejte nadšení dál! Nebude Vás to vysilovat, ba naopak, bude Vás to nabíjet jako nikdy předtím! Berte darováním!

 

4) Radujte se – Vítejte dny

Každý den je novým začátkem, v jednom dni může nastat zvrat v práci, vztahu, v životě. Jeden den může být velkým koncem, ale také velikým začátkem. Velké cíle jsou dlouhodobé, ale skládají se z malých kroků a malých vítězství – tato malá vítězství jsou však v denním měřítku vítězství epochální.

Vítězte nad svým každodenním pohodlným já, buďte strojvůdcem vlaku vašeho života, nenechte strach a lenost řídit Váš směr a tempo. Buďte se s úsměvem na tváři a postel opusťte rychle, ať se do ní můžete zase těšit.

 

5) Dělejte si poznámky

Pište si věci, které Vás v jednotlivých dnech zaujaly a líbily se vám. Zapisujte si i věci, které pro vás byly náročné a nezvyklé a jak jste s nimi bojovali a zvítězili, k tomu si napište díky jaké vaší vlastnosti jste to zvládli a zda to byla vlastnost vrozená, jako například intuice, vaše krása, či bystrost a nebo vlastnost získaná v průběhu života.

Pokud jste se něco nového naučili, nebo Vám tato překážka dala novou vědomost či dovednost, napište si ji červeně do záhlaví. Jednou za měsíc si potom udělejte na sebe čas, sedněte si a zesumarizujte co Vám měsíc dal a vzal.

 

6) Projevte vděčnost

Buďte vděční – děkujte sami sobě za vaše klady a dobré vlastnosti. Děkujte také za vaši energii, která vám pomohla zvládnout vaše překážky. Nakonec jednou za měsíc poděkujte i negativním životním zkušenostem za vaši moudrost a poučení.

 

V příštích článcích se budu k jednotlivým tématům vracet podrobněji a hlouběji.

Prozatím se stačí zamyslet, zda vás tato témata oslovují a jaké pocity ve vás budí. Zda růstově (cítíte, že vás někam posunou) nebo bez chuti a zápachu.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář