Osobní rozvoj

Vědomí a podvědomí aneb jak přemoci schizofrenii MLM osobnosti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Vědomí a podvědomí jsou základní složky lidské osobnosti provázející nás celým životem. Až jejich uvědomění si vám odhalí sílu jejich vlivu a umožní pochopit, jak blaze a neblaze působí na váš organismus. Velmi zjednodušeně řečeno: vědomí je logika a podvědomí jsou emoce.

Na toto téma již bylo napsáno nesčetně článků a knižních publikací. Z pohledu běžného života už možná víte jak na to, ale v byznysu je to pro drtivou většinu danajský dar. Mým cílem je přiblížit vám svou vlastní zkušenost a postřehy právě v této oblasti.

Vše co děláme, jakákoliv aktivita přináší, kromě výsledku, i emoce, a ty působí buď pozitivně nebo negativně. Lidské tělo si emoce dokonale pamatuje, a čím jsou větší, tedy silnější, bez ohledu na kvalitu, tím intenzivněji si je mozek zaznamenává. Má to své výhody, ale i nevýhody!

Když se dítě spálí o troubu, tak si to zapamatuje, a ví, že si má příště dávat pozor. To je užitečný a zároveň i logický výsledek.

Nevýhodou je, že kumulování podobných nepříjemných zkušeností může vytvořit v dítěti třeba přehnaný strach, bázlivost.

Vyzkoušejte si příklad

  • Vzpomeňte si na tři pozitivní emoce (např. ocenění, dárek, sex)
  • Vzpomeňte si na tři negativní emoce (např. křivda nebo ublížení, rozchod, úmrtí)

Jak se Vám podařilo vybavit si různé situace? A které lépe – pozitivní nebo negativní? Byly barevné, měly zvuky a vůně a rozproudily vám celé tělo? Nebo to byly jen vzdálené mlhavé vzpomínky?

Jednoduché pravidlo pro emoce: čím větší tím přesnější vybavení si! Pozitivní chvíle ve vzpomínkách jsou super pohonem pro váš motor, bohužel ty negativní fungují opačně – jako ruční brzda. A zde nepomohou žádné logické argumenty. Když je vystavěna bariéra, tak je skoro nemožné se přes ní dostat, pokud motiv není větší.

Věci, které ovlivňují překonání bariéry: vize, motiv, emoce, tlak, návyk, ale o těch se podrobněji budeme bavit v následujících článcích.

Představte si situaci, kdy máte zavolat obchodnímu partnerovi, nebo klientovi, s nabídkou spolupráce. Z logického hlediska běžná rutinní záležitost. Jde jen o to zvednout telefon, zavolat , domluvit schůzku. A ejhle! Banalitka dostává obludné rozměry, pokud se do toho vloží emoce. Kámen úrazu spočívá v různých domněnkách a špatných zkušenostech, strachu a tyto tlaky mají naprosto devastující vliv na vaše konání. Takže to nakonec skončí nečinností.

Nepopiratelnou výhodou emoční inteligence je, že ji můžeme stále měnit, na rozdíl od inteligence. Bohužel většina úspěšných lidí, dle mého názoru, jsou emoční masochisti.

Kolikrát to totiž vypadá jak v kreslených seriálech. Na jednom rameni je Bůh (vědomí) a radí jak a co je třeba udělat a myslí to dobře. Předkládá logická fakta a výhody, kterým nelze oponovat. Říkáte si: „Jasně, udělám to, bude to super“, a malujete si růžové zítřky. Na druhém rameni sedí Ďábel (podvědomí), vše pozoruje a v první vhodné chvíli využije drobné zaváhání a začne nahlas pochybovat. Zaútočí na vaše emoce, pohodlnost a strachy a zabalí je do slušivých „argumentů“. Párkrát ho odeženete, ale jednou mu dáte za pravdu a na plné čáře zvítězí.

V tu chvíli se vám uleví. Později přichází obrovské zklamání a nespokojenost.

Paradoxem je, že z logického hlediska si odsouhlasíte cokoliv, protože zvednout telefon a zavolat? Na tom přece není nic strašlivého, nebo ano? Ano, z hlediska emočního, v moment kdy to chcete udělat, je blok, tlak a ve chvíli akce vše selže!

Vemte si třeba kuřáky, co chtějí přestat. Funguje to stejně. Proč si zas zapálíte, když chcete přestat a víte, že je to škodlivé?

Nebo si říkáte: „Večer nebudu jíst!“, přijde nějaký stres nebo hlad a šup, už brakujete ledničku. Proč, když právě hubnete?

Jsou to silné pocity, silnější než nejlogičtější argumenty celého světa! Je to stopka, která Vás paralyzuje ve změně.

V praxi to vypadá zjednodušeně asi takto. Představte si, že máte pozitivní a negativní emoce na stupnice 1-5 od bezemoční nuly. Každý člověk začíná pracovat na určité hodnotě, která se posunuje díky zkušenostem a soustředěnému sebezdokonalování. Nezkušený si během pár činností vyčerpá limit a dostává se do mínusových hodnot. Kdo s tím umí pracovat, začne v závislosti na putování stupnicí dolů „dobíjet baterky“, v opačném případě je paralyzován a práci nedokončenou opustí. Vypadá to opravdu velmi jednoduše, a bohužel, nebo bohudík, to skutečně jednoduché je!

Jak tušíte, dramatická nevýhoda číhá na ty, kteří se pohybují převážně, či neustále, v mínusových hodnotách. Tady (spolu)práce brzy končí. Pokud je nezkušený člověk ponechám napospas svým negativním emocím, zanevře na byznys a MLM odsoudí. Proto tvrdím, že v MLM je vzdělávací systém na prvním místě a obzvláště v době, kdy si lidé zvykli dělat MLM jen přes internet, nikam nechodit a neinvestovat do vlastní osoby a vzdělávání, je statistika o lidech, kteří se žíví MLM, neustále klesající.

Vše je o práci. Efektivně zamakat a postupně navyšovat hranici, než se to vypiluje a emoční křivku si zvednete. Poté z negativních situací a činností odstraníte ty, které dělat nemusíte nebo si na ně zvyknete a budou vám přinášet emoce do plusových hodnot.

Každý z nás s něčím bojuje. Stále! Jsme lidé, nejsme stroje. Jedinou možností je přenastavení – obrátit emoční směrovku. Udělat z negativních věcí pozitivní, takže vás místo vybíjení budou dobíjet. Jak toho docílit? Jelikož je člověk v těchto situacích iracionální, je zde nesmírně důležitá podpora někoho druhého – lídra, kdo citlivě navede na jiný úhel pohledu, podpoří osobním příkladem a motivací.

Toto jsou principy a důvody proč MLM nikdy, ale NIKDY, nemůže fungovat dlouhodobě na základě prezentací a tvrzení, že stačí přivést 3 lidi a oni udělají totéž. Na základě tvrzení si obrovskou strukturu nevytvoříte. V následujícím článků si k tomu řekneme více, vysvětlím princip osobnostní pyramidy.

Jedna bývalá kolegyně říkala: Úspěch nerovná se pohoda.

Chcete vědět jak jste na tom vy sami? Udělejte si „malý test“ (PDFODT) a získejte zpětnou vazbu v 15 minutové konzultaci ZDARMA.

Mějte se smějte se milí čtenáři

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář