Nezařazené

Virtuální kancelář a její využití pro podnikání v MLM

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Co je to virtuální kancelář? Tuto otázku si pokládá stále více lidí, kteří uvažují o podnikání z domova.

Virtuální kancelář pro podnikání můžeme definovat v mnoha směrech. Pojďme si to nyní názorně ukázat na jednom praktickém příkladu.

Možná jste distributorem síťového marketingu nebo se věnujete podnikání na internetu. Takže většinu podnikání vyřizujete online, přes skype nebo po telefonu – prostě podnikáte z domova. Jakou adresu tedy používáte na vašich marketingových materiálech, webové stránce nebo vizitce? Adresu vašeho bydliště? Nebo možná P.O. Box? A chcete aby vaši klienti doopravdy věděli, kde bydlíte?

Nejde o to se schovávat, ale i když pracujete z domova, tak je na místě oddělit oficiální stránku byznysu, se kterou vystupujete navenek, od rodiny popřípadě vašeho soukromí. Zatímco je P.O. Box šikovný, nemusí vždy ale vypovídat o image, kterou se chcete byznysově profilovat.

Další situace nastává tehdy, když se chcete potkat s klientem, prospektem nebo potencionálním obchodním partnerem osobně – kde tedy uskutečníte schůzku? V McDonald´s, kavárně v obchodním centru nebo u vás doma v obýváku? Ne každý má v praxi tu možnost, aby si přivedl domu deset prospektů na prezentaci marketingového plánu a ani kavárna v místním obchodním centru není na takové akce zařízena…

Představte si tedy, jaké by to bylo mít k dispozici krásnou konferenční místnost s recepcí, která by vítala všechny vaše hosty. A pokud by záleželo na okolnostech, mohli byste mít také k dispozici vlastní byznysovou adresu, přidělenou telefonní linku s operátorem a plně vybavenou konferenční místnost za zlomek ceny, kterou byste jinak zaplatili, kdybyste si dlouhodobě pronajímali tradiční kancelář.

Takže, co je to virtuální kancelář? Podtrženo a sečteno – je to nejlepší možnost, jak vystupovat navenek jako důvěryhodná firma a mít reprezentativní prostory „za hubičku“, i když prakticky podnikáte v pyžamu z pohodlí od vašeho počítače! Virtuální kanceláře je možné poptat u firem, které nabízejí outsorcing byznysových formalit a prodej ready made společností.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Napsat komentář