Nezařazené

Virtuální sídlo jako vizitka vaší firmy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Network marketing je spravedlivý obchodní model s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Tento příjem má charakter příjmu z podnikání a podléhá legislativním nárokům. V tomto speciálním miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se naučíte, jak chytře, formálně podnikat, vyhovět legislativním požadavkům a přitom maximalizovat své zisky. V každém díle naleznete také užitečné tématické odkazy.

Díl 6.

předchozím díle našeho seriálu jsme vás informovali o povinnosti vedení účetnictví. V tomto příspěvku se podíváme z blízka na to, jak mít sídlo s.r.o. na vyhlášené adrese  a platit za něj jen pár korun měsíčně.

Co je to virtuální sídlo

Registrační sídlo musíte mít ze zákona, pokud chcete podnikat pod hlavičkou s.r.o. Šikovné řešení, jak vyhovět zákonu, je zřízení virtuálního sídla. Virtuální sídlo je ve skutečnosti fyzická budova administrativního typu na vyhlášené adrese, jejíž vlastník poskytuje adresu pro vaše firemní registrační sídlo.  Platíte pouze za správu sídla (adresy) své společnosti. Tím plníte svou zákonou povinnost a navíc tak ušetříte spoustu peněz za stálý pronájem celé budovy či kanceláře.

Pro koho se hodí virtuální adresa

Služby virtuálního sídla ocení nejvíce podnikatelé, kteří jsou stále na cestách nebo ti, co pracují z domova. Při zakládání s.r.o. a úvahách, kde zřídit sídlo společnosti, se vyhněte tomu založit sídlo v místě vašeho trvalého bydliště nebo domova. Pokud máte k dispozici pouze váš byt či dům a z charakteru vašeho podnikání výslovně nevyplývá potřeba bytových či nebytových prostor a kanceláří, je pro vás zřízení virtuálního sídla optimální volbou. Můžete tak podnikat z pohodlí vašeho domova, ale sídlo vaší firmy může být na úplně jiné adrese a v úplně jiném městě než bydlíte, bez toho abyste tam fyzicky vlastnili nebo si pronajímali nějakou nemovitost či kancelář.

Jaké služby nabízejí virtuální sídla

Služby a ceny virtuálních sídel se liší v závislosti na poskytovateli a službách.

Mezi základní servis patří:

  • Adresa vaší společnosti a kontaktní adresa
  • Štítek s označením vaší společnosti na štítu budovy
  • Přebírání a přeposílání došlé pošty
  • V budově je vždy někdo k zastižení, aby vám mohl vyřídit případné vzkazy

Za tento základ zaplatíte od 400 do 1000,- Kč v závislosti na atraktivitě adresy.

Mezi nadstandartní, ale užitečné služby patří:

  • Přidělení telefonní linky s aktivním přesměrováním na Vámi uvedené číslo
  • Zasedací místnost, soukromá kancelář nebo reprezentativní prostory, které si můžete předem objednat ke sjednanému termínu a uspořádát např. meeting pro vaše obchodní partnery
  • Kancelářské vybavení a technika v „plné palbě“ pro vaše prezentace
  • Překlady textů nebo překladatel v případě, že vás navštíví zahraniční delegace
  • Hostesky nebo možnost občerstvení

Za nadstandartní služby si připlatíte o něco více a to v řádech tisících korun. Pokud víte, že budete využívat např. služby soukromé kanceláře jednou měsíčně na 2 hod, lze zaplatit pouze za čas v kanceláři strávený.

Mezi vyhledávaná města s atraktivními adresami patří Praha, Plzeň nebo Brno. Na Slovensku vede Bratislava, kde si firemní sídlo můžete pořídit už od 11,- EUR měsíčně. Adresy volných sídel naleznete např. na stránkách  firmy venice.sk.

Tímto bychom měli virtulání kancelář zařízenou a teď už jen zbývá vybavit tu „domácí“. Jak podnikat v županu z pohodlí od vašeho laptopu ve vaší domácí pracovně, si ukážeme v sedmém díle našeho miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM.

Autor článku neručí za aktuálnost, korektnost, úplnost nebo kvalitu informací v článku. Je doporučeno předem konzultovat informace obsažené v článku s příslušným úřadem, právním, daňovým či účetním specialistou nebo vaší MLM společností.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

2 Comments

  1. V prípade záujmu o virtuálnu kanceláriu môžete využiť služby mojesidlo.sk. Spoločnosť zabezpečí všetky potrebné náležitosti spojené s virtuálnou kanceláriou.

Napsat komentář