Nezařazené

Jak se neztratit ve vedení účetnictví

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Network marketing je spravedlivý obchodní model s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Tento příjem má charakter příjmu z podnikání a podléhá legislativním nárokům. V tomto speciálním miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se naučíte, jak chytře, formálně podnikat, vyhovět legislativním požadavkům a přitom maximalizovat své zisky. V každém díle naleznete také užitečné tématické odkazy.

Díl 5.

V čtvrtém díle našeho praktického seriálu jste se dozvěděli, jak pořídit s.r.o. v rekordním čase prostřednictvím specializovaných agentur, které nabízejí prodej firem. V dnešním díle si ukážeme, jaké nároky na vedení účetnictví pod hlavičkou s.r.o. po nás vyžaduje legislativa.

Vedení účetnictví (dříve podvojné účetnictví) se skládá z několika oblastí:

– Vedení hlavní účetní knihy

– Vedení hlavní pokladní knihy

– Vedení knihy přijatých a vystavených faktur

– Vedení knihy pohledávek a závazků

– Evidence krátkodobého a dlouhodobého majetku

– Zpracování mzdové agendy

– Vypracování daně z příjmu

– Vypracování daně z přidané hodnoty

– Vypracování daně z motorových vozidel

Účetnictví pro toho, kdo na to „nemá hlavu“, může znamenat opravdovou výzvu. Ale není nikde psáno, že účetnictví musíte dělat osobně. Stejně jako při zakládání společnosti, tak i při vedení účetnictví, si můžete najmout externího specialistu. Je jím většinou specializovaná účetní firma nebo daňový poradce, pro které je vaše účetní agenda hračkou. Ušetříte si tak opravdu spoustu času bez toho, abyste po večerech seděli nad účetními knihami. Avšak POZOR! Chytře outsorcovat účetní služby, šetřit tak čas, věnovat se rozvoji byznysu a přitom neztratit přehled, co se ve firmě z hlediska čísel děje, není totéž, jako nerozumět účetnictví vůbec a všechny faktury a doklady dát na konci měsíce do krabice od bot a odnést k účetnímu, ať si to nějak přebere. Je klíčové, abyste jako podnikatel rozuměl základním účetním souvislostem a naučil se číst finanční výkazy firem. Knihy od Roberta Kiyosakiho vám poskytnou dobrý základ pro tuto dovednost.

Až budete rozumět účetním souvislostem, které se dějí ve vaší firmě ve vztahu ke cashflow a ve vztahu ke státu, můžete s klidem předat vypracování daňového přiznání externímu specialistovi. Ale i zde platí pravidlo: důvěřuj, ale prověřuj.

V šestém díle našeho seriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se dozvíte, jak mít firemní sídlo vyhlášené adrese, aniž byste museli vlastnit nebo pronajímat  jakýkoliv objekt.

Autor článku neručí za aktuálnost, korektnost, úplnost nebo kvalitu informací v článku. Je doporučeno předem konzultovat informace obsažené v článku s příslušným úřadem, právním, daňovým či účetním specialistou nebo vaší MLM společností.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář