Start podnikání

Začínáme podnikat v MLM a zakládáme živnost

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Network marketing je spravedlivý obchodní model s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Tento příjem má charakter příjmu z podnikání a podléhá legislativním nárokům. V tomto speciálním miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se naučíte, jak chytře, formálně podnikat, vyhovět legislativním požadavkům a přitom maximalizovat své zisky. V každém díle naleznete také užitečné tématické odkazy.

Díl 1.

S uzavřením smlouvy o distributorství s vaší MLM společností, dáváte sami sobě najevo, že se chcete stát podnikatelem. Tuto skutečnost musíte také včas oznámit příslušným úřadům a to i v případě, že máte zaměstnání. Jako zaměstnanec můžete bez problémů podnikat „na vedlejšák“ a o to alespoň v začátcích vašeho podnikání v MLM jde. Vaše první kroky by tak měli vést na živnostenský úřad. Tam vám pomohou s vybráním správné živnosti a za poplatek 1000,- Kč vám vystaví živnostenské oprávnění. Další úřední „štací“ bude příslušná správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovna a finanční úřad. Pokud vám nebude něco jasné, ptejte se, úředníci tam od toho jsou a jistě vám rádi poradí. Seznámí vás s povinnostmi podnikatele vůči státu a to zejména s tou daňovou povinností. Berte v potaz, že úředníci jsou lidé stejní tak jako vy a proto se k nim chovejte slušně. Slušné jednání ocení a navíc jim můžete představit váš byznys, protože se vás určitě zeptají, v čem chcete podnikat.

Důležitým aspektem živnostenského podnikání je povinné vedení daňové evidence, která souží ke zjištění základu daně z příjmu. Daňová evidence obsahuje informace o příjmech a výdajích a o majetku a závazcích. Vedení daňové evidence byste měli snadno zvládnout sami. Dobrá znaslost účetních souvislostí patří k devíze úspěšného podnikatele. Knihy Roberta Kiyosakiho vás naučí tomuto myšlení. Podnikání vám navíc umožní vkládat si některé vaše výdaje spojené s podnikáním do nákladů a tak můžete ušetřit peníze za zboží, které už stejně nakupujete jako např. benzín nebo tonery do tiskárny.

Podnikání v MLM je koncipováno tak, aby bylo co nejjednodušší a nejschůdnější i pro člověka, který nemá s podnikáním žádné praktické zkušenosti. K nastartování takového podnikání nepotřebujete vysoké investice ani výhodné půjčky. Doporučuje se začít podnikat při zaměstnání na živnostenský list. Postupem času, když vaše příjmy z podnikání převýší příjmy ze zaměstnání, můžete zvážit, zda dáte výpověď v práci a zda rozvinete dále vaší byznysovou infrastrukturu, kam patří např. založení společnosti s  ručením omezeným. Jak na efektivní založení s.r.o. nebo pronájem sídla se dozvíte v druhém dílu našeho seriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM.

Autor článku neručí za aktuálnost, korektnost, úplnost nebo kvalitu informací v článku. Je doporučeno předem konzultovat informace obsažené v článku s příslušným úřadem, právním, daňovým či účetním specialistou nebo vaší MLM společností.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

1 Comment

Napsat komentář