Nezařazené

Co byste měli vědět, než založíte s.r.o.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Network marketing je spravedlivý obchodní model s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Tento příjem má charakter příjmu z podnikání a podléhá legislativním nárokům. V tomto speciálním miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se naučíte, jak chytře, formálně podnikat, vyhovět legislativním požadavkům a přitom maximalizovat své zisky. V každém díle naleznete také užitečné tématické odkazy.

Díl 2.

Jak jsme již psali v prvním díle našeho miniseriálu, měli byste si vystačit v začátcích vašeho MLM podnikání se živnostenským listem a podnikat jako fyzická osoba. Postupem času podle toho, jak se vám bude v podnikání dařit, mohou se vaše myšlenky točit kolem založení firmy.  Proč založit či nezaložit s.r.o., se dozvíte v tomto příspěvku.

Jaká je vaše podnikatelská strategie

Nejprve je si třeba uvědomit, že založení s.r.o. není rozhodně pro podnikání v MLM nutností. Ne každý distributor má takové ambice a to je určitě v pořádku. Založení s.r.o. by měli zvažovat pouze strategičtí podnikatelé, kteří mají budoucnost svého byznysu jasně naplánovanou a drží svou MLM příležitost pevně ve svých rukou.

Výhody a fakta společnosti s ručením omezeným

  • Společníci ručí do výše nesplaceného základního kapitálu.
  • Ve většině případů je provozování společnosti daňově výhodnější.
  • Společnost s ručením omezeným poskytuje lepší ochranu majetku než OSVČ.
  • Právnická osoba vzbuzuje větší důvěryhodnost a prestiž.
  • Společnost s r.o. s každým rokem své existence buduje obchodní jméno a historii firmy, čímž zvyšuje svůj kredit.
  • Hodnota společnosti s r.o. se v čase zvyšuje, poté můžete zvážit prodej společnosti nebo jí předat potomkům.
  • Společnost s r.o. může expandovat navýšením vkladů nebo přistoupením nových společníků.
  • Řízení společnosti s r.o. je možné předat jednateli nebo dalším společníkům.
  • Základní vklad u společnosti s.r.o. činí 200.000,- Kč.

Předtím než se rozhodnete založit s.r.o…

– konzultujte tuto možnost s vaší MLM společností, zeptejte se na konkrétní případy z praxe a zjistěte si, jak je to s převodem licence z fyzické osoby na právnickou,

– poraďte se s vaším daňovým poradcem, zda jsou vaše příjmy z MLM dostatečně vysoké a zda v případě založení s.r.o. ušetříte více na daních,

– zvažte, zda společnost založíte sami nebo do ní přizvete rodinné příslušníky,

– ujistěte se, zde zapadá s.r.o. do vaší dlouhodobé podnikatelské strategie a zda z ní budeme mít praktický užitek.

V klasickém podnikání jsou půjčky přes internet nebo půjčky bez registru běžnou praxí. Podnikatelé tak řeší rozjezd podnikání nebo založení s.r.o., na které potřebují základní vklad 200.000,- Kč. Network marketing je však postaven na jiné filosofii a proto byste měli založit s.r.o. z dostatečných příjmů plynoucích právě z MLM.

Podnikání pod hlavičkou s.r.o. ocení zejména rodinné podniky, kde je každý člen zasvěcen do podnikání a nějakým způsobem se podílí na jeho rozvíjení. V praxi to pak vypadá tak, že celá rodina podniká na jednu MLM licenci v rámci své s.r.o. a vytváří tak bohatství a tradici pro další generace.

Ve třetím díle našeho praktického seriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se dozvíte, jak založit s.r.o. a jak vám v tom mohou různé společnosti jako je např. companyconsulting.sk pomoci.

Autor článku neručí za aktuálnost, korektnost, úplnost nebo kvalitu informací v článku. Je doporučeno předem konzultovat informace obsažené v článku s příslušným úřadem, právním, daňovým či účetním specialistou nebo vaší MLM společností.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář