Nezařazené

Jak efektivně založit s.r.o. pro podnikání v network marketingu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Network marketing je spravedlivý obchodní model s podloženými výsledky, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu. Tento příjem má charakter příjmu z podnikání a podléhá legislativním nárokům. V tomto speciálním miniseriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM se naučíte, jak chytře, formálně podnikat, vyhovět legislativním požadavkům a přitom maximalizovat své zisky. V každém díle naleznete také užitečné tématické odkazy.

Díl 3.

Ve druhém díle našeho seriálu jste se dozvěděli, kdy je vhodné a výhodné založit společnost s.r.o. pro podnikání v MLM. V tomto článku si podrobněji ukážeme, jak efektivně takovou firmu založit, aniž byste museli „lítat“ po úřadech.

Než začnete, ujasněte si…

  • Název firmy
  • Sídlo společnosti
  • Předmět podnikání
  • Základní kapitál (min. výše je 200.000,- Kč)
  • Kdo budou společníci firmy
  • Výši vkladu společníků
  • Firemní bankovní účet
  • Roli jednatele firmy

Firmu můžete založit od základů novou a nebo přejít ze živnosti do s.r.o. Tento přechod je v podstatě stejný jako samotné zakládání, liší se však větší byrokratickou náročností a vyžaduje více času (až dva měsíce). Založení nové firmy od základů trvá cca tři týdny až měsíc.

Jak vypadá založení firmy v praxi

Založení s.r.o. je byrokraticky náročnější proces a proto je potřeba postupovat s rozmyslem. Tento proces obnáší vyplňování mnoha dokumentů a komunikaci s úřady. Nevyhnete se také různým správním poplatkům v řádech tisíci korun. Pokud byste udělali během procesu zakládání nějakou chybu, mohou se poplatky navýšit o pokuty a další výdaje.

V praxi vypadá založení firmy takto:

– Sepsání společenské smlouvy, kde svým podpisem potvrdíte fungování a pravidla vaší společnosti.

– Získání živnostenských listů.

– Podání návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku.

– Zápis společnosti do obchodního rejstříku.

– Registrace společnosti na finančním úřadě.

Při zakládání máte v podstatě dvě možnosti, buďto si vše vyběháte na „vlastní pěst“ a na úkor vašeho drahocenného času nebo si najmete specialistu. Specializované firmy na zakládání s.r.o. vyřídí za vás veškerou agendu spojenou s nudným papírováním a „úřadováním“ za přijatelnou úplatu. To vám ušetří spoustu času a peněz. Zadejte si do vyhledávače „založení s.r.o.“ a vyjede vám hned několi firem, které se touto problematikou zabývají na profesionální úrovni.

Mezitím, co bude specialista vyřizovat zakládání firmy, můžete se zatím porozhlédnout po užitečném vybavení do vaší domácí kanceláře. Např. tonery nebo levné náplně do tiskáren budete potřebovat opakovaně. Proto hledejte zavedené a osvědčené prodejce. Jak si vybavit kancelář a nebo jak získat s.r.o. v rekordním čase přes specialisty, kteří nabízejí prodej ready made společností, se dozvíte ve čtvrtém díle našeho seriálu Vytváříme infrastrukturu pro podnikání v MLM.

Autor článku neručí za aktuálnost, korektnost, úplnost nebo kvalitu informací v článku. Je doporučeno předem konzultovat informace obsažené v článku s příslušným úřadem, právním, daňovým či účetním specialistou nebo vaší MLM společností.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Napsat komentář