MLM společnosti Start podnikání

Jaká MLM společnost je ta nejlepší? 5 typů firem, které byste měli znát..

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jaká mlm společnost je ta nejlepší? Každý multilevelmarketer vám odpoví, že právě ta jeho. Nic nového pod sluncem. Odborníci a úspěšní mlm podnikatelé se často shodují, že pokud chcete dosáhnout opravdu velkého bohatství v mlm, musíte vzít v potaz několik důležitých faktorů: Připojit se ke správnému programu ve správný čas a v době, kdy vzniká exponenciální růst společnosti. Pojďme vzít pod lupu pět typů firem, které v oblasti multilevelmarketingu působí a na základě tohoto tvrzení objektivně zhodnotit  jejich klady a zápory.

Graf exponenciálního růstu úspěšné MLM společnosti

1. Pyramida a letadlo

Tyto podvodné společnosti se s oblibou tváří jako multilevelmarketing. Mohou cítit exponenciální růst, ale velmi rychle končí, když přijde na kontrolu příslušný úřad. Tok peněz v takovéto nelegální společnosti proudí z nově příchozích členů, předražených finančních produktů, atd., aby posléze skončil v kapse vedoucích členů pyramidové struktury.

2. Stará škola

Tyto mlm společnosti jsou na trhu už desítky let, dosáhli exponenciálního růstu, který po mnoho let udrželi. Takovéto společnosti dosahují miliardových obratů a lidé, kteří do nich vstoupili v počátečních fázích, si vybudovali dostatečné pozice k zajištení nemalého bohatství. I v dnešní době si můžete ve společnostech tohoto typu slušně přivydělat a získat trvalý příjem. Pokud ale chcete vybudovat velké bohatství a pobírat závratné bonusy, budete mít dosti stíženou situaci tím faktem, že tyto společnosti už dosáhli svého exponenciálního bodu zralosti.

3. Fletlajneři

Tyto mlm společnosti můžeme přirovnat k běžci na dlouhé trati, který nikdy nedoběhne do cíle. Mohou pilně pracovat, mít vytrvalost, ale nikdy nedosáhnou exponenciálího růstu. Příčinou takového trápení může být špatný produkt, nekvalifikovaný management firmy,  chybějící systém práce a vzdělávání, nedostatečný rizikový kapitál nebo neatraktivní kompenzační plán. Společnosti tohoto typu mohou přežívat několik let, ale opravdové bohatství svým distributorům nikdy nepřinesou.

4. Podomní prodejci

Mezi tyto firmy patří různé prodejní systémy. Jejich cílem je prodávat, prodávat a prodávat. Jestli jste se setkali s někým, kdo má plnou tašku produktů a když ho vyhodíte dvěřmi, vrátí se oknem, pak jste měli tu čest s podomním prodejcem. Lidé v těchto systémech pravděpodobně nechápají sílu multilevelmarketingu a budování sítí nebo jim to ještě nikdo nevysvětlil. Je takřka zločinem proti přírodě, být zapojen do multilevelmarketingu a věnovat se pouze aktivnímu prodeji. Prodej vám zajistí příjem jen pouze do té doby, dokud budete sami aktivně prodávat. Tyto firmy musí neustále rekrutovat obrovské množství prodejců, aby měli dostatečný tok peněz. Prodejce pak za prodané položky pobírá sjednanou provizi.

5. MLM společnosti nového věku

Experti multilevelmarketingu se shodují, že právě ve společnostech tohoto typu se tvoří opravdové bohatství. Tyto společnosti mají potenciál dosáhnout trvalého exponenciálního růstu a miliardových obratů. U těchto firem se tvoří vrcholové pozice a bohatství pro jejich distributory. Poučeni z úspěchů mlm společností, které již v minulosti dosáhli udržitelného exponenciálního růstu, můžeme lehce definovat mlm společnost nového věku. Taková firma je na trhu poměrně nová (fungující alespoň pět let), má jedinečnou atraktivní produktovou linii, je zajištěna dostatečným rizikovým kapitálem, řídí ji kvalifikovaný a zkušený management, motivuje své distributory propracovaným kompenzačním plánem, podporuje je silným leadershipem a vzdělávacím systémem, má vybudovanou administrativní a logistickou infrastrukturu.

Nyní už je jen na vás, aby jste si řekli, co očekáváte od spolupráce s mlm společností. Pokud uvažujete o zapojení do mlm,  doporučuji vyhledávat pouze ty firmy, které odpovídají pátému typu tj. mlm společnosti nového věku. Jestliže v multilevelmarketingu už podnikáte, můžete sami posoudit podle výše uvedených kritérií, do jakého typu vaše firma patří.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

10 Comments

 1. Exponenciální bod zralosti, toto moc nechápu. Když někdo vstoupí do MLM společnosti je vždycky na uplném konci. Záleží jen na něm jak rychle a jak moc bude svůj byznys budovat. Na stáří společnosti samotné, podle mě, příliš nezáleží.

  Možná by to chtělo nový článek, který by tento názor vysvětlil.

  • Absolutní zvrácenost. Kdyby autor článku znal vývoj MLM společností, a znal osudy lidí, věděl by, že nezáleží na tom, kdy člověk do MLM systému vstupuje, ale co v něm vytvoří!!! Znám desítky lidí co jsou v MLM 17 let, využívají nákupů produktů pro sebe, trochu si přivydělají prodejem.Pak znám desítky lidí, kteří vstoupili do MLM před třemi lety a mají vysoké pasivní příjmy.
   Jeden přiklad za všechny. Japonští manželé Hannovi, kteří se přistěhovali do Kanady v roce 1998 se zapojili do podnikání v MLM Amway.v roce 2003. V roce 2009 dosáhli urovně EDC- ředitelští diamanti- Příjmy dosahují na této úrovni 500 000.- měsíčně a výše! Podotýkám, že amway je v Kanadě 45 let!!!
   Ještě že v době, kdy dostali nabídku tohoto podnikání nečetli tento blábol, říkající, že záleží být na začátku!!!
   Doporučuju autorovi bližší poznání tohoto systému podnikání!!!

 2. Též souhlasím s předěláním příspěvku. Opravdu nezáleží zda je společnost nová nebo stará…ta stará ma aspoň historii. pokud má ovšem dobrou histrii, tak je jedno jak je tu dlouho. jenzáleží jake si to udělaji lidé. Zda budou něco dělat nebo ne…někteří tvrdí že je trh přesycený…ale to je to je blábol, protože se bojí něco zkusit. To bych pak mohl říci o supermarketech..je jich tu moc a stále se staví nové a pořád do nich lidi chodí. A tak to bude i s MLM. budou se tu nové přidávat a vždy se najde někdo kdo to bude dělat. Ale zvláštní je, že ty nové tu moc dlouho nevydrží. Takže se zas vracím na začátek 🙂 proto co tu je 20-50let a má tradici, tak to tu prostě bude. Jak v nemoci tak ve zdraví 🙂

 3. Při vší úctě, článek je poněkud schématický a zabývá se z mého pohledu relativně nepodstatnými věcmi. Mnohem podstatnější je např. zda musíte mít povinné minimální obraty, co se stane, když je nesplníte, obecná serióznost a spolehlivost firmy, plnění slibů a závazků, potenciál setrvat na trhu desítky let (když už si chci budovat pasivní příjem třeba pro zajištění důchodu, je přece hloupost spoléhat na nějaké rychlokvašky posledních pár let), jaký je skutečně marketingový plán (hodně firem tam má různé háčky, na něj dotyčný marketér přijde až je pozdě) atd.

  Ač si stránek docela vážím, jeví se mi článek jako poměrně povrchní, zavádějící a amatérský. I když tu nebudeme hodnotit konkrétní top společnosti, kdybych někomu měl poradit, co si vybrat, a to mimo oblast svého MLM, zaměřil bych se na úplně jiné oblasti, a ne takové esenciální body jako zde, neboť skupiny 1), 3) a 4) snad ani nelze považovat za MLM a mezi těmi zbývajícími stojí 80-90% za nic. A právě tato kritéria jsou nejpodstatnější. A sázet na nové společnosti, pokud opravdu nevidíte do pozadí (což téměř nikdo nevidí), se rovná loterii a hazardérství. Kolik já už poznal lidí, co nadšeně ‚rozjížděli‘ MLM a dnes tento pojem nemohou ani cítit…

  Troufl bych si tvrdit, že jsem se zapojil do té nejlepší MLM v okolí. Jenže ne proto, že to tak říká každý o tom svém, ale proto, že jsou pro to desítky konkrétních podpůrných tvrzení a také řada objektivních fakt a výsledků. Na druhou stranu s některými zaujatými lidmi je diskuze nemožná a nikdy si nenechají vysvětlit, že MLM typu letadlo, jako třeba Lyoness, není to nejlepší na světě a když jim kladu konkrétní otázky, na které už nemají naučené odpovědi, tak se zamotávají a totálně selhávají – jedinou odpovědí pak je, ať se podívám na jejich prezentační video, neboť tomu sami nerozumí (a takových je více, např. ‚investice‘ do zlata apod.). To je problém i různých pojišťováků MLM, kteří se haní navzájem ve snaze odvrátit jasný argument – a nakonec z nich vypadne, že všechny MLM znají, neboť všechno je skoro stejné, jenom aby nemuseli přemýšlet, popř. přehodnocovat něco, čemu doposud věřili…

  K nám se přidávají i multimilionáři, úspěšní podnikatelé a není to rozhodně o nějakém vysedávání na Internetu a ‚rozesílání reklam‘. Nevěřím, že toto může dlouhodobě v jako systém MLM fungovat. MLM především musí mít excelentní produkt, aby bylo mnoho těch, co se zapojí jenom tím, že jej budou užívat, ale živit se budou něčím úplně jiným. To aby vznikal zisk v síti. A také nesmí být úplně jednoduché se prosadit. Jinak by to dělal každý a to by pochopitelně také nefungovalo. Když jsem viděl takové Talk Fusion, tomu fakt mohou věřit naprostí naivkové. Není to sice pyramida v pravém smyslu slova, nicméně bohatě mi stačí představa, že se jen přihlásím na Internet a pozvu další lidi na video, které odpřednáší globálně někdo jiný, a budu mít produkt, který je poměrně drahý na to, že 99% lidí jej využije zase jen na šíření tohoto MLM a jinak na nic – to člověk nemusí být Einstein, aby si spočítal, že toto po pár letech odhnije od spoda, až už nebude koho takto lacině do systému zapojovat a tedy důvod měsíčně za poměrně bezcenný produkt platit.

  Mohl bych toho napsat hodně, ale určitě koukejte, zda se do systému ve velkém zapojuje mnoho mužů, jsou-li mezi nimi i velmi úspěšní podnikatelé a také, zda je zde zajištěna dlouhodobá stabilita – jak samotné firmy, tak i sítě, kterou si vybudujete. Na tomto obrovské množství firem bohužel pohoří. A další věc, nikdy se žádná firma nemůže líbit všem, takže se ptejte těch, co někde dlouhodobě uspěli, a ne těch, co střídají jednu za druhou a nikde nedokáží prorazit. Takoví budou ochotni hanit úplně všechno, včetně zlatého telete za milión dolarů, k jehož zisku stačí přeskočit třímetrový potok – jenže oni to nedokázali :-))))

  • Martine, mluvíte mi naprosto ze srdce, neřekla bych to lépe:-) tuším že jedete v podobném systému jako já, podle toho co píšete..ale třeba se mýlím;-) když tak písněte na mediclient@email.cz, ráda si počtu chválu na váš systém:-))Pája

 4. Proč si ten autor nedá trochu pozor na gramatické chyby? Vadí mi to zásadně, když už chce psát, měl by to umět nebo si to nechat opravit.

  • Na gramatiku bych se osobně nedíval. Není důležité, jaké i, y píše, ale je důležité, co má v hlavě. Tedy, alespoň pro mě.

 5. Tak čísla sa tu pletú… 90% firiem skrachuje do 5 rokov, a 3-5% MLM podnikateľov je úspešných. Čísla sa ale menia zo sekundy na sekundu, takže v tom nemá nikdy nikto pravdu. Dá sa spraviť len odhad. Ja sa MLM Venujem už 5 rokov. Nie som nejako extrémne úspešný, ale zarábam od 600 do 800, niekedy aj 900 € mesačne, pasívnym príjmom. Nie je to v MLM spoločnosti ani v produktoch. Prešiel som http://www.mlmnetworker.sk tréningom a naučil som sa zarábať aj bez toho aby som predal nejaký MLM produkt alebo niekoho pod seba zaregistroval. Človek sa musí stále vzdelávať, preštudoval som veľa webstránok a prečítal veľa kníh, hlavne od pána Kiyosakiho. Človek, ktorý je bohatý nemá doma obrovský televízor (možno aj ten) ale má knižnicu plnú akýchkoľvek kníh. Podľa mňa dokáže v MLM zarobiť ktokoľvek. Ja som niekoľko tisíci zaregistrovaný v poradí a dokážem si zarobiť oveľa viac, ako človek, ktorý je v MLM zaregistrovaný ako 300 v poradí. Je to hlavne otázka času a vedomostí. Martin.

Napsat komentář