Osobní rozvoj

Jste originál, nebo jste kopie někoho jiného, byť slavného?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Umíte se učit, vzdělávat, chodit na semináře, zúčastňovat se online kurzů, a přitom zůstáváte sami sebou?

Paráda, gratuluju, nebo se necháte lehce ovlivnit?

Žijeme v informační době a díky za ni, díky! Pro někoho to může být výhoda, pro někoho zase zmatek, a to pořádný.

Zeptám se znovu, jste kopií slavné osoby, kopií osoby, co se učila od úspěšné osoby, nebo si stále i přes přísun informací dokážete zachovat svou tvář?

Říkáte si samá otázka a máte recht. Právě otázky nás posouvají dál, nejraději bych článek ukončil, abyste měli čas popřemýšlet a nebyli ovlivněni tím, co napíšu, ale budu pokračovat.

Neustále se ptejte PROČ! Jakmile si na otázku odpovíte, znovu se na nalezenou odpověď zeptejte PROČ!  A PROČ? Protože to je to, co Vás posune, a zůstanete sami sebou.

Co to má co dělat na tomto blogu? Jak to s ním souvisí? No jéjej, hodně! Jestliže jste se vydali po cestě finanční i časové svobody a vstoupili do síťového marketingu, setkáte se s čímsi, jako je školení, semináře, webináře, workshopy, a aniž byste si to uvědomovali, tak o byznys nejde na PRVNÍM místě. A o co teda? No kurňa, právě proto, proč toto podnikání miluju, setkáte se se změnou, změnou myšlení, životního stylu, osobním růstem, rozvojem, někdy až duchovnem, ale o tom snad až později.

Čím více víte, tím víc se ptáte. Začne Vám i Váš život zapadat, jako když skládáte puzzle. Ano, někdy máte pocit, že Vám několik kousků do skládanky chybí, ale když se tomu nepoddáte, uvědomíte si, že právě těch pár chybějících kousků je to, co potřebujete. Zamyšlení se sama nad sebou, hledání sebe sama s otázkou: A kdo jsem vlastně já?

Co já vlastně od života chci, co mě baví, v čem jsem dobrý, čím bych mohl světu být přínosem atd.

Pozor, lehce se to čte, ale není to brnkačka, někdo k těmto otázkám ani nedospěje, ale uklidním Vás: myšlení nebolí. Ti, co se již vydali hledat odpovědi na své otázky, je hledají kde jinde než na netu – a že jich mohou najít! Expertů na dané téma je mnoho, ten učí tak, ten zase onak a ve výsledku jde o to samé. Tož tak, ano učte se od expertů, oni Vás mohou nasměrovat, ale výsledkem by nemělo být zodpovězení Vaší otázky, ta zůstane stejně na Vás. Jestli ano, kurz byl úspěšný, jestli ne, jste spokojeni, pak se stáváte kopií. Nikdo, ale nikdo Vám neodpoví na otázku, kdo jste Vy, nikdo, jen Vy sami, logické, né?

Proto moje rada zní, ano učte se, vzdělávejte, ale nezapomeňte na důležitost a původ Vašich otázek. Ony kurzy mají, nebo by měly být (protože s prominutím se objevilo tolik samozvaných koučů, co si myslí, že už přišli na to tajemství, a přitom ještě ani sami nevědí, kdo jsou) základem toho, abyste našli cestu k sobě.

Na začátku jsem psal, že informací je spousta, ale pozor na jejich vstřebávání, ať Vám to hlava stíhá pobrat, vybírejte dle doporučení přátel, dle Vašich sympatií, chcete-li i srdcem. Nedejte na první dojem, nečtěte recenze, nenechte se ovlivňovat, ale sami si udělejte úsudek (jen nesuďte).

Nemyslete si, i já jsem dřív odsuzoval na základě druhých či prvního dojmu, i já jsem informace přímo hltal ze všech zdrojů. No, včil už vím, že nesoudit druhé je moudré a jít krůček po krůčku je víc než potřebné.

Opravdu nemusíte být všude a u všeho. Co Vy a Váš vývin, co třeba když jste začali chodit? Prvně jste se plazili po břiše, pak po kolenou, pak jste vrávoravě vstali a hned upadli. Zůstali jste na zemi, nebo jste se zvedli znovu a znovu na další pokus?

Lidi, pro dnešek asi tak, držím Vám všem pěsti, nikdy to, nebo spíš se, nevzdávejte a buďte sami sebou, nehrajte si na někoho jiného, a to, ať už si okolí o Vás myslí cokoliv.

Chcete být sami sebou, nebo vyhovovat jejich představám?

No kurňa, to bylo zase otázek. 🙂 Ale věřím, že z článku pochopíte co tím chtěl básník říct.

Líbí se Vám můj článek? Klikněte na „To se mi líbí“, sdílejte ho na Facebooku nebo jiných sociálních sítích, diskutujte o něm zde v komentářích.

Mějte krásný den.

Roman Sobotka

(redakčně neupraveno, jen malý postřeh – MYŠLENÍ BOLÍ)

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2 Comments

Napsat komentář