Osobní rozvoj

Pod kobercem: Motivací k demotivaci!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Cože? Motivací k demotivaci. Jak to vlastně myslel? Takto jsem to myslel!

Pravda je taková, že motivace je mocný nástroj k posílení práce, bez debat. Otázkou je spíš jak efektivně motivovat? Motivuje vegetariána, když mu masožrout bude vykládat, jak udělat nejlepší stejk? Motivujete své kolegy svýma motivama, nebo víte co je (de)motivuje k práci?

Krásná ukázka v našem slavném českém filmu Dobrý voják švejk. Kdy doktor Grünstein léčil všechny případy klystýrem! Ano, teď se vám možná vykouzlil úsměv na tváři, kdo neviděl, ať koukne. Nedostáváte náhodou pravidelný, ale naprosto nesmyslný, motivační klystýr od svého sponzora?

My story

Před několika lety jsem chodil na individuály k Mirovi a dával mi různé rady, vůči nimž jsem měl bohužel kolikrát zavřenou mysl a s postupem času jsem mu dal i za pravdu. Udělal jsem dvě zásadní chyby:

První chyba, neukázal jsem mu jak se mnou komunikovat, aby jeho rady padly na úrodnou půdu.
Druhá chyba, pokud jsem s ním nesouhlasil, měl jsem zavřenou mysl a nesnažil jsem se ho pochopit. Čekal jsem na každý konec jeho věty, abych tam hned protlačil svůj vlastní názor.

Důsledek si dokážete domyslet. Na druhou stranu jsem NEVĚDĚL JAK, pač jsem si ani nedokázal představit jinak komunikovat. Naštěstí to je minulost.

Uděláme pouze to, co si dovedeme představit.

Věci neděláte záměrně špatně, děláte je pocitově a v dobré víře si myslíte, že takto to je nejlepší. Bohužel kolikrát náš způsob komunikace není odkomunikovaný z více úhlů pohledu, ale stačí položit pár otázek a uvědomíte si, že komunikujete neefektivně.

Zajímavá schůzka:
Asi před měsícem za mnou přijel jeden kamarád, budeme mu říkat třeba Lojza. S Lojzou jsme si sedli a ptám se ho čemu vděčím za tu čest? A on: „Potřebuji, abys mne namotivoval, abych začal dělat jednu práci.“ Smál jsem se a povídám: „To jsi kámo na špatné adrese. Já se tě zeptám, z čeho máš strach? Co by ti pomohlo, aby sis uvědomil, zda to opravdu chceš dělat, a zbytek záleží na tobě!“ Zjistil jsem, že měl v hlavě spoustu myšlenek a nedokázal je správně uchopit. To ho paralyzovalo.

Výsledek: Pojmenovali jsme strachy, ukázali možnosti a důsledkem naší komunikace byla motivace a uvědomění, že tu práci dělat chce!

Jak jste na tom Vy s komunikací?

Jak ukazujete lidem návod, jak s Vámi mluvit?

Jak si říkáte o návod, jak mluvit s druhou osobou?

Řešíte konkrétní problémy, nebo motivujete svými motivy a bez valných změn?

 

Pokud vám tento příběh připomíná vás, tak co uděláte? Ano, učíte se rychle. Správně: napíšete na léčitelskej email rozvoj.info@seznam.cz uvedete váš problém a co vás trápí a dostanete minimálně 900 vteřinovou léčbu. Dobrá zpráva: 30 Kč poplatek zrušen, takže rady budou ZDARMA.

Mějte se jak chcete a jak chcete tak se mějte. Já se chci mít dobře, tak se tak mám.

Jak TO dopřát jiným: Méně odvážní kliknout na tlačítko To se mi líbí. Pro odvážné komentář níže.

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

1 Comment

Napsat komentář