MLM společnosti

Prodám MLM síť. Značka: S milionovými obraty!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Síťový marketing, multilevel marketing, též network marketing, je legitimní obchodní koncept, jehož přidaná hodnota tkví v unikátní podnikatelské příležitosti pro každého, kdo touží po dalším zdroji příjmu.

Jako podnikatel v síťovém marketingu budujete své vlastní podnikání pod hlavičkou firmy, která vám dává logistické zázemí včetně produktů, podnikatelského vzdělávání a podpory prodeje. Vaším jediným úkolem je, aby zboží mizelo z regálů. Toho lze docílit budováním zákaznické, maloobchodní sítě a vytvářením distributorské sítě, kdy napojujete nové obchodní partnery na mateřskou firmu. Dostáváte zaplaceno hotovými penězi za maloobchodní prodej vašim zákazníkům a dále jste odměňováni dle kompenzačního plánu MLM společnosti.

Ti nejlepší distřibutoři si díky MLM přijdou na milióny dolarů ročně. Holton Buggs, hráč kávové firmy Organo Gold, vydělává 14.400.000 USD, což dělá neuvěřitelných 288 tisíc miliónů korun ročně.  Dexter Yager, legenda kosmetického gigantu Amway, vydělává síťovým marketingem v průměru 12.000.000 USD ročně.

Síťový marketingu funguje. O tom již dnes není pochyb, ale lze v tomto typu podnikání uplatnit tzv. exitovou stategii?

V klasickém podnikání mnoho byznysmenů buduje své podniky s myšlenkou, že je jednoho dne, po dosažení určitého cíle, prodají a budou si zaslouženě užívat plodů své práce.

Exitové strategie jsou oblíbené např. mezi sériovými podnikateli, kdy jim prodej jednoho nebo více úspěšných byznysů přinese dostatečnou hotovost na rozjezd dalších, často větších podniků.

Exitové strategie jsou také výhodné ve chvíli, když už jste unaveni podnikáním a chcete odejít do pomyslného důchodu a jednoduše si užívat života a vydělaných peněz.

Z českých luhů a hájů uvádíme např. společnost Fincentrum, kdy její zakladatelé Martin Nejedlý a Petr Stuchlík prodali majoritní podíl zahraničnímu investorovi. Hodnota firmy v době prodeje přesahovala miliardu korun.

Jak je tedy tomu v síťovém marketingu? Lze prodat pozici s vybudovanou sítí distributorů?

Odpověď zní ANO. Některé MLM firmy prodej distributorství umožnují.

Co tedy motivuje úspěšné distributory síťového marketingu k tak zásadnímu kroku, kdy se zbaví pravidelného hotovostního toku a prodají své cenné aktivum?

Onyx Coale, jedna z nejvýše postavených žen v multilevelové společnosti MonaVie, kde si během sedmi let vydělala odhadem 17 miliónů USD, má jasno. Prodejem distributorství skončila jedna etapa jejího života. Onyx je svobodná žena, píše knihu o MLM a chce se naplno věnovat svým dětem, které vychovává. Proč ne! Z prodeje distributorství v MonaVie by snadno žila až do konce života. Onyx však dlouho „v důchodu“ nevydržela. Nedávno spojila své jméno s firmou It Works! Global, která se zabývá výrobou a distribucí potavinových doplňků. Zda bude pro Onyx It Works! Global dalším miliónovým úspěchem, je jen otázkou času.

Můj známý Roman Sobotka, autor webu infouspech.cz a networker ve dvou MLM firmách, mě nedávno kontaktoval. V jeho životě došlo k zásadnímu obratu a jak řekl můj kolega Marian: „Roman se zamiloval“. Ano, Roman se zamiloval do nové MLM společnosti a učinil rozhodnutí, že jde do nového byznysu naplno. Proto mi nabídl, že prodá distributorsví v jedné z oněch dvou firem, ve kterých ještě donedávna aktivně působil. Prodej distributorství se vztahuje na společnost World Ventures – rychle rostoucího tygra v oblasti nabídky luxusních dovolených za nízké ceny.

Nabídku jsem odmítl. Ale vy s klidem můžete Romana kontaktovat na jeho Facebookovém profilu a získat tak praktické zkušenosti s vyjednávaním o nákupu distributorství v síťovém marketingu.

Exitová strategie v MLM podnikání není zase tak častým jevem, ale děje se.

Jaký vy máte názor na prodej MLM byznysu? Zvažujete do budoucna prodej vašeho MLM podnikání, abyste si mohli užívat pomyslného důchodu nebo naopak chcete investovat již do rozjeté MLM sítě a získat tak další pravidelný hotovostní tok?

Podělte se o své názory s ostatními čtenáři zde v komentářích.

Žijte dlouho a blaze!

Jan

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

11 Comments

 1. Svoji síť bych nikdy neprodal. Užívat si pomyslného důchodu je možné právě v MLM, pokud nestřídáte firmu každé 3 měsíce a vybudujete to až na vrchol. WALKAWAY RESIDUAL INCOME je jeden z mých životních cílů – aby to jednoho dne běželo i beze mne… 🙂

  Myslím, že ani opačně to nemůže fungovat – koupíte síť, a jaký bude Váš příběh jako „lídra“? „Jsem váš nový lídr – koupil jsem si vás všechny…“ Není to duplikovatelné. Nejsou zkratky k úspěchu a v MLM už vůbec ne. Kouzlo je právě v tom, že všichni začínají od nuly – se stejným produktem a se stejným kompenzačím plánem. Tím, co se naučíte po cestě na vrchol – rostete. Pomáháte dalším lidem v týmu splnit si sny a dosáhnout cíle a tím si plníte ty svoje. „Cesta je cíl.“ Nelze to obejít a úspěch si jen tak koupit. Aspoň tedy to je můj názor… 🙂

  PS: Děkuji za Vaši práci a všechno co děláte pro tento úžasný obor!

 2. Zdravím,
  i já bych svojí síť neprodal. Vždycky můžu využívat pouze produkty a pokud by se mi zalíbila jiná MLM společnost, tak bych se o ty dřívější MLM společnosti staral třeba jen na 10% (radit a pomáhat již své vybudované síti), ale už bych osobně nikomu tu danou společnost nenabízel a věnoval bych se po této stránce té nové MLM společnosti.

 3. Lidr,který prodává svoji síť,nikdy lidrem pro svoji síť nebyl.Buď ji nevytvořil nebo ji za něj vytvořili jiní.Asi to dělá jen pro zisk.Nikdo rozumný síť neprodává,pokud si váží své práce,kterou dal do jejího vytvoření.Takový je můj názor.Jinak to nevidím.Zdravím všechny.Stanislav Procházka

 4. Jestli bych prodal své distributorství v mlm? Ano. Důvodů by mohlo být mnoho.
  Otázka však zní, jsem v bodě, kdy to stojí za to? Ne. Nejsem.
  Další otázka. Má smysl zde o tom tady diskutovat? Ne, nemá.
  Jdu překládat, tvořit pro sebe, pro Vás.

 5. Ja by som svoju siet NIKDY nepredal. Kto svoju siet chce predat, nepochopil o com MLM je. V MLM je na prvom mieste clovek! V serioznych MLM firmach je vybudovana siet predmetom dedicskeho konania. To znamena, viem preco to robim a nie preto, aby som ju niekomu predal. http://www.dusandaniel.sk

 6. Já mám na to jiný názor. Byl jsem u jedné společnosti jako vysoce postavený lídr a uvažoval jsem o prodeji. Ale to z důvodu toho, že jsem se chtěl vydat na jinou cestu.

  Pokud ztratíte chuť do další spolupráce s takovou firmou a nechcete dále budovat, tak nejste schopni ani dál pomáhat svým lidem. Ani z 10%.

  Je tedy lepší síť prodat a svěřit ji do rukou schopnému člověku, než být lídrem v pozadí na h….

  Pokud jste se nedostali do podobné situace, tak to nemůžete pochopit. Názory se mění, lidi se mění. Pan Ryšán taky před nějakým tím rokem dělal velké semináře do Talk Fusion a bral to jako svůj cíl a nyní má jiný MLM, pro který dělá. Někdy bych ho odsuzoval, ale z vlastní zkušenosti ho nyní chápu. Nemá cenu dělat u firmy, která nesplnila, co slíbila. Někdy je třeba udělat změnu.
  Bohužel názor, že MLM je doživotní záležitost je hodně často špatná a mylná. To si myslíte ted, ale může přijít za pár let chvíle, kdy to změníte.

  Ono těch společností, které tady fungují desítky let zas moc není. A hodně MLM do pár let skončí.

  • Děkuji Vám Petře, přišlo mi zbytečné reagovat na ostatní komentáře, ale Vám musím poděkovat, že jste jako jediný z reagujících pochopil.
   Pro ostatní snad jen tolik. Máte taky pravdu, ale tu svoji. Já se řídím heslem: „Nesuď druhé, pokud nejsi, nebo jsi nebyl v jejich situaci.“ No a pak žiju dle: „Nic neočekávám, ale vše přijímám.“
   Velmi osvobozující, věřte mi. Vážím si všech názorů – přijímám je. Neočekával jsem pochopení a přece jsem je dostal.
   Pokud si někdo myslí, že nejsem lídr – má pravdu. Pokud si někdo myslí, že jsem lídr, má taky pravdu. Přeju všem ať se daří a děkuji.

 7. Člověk si vybírá celý život. Na základě svých zkušeností a příležitostí, které přicházejí. Pak se musí projevit intuice a odhad a zároveň brát v potaz obecné zákonitosti, aby např. firma byla cca 10 let na trhu. Ale málokdo vydrží s jedním partnerem celý život… MLM promiskuita i věrnost na celý život jsou výjimečné, život je vždycky někde mezi těmito dvěma póly.

Napsat komentář