Osobní rozvoj

Tajemství, část 1. – Jak pracuji s intonací hlasu při prezentaci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Proč intonovat?

Jak se to naučit?

Co dělat při prezentaci s hlasem?

Napsal jsem tutoriál pro svou síť a vzniklo pár otázek ohledně mého stylu prezentování. Lidé chtějí vědět, proč nemám problém zvládnout větší počet prezentací,  či proč jsou mé prezentace účinnější.

„Jedno z největších tajemství prezentace je intonace.“ Michal Mikulášek

Nenavštěvuji akademii rétoriky a nemám to v plánu. Nenavštívil jsem, kromě čtyřech školeních u jiné mlm společnosti, žádná další školení. Mimochodem většinu věcí jsem na školení znal – byla to kombinace Kiyosakiho, Rockyho, Jima Rohna a Napoleona Hilla.

Učím se z feedbacků lidí okolo a sebekritiky.

Proč?

Protože ještě mohu mnoho věcí změnit sám u sebe jenom precizností a drilem.

Není to pro každého, avšak jste-li zanícení, pak to dokážete! Já tomu věřím!

Jak se nejlépe naučit intonovat?

Dělejte prezentace po skypu či po telefonu bez fyzického kontaktu, protože 55% prezentace dělá body language + dojem vyvolaný (doporučením jiného člověka) či oblečení a Vaše auto.

„Bez fyzického kontaktu a bez dojmu, je VŠE o Vaší intonaci a racionálních faktech, což je pro mě výzva. Vyzývám sám sebe na každodenní bitvu se svými vlastními chybami.“ Michal Mikulášek

Tipy:

1)      Ztišit hlas při důležité části.

2)      Zopakovat danou věc, stejně tichým a důrazným hlasem.

3)      Někdy mlčet dokud nepromluví jako první osoba má rozhodující vliv.

4)      Při otázce zvýšit hlas.

PS: Nevadí, že si nevzpomenete na nějaké slovo. To je ta nejmenší věc, popište to a udělejte si z toho srandu.

Popřípadě z toho udělejte Vaši zbraň, promiňte měl jsem toho, již dneska hodně, tak věřím, že omluvíte mou nedokonalost. Jsem jenom člověk …  Najednou jste člověku naproti Vám lidštější a má k Vám blíže. Nejste robot dokonalosti.

Mnohdy mi chyba při dobré improvizaci spíše pomohla!

Tento článek bych rád věnoval lidem ze svého týmu, kteří si o něj řekli stejně jako další články o Tajemství, které na něj budou navazovat.

Odvádíte skvělou práci a jsem na Vás pyšný!

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

11 Comments

 1. Dobrý den, pane Mikulášku. Fajn článek, ale můžete mi, prosím, ještě jednou vysvětlit v tipech bod č. 3? Ta věta mi nedává smysl. Děkuji Blanka.

  • Na celém článku, který je především o zkušenostech popřípadě myšlenkách Vám vadí kompozice? Zdůraznění toho, co vychází z mého každodenního postoje?
   Řekněte mi raději zpětnou vazbu na článek a téma. Jaké máte Vy zkušenosti a jaké jsou Vaše tipy na intonaci.

   • „Ty Vaše citace všechno ostatní zastiňují.“ Petr

    „Téma je dobré. Informativní hodnota článku minimální. Chtělo by to rozvést“ Petr

    „Věty jsou nesrozumitelné. V bodě č.3 máte 2 slovesa v jedné větě, proto to nedává smysl. Naopak v bodě č.2 Vám přebývá čárka. A tak dále.“ Petr

  • Pátým pádem – oslovujeme, voláme. Pane Mikulášku, Buštíku, atd. To je víc, než intonace, neboť jméno je to, co slyšíme rádi. Jasně, čistě, zřetelně a s láskou vyslovené.
   S úctou k Vám, pane Mikulášku.

 2. Podle pravidel pravopisu je pravda, že příjmení se skloňuje. Obvyklé ale je, že se v praxi od tohoto běžně upouští. Ona ta pravidla jsou přece jen někdy strnulá. Neskloňované příjmení je to, co mi na diskuzi vadí nejméně 🙂

  Michale, ten bod 3. fakt vypadá podivně, asi by to chtělo větu přeformulovat.

  P.S. Pokud mne budete někdo oslovovat příjmením, vynechte skloňování. U jmen nečeského původu to není nutné a vypadá to blbě 🙂

 3. Viktor Ševčík Odpovědět

  Dobrý článek michale,mám návrh na opoziční článek tak se těš 😀 jinak další super článek a na ty další se těším stejně tak,že v neděli už něco odešlu

 4. Dobrý článek a souhlasím, že intonace je při prezentaci důležitá. Akorát trochu nesouhlasím, že by se měla dělat prezentace online či telefonicky. Ano, pokud to někomu funguje, tak at si to dělá. Jistá úspora času a peněz to je.

  Když se ovšem zamyslím na duplikaci, tak mám pocit, že lidé nejsou velice zdatní v telefonování či skype. Proto prezentace touto formou by tak rychle nenastartovala expanze růstu duplikace v mé síti. Přece bavit se a povídat si umí každý. Dokonce se rád v tom každý zdokonaluje. Osobně komunikuje člověk denně x-krát (rodina, přátelé, kolegové atd…) Tímto mě inspiroval Randy Gage v knize (Jak si z MLM vybudovat stroj na peníze) a Robert Kiyosaki (Byznys pro 21.století).

  Chtěl jsem na toto téma napsat názor z jiného pohledu, ať si to každý zhodnotí sám. 🙂

Napsat komentář