Nezařazené

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře? Soutěžte o nejnovější knihu Roberta Kiyosakiho!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Vždy jsem v očekávání, když Robert Kiyosaki napíše novou knihu. Proto jsem neváhal ani vteřinu a ihned, jak vyšlo v češtině jeho nejnovější dílo „Proč jedničkáři pracují pro trojkaře“, jsem požádal nakladatelství Pragma, aby mi zaslalo pro vás do soutěže pět výtisků. Knihu jsem vám představil před necelými 14 dni na našem Facebooku a vyzval vás, abyste navrhli soutěž. Přišlo mnoho vašich návrhů. Nejčastěji se v nich však opakovalo přání, aby každý, kdo chce vyhrát knihu, napsal do komentářů svou odpověď na to Proč jedničkáři pracují pro trojkaře. Dlouho jsem přemýšlel nad tímto vaším návrhem a napadlo mě, jak bychom mohli zadání soutěže, ještě o něco více „okořenit“.

Každý z vás se určitě někdy setkal s nějakým skeptikem síťového marketingu nebo podnikání obecně. Skeptik vám dokáže přesně vysvětlit, proč podnikání nefunguje a proč model „dobře se uč, najdi si jisté, dobře placené zaměstnání a šplhej po kariérním žebříčku“ naopak funguje. Možná jste to už slyšeli od vašich nejbližších přátel, kolegů, apod. Já jsem se s tímto způsobem myšlení setkal už mnohokrát.

Zadání soutěže tedy zní:

Napište do komentářů zde pod tento příspěvek nejkurioznější, nejzajímavější nebo nejvtipnější argument, kdy vám někdo přesně vysvětlil, proč podnikání nemůže fungovat a proč dobré vzdělání a teplé, pohodlné, pracovní místečko je tou nejlepší volbou pro život. Hledáme tedy nejzajímavější výrok, který je protikladem Kiyosakiho odpovědi na otázku „Proč jedničkáři pracují pro trojkaře“ (jestli znáte alespoň trochu Kiyosakiho knihy víte, proč jedničkáři pracují pro trojkaře).

Pokud žádnou takovou zkušenost nemáte, bavte se tento týden s lidmi ve svém okolí na toto téma a zaručeně získáte plno „zajímavých“ odpovědí.

Ze všech komentářů zde pod příspěvkem vybereme pět nejzajímavějších. Jejich autorům zašleme domů Kiyosakiho nejnovější knihu. Soutěž trvá do neděle 24. listopadu. V pondělí na to vyhlásíme pět výherců!

Děkujeme nakladatelství Pragma za zaslání knih a za to, že díky němu můžeme číst Kiyosakiho v češtině!

STAHUJTE ZDARMA PDF DÁRKY

DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 


MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 


 

JIŽ TUTO NEDĚLI OD 17:00 MLM SUMMIT

DO STARTU AKCE ZBÝVÁ:

Zbývá do startu MLM Summitu...


 
 
Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jsme největší komunita podnikatelů v síťovém marketingu na CZ/SK internetu s tradicí od roku 2011. Pravidelně sdílíme praktické informace, rady, tipy a návody, jak úspěšně podnikat v network marketingu. V případě dotazů, postřehů nebo návrhů spolupráce nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

25 Comments

 1. Kamarádka maminky sousedovy přítelkyně to dělala půl roku, a teď je ráda, že je v zaměstnání. Tak vidíš, že to nefunguje. Kdyby to fungovalo, tak by to dělali všichni a nakonec by už nebylo koho do toho nalákat.

  P.S. Ono to nebylo přesně takhle, ale podstata v tom je.

 2. Všichni nemůžou být podnikatelé, kdo by pak živil svět.

  Má odpověď: Kdysi byli všichni podnikatelé a podnikali si na vlastním políčku. Dnes je mnoho techniky, která to zvládne za nás, co tedy brání tomu, aby všichni byli podnikatelé?

  Tomu, že už jsem dospělý.

  Cože?

  Protože jsem přestal věřit na pohádky, kde všichni mohou podnikat a mít vlastní zámky.

  Prostě ten chlap mě dostal 😀 Škoda, že tehdy jsem v týmu ještě neměl kluky, kterým nebylo 18, protože bych mohl říct, že má samozřejmě pravdu 😀 Oni věří, ještě na pohádky a právě proto jich dosáhnou. (Viz. Napoleon Hill)

 3. Jedna z mála, která mě teď napadla: Hele Jardo vyser se na to, nechceš snad skončit v kriminále ?? ( při povídání si o možnostech podnikání se známým a o tom čemu se věnuji já osobně).

 4. Když budeš mít dobré vzdělání, tak najdeš dobrou práci a budeš moct vydělávat velké peníze hlavou, ne manuálně jako my. My musíme takhle makat, protože jsme neměli šanci na lepší vzdělání. ( vietnamští rodiče)

 5. Ahoj, pojd se mrknout v patek, rozjel jsem sitovy marketing.
  Odpoved: Jéééežiš zas nejake letadlo.

  Po čase a nějakém zisku…

  tak jak to jde?

  Jo dobře , uz mi dobře vydělává….

  No však jo, někdo musí oškubat ty dole,….

  ……

  Přiklad dvě:

  To radši budu chodit do práce než někoho nahánět.

  (pozn. človek od pásu, co se ani nepodival oč jde)

 6. Jednickari sa naucia a urobia vsetko od A po Z bez pouzitia svojho rozumu, su poslusni, nalinkovani. Jednotkar je idealny zamestnancec. Trojkar sa snazi rozmyslat za seba (nie za system) preto je trojkar, lebo neberie vsetko od A po Z. Snazi sa veci zjednodusovat ( je „pozitivne lenivy“) a preto sa snazi veci zjednodusovat, sprehladnovat, zrychlovat, preto selektuje informacie, ktore prijima. Snazi sa brat zodpovednost za seba a nie vyhovarat sa na okolie.Stava sa leadrom a vedie ludi ktori su v istych veciach fundovanejsi,sikovnejsi ale nechavaju sa viest.

 7. Argumentov a prečo NIE sú milióny,ale u mňa najčastejšie: ty na to máš no ty si ten vyvolený…no hádam ja nebudem niekomu niečo ponúkať a niekoho nahánať….ja mám svoju ISTOTU v zamestnaní…
  Ale najlepšia bola odpoveď jednej pani, ktorá ,,smrdí korunou,, a ona mi povie, že nemá čas a radšej si oddýchne.(a potom za ňu kamarátka vypisuje prosiace inzeráty o pomoc kto jej čo môže podarovať)…Pohodlie ľudí a spokojnosť nepozná hranice…

 8. On: Jo to jsou ty předražený věci, co nefungujou a živí se na tom celý řetězec lidí. Já: Které věci máš na mysli? On: No jednou mi poslali nějaké pilule. Já: Tahle moje společnost? On: Ne, ale to je všechno stejný. A navíc z Ameriky. Všechno, co je z Ameriky je špatný! Já: A brambory jíš? On: -ticho- prostě to nefunguje!!!

 9. Ještě na jeden pěkný jsem si vzpomněl. On: To je letadlo? Já: Jak to myslíš? On: No, že ty dole makaj na ty nahoře (podotýkám, že to je pan podnikatel s pár desítkami zaměstnanců). Jaká společnost? Já: Je vidět, že se vyznáš, je to N….. On: Ahááá Já: Jak to myslíš, máš zkušenost? On: Já ne. Já: Tak někdo jiný? On: Někdo jiný určitě. Já: Aaa? On: Radím Ti dobře, dej od toho ruce pryč, než Tě zavřou!

 10. Zombíci.
  Ta nevyslovená otázka stoupajícího počtu zúčastněných až posledních lidí na planetě. Představte si zombie apokalypsu. Možná to není úplně správné, ale bude to nejlépe pochopitelné. Nejdřív se objeví jeden zombík. Paráda. Je sám na světě a může kousnout koho chce. Tak začne kousat. Ale čím více lidí kousne, tím víc je zombíků a tím víc pokousaných lidí. To je vlastně princip MLM. Jenže najednou se může stát, že počet zombíků = počtu zdravých lidí. A teď co? Každý zombík kousne jednoho člověka? Ne, to ne, každý chce kousnout co nejvíce lidí. Ale pohoda, zatím je koho kousat. Ale najednou už je 90% zombíků a 10% lidí. Je nemožné, aby si kousli všichni. Dokonce je nemožné, aby si kousli všichni ti, kteří si ještě nekousli. Stupeň obtížností hledání oběti bude každým dnem vyšší a teoreticky ti poslední nakonec nebudou mít koho verbovat. To připodobnění k zombíkům má pouze ilustrační význam. Asi chápete, kam s tím mířím.
  Prostě hon na lidi ať je dělám jakkoliv osobně a ohleduplně, je to prostě hon. A je nemožné, aby každý, kdo se tam přihlásí, zbohatl, protože i kdyby měl pod sebou 5 lidí, tak toho na nich moc nevydělá. A ani to se nakonec nepoštěstí každému.

 11. Ona: Ja nebudem nic predavat, presviedcat a nutit ludi aby isli ku mne, ja chcem robit to co ma bavi a hotovo.
  JA: a co take?
  Ona: Ja chcem byt kadernickou..
  JA: A tam nepotrebujes presviedcat aby isli ku tebe?

 12. Je jeden človek, ktorý robí na metskom úrade v jednom meste. Má titul .Mgr. Zarába cca. 400 €/ mes. Ľudia ho berú a rozprávajú o neho: veď vieš on aký je inteligentný, vychodil vysokú školu, má titul. Taký je život, treba pracovať. Bohužial nenarodili sme ako bohatý. Ako možeme chcieť do niečoho vlastného pustiť, keď on s titulom pracuje metskom úrade.

 13. Nejčastější odpovědi se kterými jsem se setkala:

  „Najdi si dobrou práci, to je jistota peněz.“ (názor starý několik let – už dávno není pravda..)
  „MLM, to je letadlo/pyramida, do toho mě neuvrtáš.“
  „Podnikat v dnešní době krize je nesmysl, to nebude fungovat.“
  „Nebudu ukecávat lidi, kdyby to fungovalo jak řikáš, už v tom jsou dnes všichni a kdo by makal rukama?.“ (MLM)
  „Nemám čas…..“
  „Nemám peníze..“ Já: No vidíš, to je ten nejlepší důvod začít..“
  „Nemám ve svém okolí tolik lidí, které bych mohl/a oslovit s nabídkou podnikání.“ „Ty co znám by to určitě nedělali.“ (MLM)

  🙂

 14. Argumenty a odpovědi mých rodičů na to že chci dělat MLM:
  To jako budeš jako stát v obchodním centru a nahánět tam lidi.
  Dyť to je pro lidi co ani nedokončili ani základní školu, pro lidi co nemají mozek v hlavě.
  To je pro ženský co je krom vzhledu nic nezajímá.
  To jako budeš jako TA ženská, taková šílená. (Ta ženská je člověk co mě k MLM přivedl a je neustále pozitivní plná energie a spokojená, podle mých rodičů tedy šílená :-))

 15. Definice o MLM od jedné osoby.To je přece jasná sekta,to tě nejdříve nalákají,pak tě oblbnou,okradou a pak tě donutí,aby jsi přivedla nové ovečky.No a to ti říkám,kdo ví co tam ještě všichni spolu dělají,tak nebuď blbá a ani to nezkoušej,a hlavně je to skupina blbců.

 16. Mluvil jsem se studentkou jedné nejmenované vysoke školy a ta povídá.

  Ona: A co vůbec děláš?

  MLM

  Ona: Jooo to znám o tom mi povídal pan profesor.

  Pan profesor je pan profesor a vydělává dvacet tisíc měsíčně..:D

 17. Hezký den či večer, nevím jestli to bude souviset s otázkou ale asi mě to nejvíce pobavilo tak tedy když jsem nabízel obchodní příležitost známému který tvrdě pracoval každý den od rána do večera tak na otázku jestli nechce vidět marketingový plán a zapojit se do výborně rozjeté skupiny nadšenců s šancí zbohatnout mi odpověděl že nechce být bohatý 😀 chápete tu ironii? někteří už mají tak uzavřenou mysl že když jim někdo dá pod nos „bohatství“ oni ho odmítnou. Jak píše Robert Kiyosaki nejtěžší je změnit myšlení z levé strany kvadrantu na pravou. Hezký den.

 18. Mě velmi zaujala odpověď „chci mít čistou hlavu.“
  Jinak výše uvedené jsou též hojně frekventovány

 19. Môj známy: Ty robíš toto? Úplne Ti vymyli mozog, veď to je sekta! Tak rada pomáhaš, vráť sa späť do lekárne a buď normálnym človekom.

 20. Podnikatelů je moc a nemůže každý podnikat kdo by přece potom pracoval? A ti co podnikají tak mají kontakty a peníze jedině tak se jim může dařit neexistuje poctivý podnikatel přece 😀

  Radši se uč a najdi si „jistou“ a „dobře placenou“ práci prece nechce celý život makat rukama 🙂

  tak toto je asi moje nejlepší kuriozitka proč nepodnikat 🙂

 21. On: Podnikání? Víš, jak je to riskantní? A navíc, nedá se tam uspět
  Já: Gates, Slim nebo Ellison jsou podnikatelé a podívej, jak se jim daří.

  On: Ale podívej se, kolik jim je! Musel bys začít už před víc jak 30 lety, abys měl šanci.
  Já: Zakladatel Twitteru začal až v roce 2006 a podívej, co se mu podařilo vybudovat.

  On: Ale to byla výjimka! Stejně, úspěch si vychutnáš nejdřív v 50ti a komu se chce tak dlouho čekat?
  Já: V 50ti? Zuckerberg neměl ani polovinu toho, co říkáš a už slavil fenomenální úspěch!

  On: Ale oni jsou Američani! My Češi jsme úplně bez šance, nemáme dobré podmínky!
  Já: Ale kdeže, Kellner je taky Čech a daří se mu lépe než většině Američanů. Tak co, chápeš, že podnikat může každý?

  Tehdy naštvaně odešel a myslel si svoje. A o půl roku později podobně svého známého také přesvědčoval tak, jak jsem ho přesvědčoval já 🙂

 22. Já jsem se setkal také s jedním expertem:

  On: Takže klasická pyramida, kde ti dole dělají na ty nahoře.

  Já: Kdybyste nakreslil strukturu klasické firmy, jaký tvar by to byl?

  On: Čtverec.

  Já: No, máte ředitele, top management, management, vedoucí výroby…

  On: Trojúhelník… (následovalo dlouhé zamyšlení)… Pyramida

  On: Měj se, čau.

Napsat komentář